לימודי הוראת מחשבים באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - הוראת מדעי המחשב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודת הוראה במדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב


הפתח לקריירה במחשבים


הוראת מדעי המחשב בבתי ספר על יסודיים הופכת לחיונית יותר ככל שהזמן עובר וטכנולוגיות חדשות מתפתחות וחודרות לחיי היומיום. ענף ההיי טק נעשה מבוקש יותר ורחב יותר, עקב השימוש הנרחב במחשבים ובטכנולוגיות מתקדמות אחרות המבוססות על מחשבים. על כן, ישנה אפשרות לתלמידים ללמוד את מקצוע מדעי המחשב עוד בשלב הלימודים העל יסודיים ולפתח מיומנויות טכנולוגיות כבר מכיתה י'.


מדעי המחשב יכולים לספק לתלמידים את הידע הבסיסי במחשוב ולהוות נקודת התחלה ללימודים אקדמיים ולקריירה במחשבים, בעתיד הלא רחוק. אוניברסיטת תל-אביב מציעה מסלול לימודי תעודת הוראה במדעי המחשב, לבוגרי תואר ראשון בתחום זה, שמעוניינים לפנות אל תחום החינוך וההוראה.


תכנית הלימודים


מטרת הלימודים היא להקנות לבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב את המיומנויות המקצועיות המתאימות כדי להשתלב בתור מורים בבתי ספר על יסודיים. בתחילת לימודיהם, לומדים הסטודנטים נושאי תשתית כמו מתודיקה ופדגוגיה. בהמשך, הם מתעמקים בהיבטים שונים שבהוראת מדעי המחשב, לרבות למידה מתמטית, שימוש באמצעים טכנולוגיים בהוראה, למידה ברשת, פיתוח חשיבה מתמטית באמצעות משחקים ועוד. כמו כן, הם בוחנים דרכי הוראה שונות, כגון הוראת תלמידים עם קשיים, הוראת תלמידים מצטיינים, התמודדות עם חרדות ופיתוח מוטיבציה בתלמידים ועוד.


מתכונת הלימוד


הלימודים לתעודת הוראה נמשכים בין שנה לשנתיים. סטודנטים שטרם השלימו את התואר ראשון יכולים ללמוד במקביל לתעודת הוראה, במשך כשלוש עד 4 שנים. הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע וכן ניתנת האפשרות לרכז אותם ביום לימודים אחד. יום נוסף בשבוע מוקדש להתנסות מעשית ולסיורים מודרכים. כמו כן, על התלמידים להשתלב בשנת התמחות בהוראה.


נושאי הלימוד

 

 • מתודיקה ופדגוגיה
 • שיטות מחקר
 • חשיבה אלגוריתמית
 • ראיה מתמטית
 • סוגיות בחינוך ובלמידה
 • אוריינות מחקר בהוראה
 • חשיבה יצירתית
 • היבטים טכנולוגיים בהוראה
 • מתמטיקה בדידה
 • למידה מתמטית אינטגרטיבית
 • טענות במתמטיקה    
 • פיתוח חשיבה מתמטית במשחקים    
 • ועוד


סגל הוראה


לראש המסלול תואר דוקטורט במדעי המחשב וכן הוא בעל ניסיון רב בהוראת המתמטיקה ובהוראת מדעי המחשב. תחומי מחקריו מתמקדים בין היתר בניתוח בעיות מתמטיות ובשימוש במשחקים להוראת מדעי המחשב ומתמטיקה.


על מוסד הלימוד


בית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב מציע תעודת הוראה לבוגרי תואר ראשון במדעי החיים, בפיסיקה ובמתמטיקה. כמו כן, בוגרי תואר שני בתחומים אלה יכולים גם הם ללמוד לתעודת הוראה.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לבוגרי תואר ראשון בציון ממוצע של 70 ומעלה, במדעי המחשב או במקצועות קרובים כמו לימודי רפואה, רוקחות והנדסה. כמו כן, רשאים להתקבל מועמדים שסיימו שנת לימודים במלואה, בציון ממוצע של 75 ומעלה.


תעודה


סטודנטים העומדים בכל דרישות התכנית, לרבות הכשרה מעשית והצגת אישור זכאות לתואר ראשון, זכאים לתעודת הוראה מטעם אוניברסיטת תל-אביב. תלמידים המשלימים בהצלחה את שנת ההתמחות בהוראה זכאים לרישיון הוראה מטעם משרד החינוך.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים להשתלב בהוראת מדעי המחשב בבתי ספר על יסודיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי מחשבים

מהם תנאי הקבלה ללימודי מדעי המחשב?
אודל וויניק
ללא תגובה
מדעי המחשב או הנדסת תוכנה
מוניר סלאמנה
1 תגובות
איפה ניתן לעשות קורס אקסל?
רביטל
1 תגובות
קורס בדיקות תוכנה במקום תואר מדעי המחשב
אנונימי
1 תגובות
לימודי מולטימדיה - תעודה או תואר?
רחל
1 תגובות
לימודי מבוא באבטחת מידע לאנשי IT בשיא סקיוריטי
שי מאירוביץ
1 תגובות
קורס או תואר במערכות מידע?
ציון זרבאילוב
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp