קורס סייבר במכללה הטכנולוגית רופין

המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין

אהבת? שתף ב:

קורס מומחה סייבר במכללה הטכנולוגית רופין

 

לוחמה בעולם הווירטואלי

 

משחר ההיסטוריה אנשים נלחמים אחד בשני, הם מוצאים שיטות תחבולה ומפתחים ומשכללים כלי נשק ודרכי לחימה. בני האדם יודעים לשפר את אמצעי הלחימה ולהפוך אותם למסוכנים יותר, לקשים יותר להבסה ולרחוקים יותר מן העין של האויב ומהפנים של האדם היריב. חרבות הפכו לרובים, שהפכו למטוסים ולאמצעי יירוט. כיום אמצעי הלחימה הם וירוסים העוברים דרך רשת האינטרנט והלוחמים הם פצחנים (האקרים) היושבים מול מסכי המחשב.

 

לוחמת הסייבר יכולה לתקוף כל אחד וכל גוף, היא מאפשרת לדלות מידע מבנקים, מחברות וממוסדות ציבור והיא יכולה לשבש את המערכות הממוחשבות שלהם. כדי להגן מפני סוג לחימה זה צריך לפתח מערכות הגנה, מערכות הצפנה ושיטות שונות לאבטחת המידע. הלוחמים צריכים להיות אנשים מיומנים היודעים לאתר תקיפות פוטנציאליות ולהתמודד עם לחימה בשטח.

 

 

תכנית לימודים

 

קורס מומחה סייבר במרכז להשתלמויות במכללה הטכנולוגית רופין מקנה לסטודנטים את הכלים להתמודד עם התקפות ברשת האינטרנט ולדעת להגן עליה בצורה נכונה ויעילה. הסטודנטים לומדים על עולם הסייבר בכללותו, על תשתיות ועל דרכי תקשורת. הם מקבלים כלים לניתוח איומים, התקפות וסכנות עיקריות שארגונים נאלצים להתמודד איתם, וכן כלים לאיתור וירוסים, תולעים ונוזקה. כמו כן, הם לומדים שיטות לאיתור הסיכונים ופתרונות הגנה, לרבות מעגלי הגנה והגנה רב־שכבתית.

 

תכנית הלימודים כוללת נושאים כמו תחומי אחריות של המומחה, בעלי התפקידים שלהם הוא כפוף בארגונים וכיצד לבצע סקר סיכונים. התלמידים לומדים להכיר ולאפיין את החברות המובילות המשווקות מוצרים להגנת סייבר ועל פתרונות סייבר אופטימאליים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 90 שעות אקדמיות. המפגשים נערכים פעם בשבוע בשעות הערב, 4 שעות כל מפגש. נוסף כל כך, הסטודנטים מקדישים כ - 30 שעות לעבודה מונחית על פרויקט הגמר.

 

נושאי הלימוד

 

  • התקני אבטחה
  • מבוא לאבטחת מידע
  • תורת ההצפנה
  • התקפות בעולם ה - WEB
  • תקנים ורגולציה
  • אבטחת מערכות תעשייתיות
  • תקשורת מחשבים    
  • האינטרנט וארכיטקטורת TCP/IP
  • ועוד
  • אבטחת מידע ברשתות התקשורת    
 

 

סגל ההוראה

 

המנהל האקדמי של הקורס הוא מומחה בעל ותק רב בתחום התקשורת ואבטחת המידע. הוא יזם שהקים וניהל שש חברות הזנק (סטארט־אפ) והוא לימד בעשרות קורסים ומסלולי הכשרה בתחום התקשורת.

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין הוא מוסד לימוד לפיתוח ולהכשרה מקצועית בתחומי השירותים, המחשבים, הניהול, הטכנולוגיה והמים והסביבה. המרכז מציע מגוון רב של קורסים, השתלמויות וימי עיון בנושאים אלה. המכללה מפעילה מרכז השמה המקשר בין התלמידים לבין מעסיקים המסייעים להם במציאת עבודה בתחומים שונים. בין הקורסים שאפשר ללמוד במרכז הם קורס בית חכם, קורס בקרים מתוכנתים ומערכות HMI, קורס תקשורת תעשייתית וקורס אוטומציה תעשייתית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס צריכים להיות בעלי ידע מעשי באחד מהתחומים הבאים: רשתות, מחשבים, אלקטרוניקה, תכנות ומערכות הפעלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים המסיימים את כל מטלות הקורס ומגישים את פרויקט הגמר מקבלים תעודת הסמכה מטעם מכללת רופין.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין