קורס מדריכי משלחות לפולין בבית הספר לתיירות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תיירות - מלונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בית הספר לתיירות - מדריכים לפולין.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת מדריכים לפולין בבית הספר לתיירות בישראל

 

ללמוד מן העבר

 

השואה וניסיונות הנאצים להשמיד את העם היהודי הם צלקת בהיסטוריה של יהודים בישראל ובכל רחבי העולם. פולין מהווה, בעל כורחה, אנדרטת זיכרון לקהילות יהודיות מפוארות והיא משמרת לא רק גטאות, מחנות ריכוז ומחנות השמדה, אלא גם סיפורים אנושיים, סיפורים משפחתיים, סיפורי אומץ וגבורה וסיפורי אמונה מעוררי השראה.

 

העיסוק באידיאולוגיה הנאצית ובשואת העם היהודי והמסעות לפולין אינם רק מצגת היסטורית של מאורעות העבר, אלא הם נושאים מחקריים אקדמיים ומוקדים לדיאלוגים על צורות שימור הזיכרון ועל הלקחים שאנו כחברה צריכים ללמוד מהניסיונות הכואבים שלנו. מדריכי המסעות בפולין מחזיקים את המפתח לדרך שבה אנו יכולים וצריכים לבנות את סוגי הנרטיב העולים מן אירועי העבר.

 

 

תכנית לימודים

 

מטרת קורס הכשרת מדריכים לפולין בבית הספר לתיירות בישראל היא לספק למורי דרך ולמדריכי טיולים את כל הידע ההכרחי כדי להדריך קבוצות במסעות העוקבים אחר מאורעות השואה בפולין. הסטודנטים לומדים על פולין לפני השואה, במהלכה ולאחריה. הם לומדים על הגיאוגרפיה של פולין לפני הכיבוש הנאצי ולאחריו, על היחס של העם הפולני ליהודים שחיו בקרבם ועל התיירות הפולנית העכשווית, לרבות תיירות השואה.

 

תלמידי הקורס לומדים על הגטאות, על מחנות הריכוז ועל מחנות ההשמדה שהוקמו בפולין, הם לומדים על חיי האסירים במחנות אלה, על מוסדות החינוך והדת שהוקמו בהם ועל דרכי מאבק והישרדות. כמו כן, הקורס מקנה לסטודנטים כלים להדרכת נושאים אלה מנקודת מבט עכשווית והם עוסקים בהנחלת הזיכרון, באמנות שנוצרה בתקופת השואה, על העולם היהודי התרבותי ועל העולם החסידי והרבני לפני השואה וההשלכות שלה עליו בימינו אנו. יש להדגיש כי מסלול לימודים זה אינו מאפשר הדרכה בפולין מטעם מערכת החינוך.

 

מתכונת הלימוד

 

הכשרה מקצועית זו מחולקת לשתי חטיבות – השתלמות עיונית ומסע לימודי לפולין. השיעורים העיוניים נפרשים על פני 12 מפגשים, המתקיימים אחת לשבוע למשך 5 שעות. הלימודים כוללים ימי סיור ליד ושם. המסע לפולין נמשך כ - 7 ימים, במהלכו הסטודנטים נדרשים להשתתף במשימות הדרכה, ולאחריו הם כותבים תחנות הדרכה.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • תולדות יהודי פולין
 • ילדים בשואה
 • יחסי יהודים – פולנים
 • הכנת תיק מסע
 • האידיאולוגיה הנאצית
 • תרבות הזיכרון
 • האנטישמיות המודרנית
 • מתודות הדרכה
 • תגובות היהודים בזמן השואה
 • חסידי אומות עולם    
 • ההיסטוריה של פולין מימי הביניים ועד היום    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

בית הספר לתיירות בישראל בניהול אוניברסיטת חיפה הוא מוסד לימוד המכשיר כוח אדם לעסוק בענף האירוח והתיירות. תכניות הלימוד נבנו בתיאום אגף הכשרת כוח אדם של משרד התיירות, והמרכז לחקר התיירות של אוניברסיטת חיפה מלווה אותן ומייעץ להן באופן שוטף. בית הספר מפעיל מרכז השמה המסייע לבוגרים להשתלב בתעשיית התיירות. בין מסלולי הלימוד של מוסד הלימודים אפשר ללמוד קורס מדריכי טיולים למערכת החינוך, קורס מדריכי טיולים בחו"ל, קורס מדריכים של טיולי אתגר והרפתקה וקורס תיירות יין למורי דרך.

 

תנאי קבלה

 

הקורס מיועד למדריכי טיולים לחו"ל, למורי דרך ולאנשים העוסקים בתחום. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים בכל חובות הקורס מקבלים תעודת "מדריך טיולים לפולין" מטעם בית הספר לתיירות בישראל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס מדריכים קבוצות של מבוגרים מישראל, קהילות יהודיות מהעולם, קבוצות מוסדות לימוד יהודיים מהתפוצות, משתתפים יהודים ולא יהודים במצעד החיים, במחנות ובאתרים הקשורים לשואה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית הספר לתיירות בישראל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp