לימודי חינוך לעל יסודי במכללת אוהלו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אוהלו - לימודי חינוך על יסודי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך לבתי ספר על יסודיים במכללת אוהלו בקצרין

 

לעצב את דור העתיד

 

מאז ומתמיד תפקידו של המורה ושל המחנך היה אחד התפקידים החשובים בחברה. המורה אמון על דור העתיד וביכולתו להשפיע ולעצב את עולם של התלמידים, הן בדרכי הלימוד וברכישת השכלה והן בבניית דרכי חשיבה עצמאית ובמודעות חברתית וסביבתית. כל אלה מקבלים חשיבות יתרה כאשר התלמידים הם בני נוער החווים את אחת התקופות המעצבות בחייהם.

 

המורים מהווים דמות מכרעת בחייהם של התלמידים והם משמשים דוגמה הן מההיבט הלימודי והן מההיבט החינוכי. משכך, המורה חייב להיות בעל השכלה רחבה בתחומים רבים ובעל רגישות ואמפתיה לאנשים הסובבים אותו, ובעיקר לתלמידים שלו.

 

תכנית לימודים

 

לימודי חינוך על יסודי במכללת אוהלו בקצרין מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי להוראה ולפדגוגיה, ידע עיוני וגישות לעבודה עם מתבגרים, שיטות הוראה לבני נוער והכשרה שמכינה את המורים לעתיד לעבודה בפועל בכיתות ובמערכת החינוך על כל היבטיו. הסטודנטים לומדים כיצד לזהות ולאתר קשיי לימודים ובעיות רגשיות הטיפוסיות לגיל הנעורים, כמו התמרדות בממסד, בעיות שליטה וריסון רגשי, קשיים חברתיים ושינויים במצבי רוח.

 

כמו כן, הם לומדים על כל האספקטים של החינוך ושל דרכי ההוראה המתאימות לבני נוער הגדלים בישראל בקורסים כמו פילוסופיה של החינוך, סוציולוגיה ופסיכופתולוגיה, התפתחות שפת הנרטיב, מקומנו ביקום ועברית כשפת אם. הסטודנטים בוחרים מקצוע התמחות שבו הם מגישים עבודת סמינר, מקצועות ההתמחות האפשריים הם הוראת מתמטיקה, הוראת מדעים, לימודי יהדות, הוראת לימודי ארץ ישראל, הוראת אנגלית והוראת אמנויות התנועה והמוסיקה.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי חינוך לעל יסודי נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד מחולקת לארבעה אשכולות: לימודי יסוד, לימודי חינוך והכשרה להוראה, לימודים בהתמחות מקצועית והתמחות מעשית. במהלך הלימודים מתקיימים סיורים עיוניים, קורס זהירות בדרכים, קורס עזרה ראשונה, קורס ביטחון ובטיחות וסמינר תולדות השואה. הסטודנטים מתנסים גם בסימולציות ולומדים מקרי בוחן.

 

נושאי הלימוד

 

 • אוריינות מתקדמת
 • מבוא לחינוך מיוחד
 • תרבות ומורשת עם
 • מיומנות אקדמית ממוחשבת
 • דידקטיקה לחינוך העל יסודי
 • פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות    
 • דרכי ההערכה
 • הוראת עמיתים
 • למידה יצירתית
 • פדגוגיה חדשנית
 • חינוך לדמוקרטיה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מכללת אוהלו בקצרין היא מכללה ללימוד חינוך, מדעים וספורט. בית הספר לחינוך של המכללה מכשיר את תלמידיו להיות המורים של ילדי העתיד באמצעות פיתוח דרכי חשיבה חדשניות ויצירתיות המשלבות את העולם הדיגיטלי ואת הרשתות החברתיות עם תכנית הלימודים. נוסף על כך, בית הספר מאפשר לתלמידים ללמוד תחומים אטרקטיביים המעשירים את תחום ההוראה ומאפשרים להם להשתלב במסגרות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות. בין התארים שהמכללה מציעה אפשר ללמוד לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך הגיל הרך ולימודי חינוך בבית הספר היסודי.


תנאי קבלה

 

המועמדים למסלול זה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי כשהשקלול ביניהם צריך להיות 570 לפחות. מועמדים בעלי תעודת בגרות איכותית יכולים להתקבל ללא ציון פסיכומטרי, הקריטריונים לתעודת בגרות איכותית הם ממוצע בגרויות של 95 לפחות, 4 יחידות לימוד לפחות בבגרות אנגלית, 5 יחידות לימוד במקצוע מוגבר וציון באנגלית במבחן אמי"ר.

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים את כל חובות הלימודים, לרבות הגשת עבודת סמינר והשלמת שעות ההכשרה המעשית מקבלים תואר בוגר B.Ed ותעודת הוראה במקצוע ההתמחות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אוהלו - המכללה לחינוך, מדעים ולספורט בקצרין

עוד מסלולי לימוד - אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
ללא תגובה
מה ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
ללא תגובה
ניתוח התנהגות במכללת וינגייט
ספיר
1 תגובות
קורס לקידום נוער לבעלי תואר שני בחינוך
יפה
1 תגובות
לאלו משרות אני מתאימה על סמך הנתונים שלי?
יעל
1 תגובות
לימודי הוראה להנדסאי חשמל ואלקטרוניקה
אלישע ברק
1 תגובות
הסבה מקצועית לגננת מהחינוך הרגיל
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,223 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp