קורס מעליתן מוסמך באורט קריית ביאליק

קורס מעליתן מוסמך באורט קריית ביאליק

קורס הכשרת מעליתנים מוסמכים במכללת אורט קריית ביאליק


לעלות שלב בקריירה


פעילותן של מעליות במבנים הפך כבר לחלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו, עד כדי כך שאיננו שמים לבנו אליהן. עם זאת, מדובר במערכות שדורשות תחזוקה מתמקדת, כדי למנוע תקלות ואף מקרים של תאונות ופגיעה בנפש. טיפול נכון במעלית מצריך ידע נרחב על חלקיה לצד הבנה בחשמל ובמערכות מכניות מתקדמות. מכאן שנחוצה הכשרה מתאימה כדי להעניק שירות איכותי ובטוח למעליות במבנים ציבוריים ופרטיים.


קורס מעליתן מוסמך שמתקיים במכללת אורט קריית ביאליק בא להכשיר את תלמידיו להרכבת ולתחזוקת מעליות והוא נערך לפי הנחיות משרד הכלכלה והתעשייה. קורס עבודה זה מאפשר לטכנאי מעליות מנוסים להרחיב את ארגז הכלים שברשותם וכך להתקדם מבחינה מקצועית.


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, התלמידים מתוודעים למבנה המעלית ולסוגי המעליות השונים שמצויים כיום, לרבות מעליות חשמליות. בהמשך, הם עוסקים בטכניקות השונות להרכבת מעליות, לביצוע תחזוקה במערכות ולפיקוד על רכיביהן השונים. בהקשר זה הם גם דנים בנהלי הבטיחות ובאופן הגשת עזרה ראשונה. לאחר מכן, הם מתמקדים בסוגיות בחשמל ובאלקטרוניקה שנוגעות לפעילות מנועי המעליות ומערכות הבקרה שלהן וכך בוחנים גם כיצד לחלץ אנשים שנתקעים במעליות בצורה יעילה ובטוחה.


מתכונת הלימוד


תכנית זו מתקיימת לפי הנחיות משרד הכלכלה והתעשייה וככזו כוללת כ - 424 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים פעמיים במשך השבוע, בשעות הערב באופן נוח לשילוב עם עבודה. יש לציין כי זוהי תכנית עיונית אשר אינה כוללת התנסות מעשית בטיפול ובתחזוקת מעליות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנכללים בהכשרה מקצועית זו אפשר למנות:

 

  • סוגי מעליות
  • עזרה ראשונה
  • תחזוקת מעלית
  • מרכיבי המעלית
  • חילוץ ממעלית חשמלית
  • אלקטרוניקה וחשמל במעליות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת אורט קריית ביאליק היא מוסד הכשרת הנדסאים שממוקם בצפון הארץ. מוסד הלימוד מפעיל גם מגוון של הכשרות מקצועיות, שמרביתן מוכרות על ידי משרד הכלכלה והתעשייה ומעניקות לבוגריהן תעודות מטעמו. אלו נוגעות בענפים כגון ניהול, חשמל, רכב ועיצוב. בין תכניות אלה ניתן למנות קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס בוחני רישוי רכב, קורס הבטחת איכות וקורס תוכנת סולידוורקס.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, שברשותם ניסיון מקצועי מוכח של למעלה מחמש שנים בענפי התקנת המעליות או תחזוקתן. כמו כן, עליהם להיות בוגרי קורס הדרכה לעבודה בגובה מטעם מוסד שמוכר על ידי מנהל הבטיחות התעסוקתית, הם נדרשים להציג תעודת גמר של הקורס. מתאימים שעומדים בסף הדרישות מוזמנים גם לראיון שמתקיים מול וועדת קבלה.


תעודה


תלמידים שעומדים בכל דרישות ההכשרה ומשלימים את כל חובותיהם זכאים לקבל תעודת גמר "מעליתן מוסמך" אשר מוענקת על ידי משרד הכלכלה והתעשייה ומכללת אורט קריית ביאליק. כדי לקבל דיפלומה זו יש צורך לעבור מבחן הסמכה עיוני, שמתקיים מחוץ למסגרת הקורס.

Whatsapp Whatsapp