תואר שני M.Teach במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach במכללה האקדמית בית ברל

תואר שני M.Teach מוסמך בהוראה למסלול העל-יסודי במכללה האקדמית בית ברל

 

ללמד ברוח אקדמית

 

אקדמאים רבים מגיעים למצבים שבהם הם מכירים בכך שהם אינם מעוניינים לעסוק במקצוע שאותו למדו לתואר הראשון, הן בגלל שמאסו בתחום או בתעשייה שאליו הוא משתייך והן בגלל אפשרויות תעסוקה דלות או לא מספקות. תואר מוסמך M. Teach מתאים בדיוק לאותם אנשים. התואר מיועד לאנשים שיש להם רקע אקדמי המעוניינים לעשות שינוי בחייהם ולנצל את הידע ואת הכישורים שלהם כדי לעצב את דור העתיד.

 

התכנית מקנה לסטודנטים תואר שני ללא תזה בשילוב תעודת הוראה לבתי הספר העל ־יסודיים. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים את הכלים הפדגוגיים הנדרשים להוראה וכן את הכלים שמאפשרים להם לעבוד מול בני נוער בשנים המעצבות של חייהם. היתרון במורים אשר באים מרקע אקדמי והם בעלי תואר הוא שנוסף על הידע המעמיק שברשותם, יש להם יכולת חשיבה ביקורתית וכלי מחקר אשר מעמידים רף גבוה לתלמידים ומעודד אותם לסקרנות למידה ולחשיבה עצמאית.

 

 

תכנית לימודים

 

בתכנית הלימודים לתואר שני M.Teach מוסמך בהוראה במכללה האקדמית בית ברל הסטודנטים לומדים גישות הוראה חינוכיות המביאות בחשבון את התרבויות השונות הקיימות בחברה הישראלית, גישות ההוראה המבוססות על עקרונות של חברה צודקת ושוויון הזדמנויות לאוכלוסיות השונות ולאנשים בעלי צרכים מגוונים. הלימודים במכללה מעודדים את הסטודנטים להיות שותפים ויזמים בקביעת האג'נדה הערכית של בית הספר שבו הם מלמדים ושל מערכת החינוך בכלל. הסטודנטים לומדים כיצד לעמוד מול כיתה וכיצד ללמד תלמידים בשיטות ההוראה המותאמות להם ובדרכים שמעודדות אותם לרצות ללמוד.

 

תכנית הלימודים מתמקדת בשלוש חטיבות עיקריות: יסודות ההוראה – חשיבה, למידה, תכנון והערכת תלמידים; היבטים חברתיים – שונות ושוויון, קהילה וחברה; היבטים ערכיים בהוראה – אתיקה ואסתטיקה.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף התכנית לתואר שני הוא 33 שעות אקדמיות, המתפרשות על פני שנתיים, יומיים בשבוע בשנה הראשונה ויום בשבוע בשנה השנייה, לרבות ימי לימוד מרוכזים בחופשת הקיץ. נוסף על כך, הלימודים מחייבים להקדיש יום להתנסות המעשית ושעות ההתמחות במקצועות הלימוד. מתכונת הלימודים מורכבת מלימודי תשתית של הוראה וחינוך, משיעורי סמינר ומהכשרה פדגוגית ומהכשרה מעשית.

 

נושאי הלימוד

 

 • הוראה בעידן התקשוב
 • שפת הרשת
 • חינוך סביבתי לקיימות
 • הערכת לומדים
 • סוגיות פסיכו דידקטיות
 • אוריינות מחקרית
 • היבטים מגדריים בחינוך
 • המורה כמחולל שינוי
 • הוראה מאתגרת חשיבה
 • מתודולוגיה איכותנית    
 • זיהוי סימני מצוקה בבני נוער    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד אקדמי רב־תחומי המתמקד בהכשרה מקצועית באוריינטציה יישומית־חברתית. המכללה מכשירה אנשי חינוך לתואר ראשון, לתואר שני ולהסמכות שונות. המכללה מקדמת את תחום הלימודים ההומאניים, כמו לימודי רוח, לימודי אמנויות, לימודי חברה וממשל. מוסד הלימוד מציע מגוון רחב של תארים ולימודי תעודה, כמו לימודי ספרנות ומידענות, לימודי חינוך מיוחד, טיפול באמנויות ולימודי תרגום ועריכת טקסט.

 

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים בתואר שני M.Teach צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 80 לפחות. בעלי תואר מתחומי מדעי החיים, מדעי הטבע והמדעים המדויקים נדרשים לממוצע 70. המועמדים נדרשים לפטור מלימודי אנגלית. הקבלה מותנית בריאיון.

 

תעודה

 

בוגרי התואר מקבלים תואר שני בהוראה M.Teach ותעודת הוראה במקצוע ההתמחות מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
Whatsapp Whatsapp