קורס ריתוך אלקטרודה במכללת כרמל בטיחות

כרמל בטיחות

אהבת? שתף ב:

קורס הכשרה בריתוך אלקטרודה CO2 במכללת כרמל בטיחות


לצמוח בתחום הריתוך


עבודות ריתוך הן נפוצות ומבוקשות מאוד במגוון ענפי תעשייה, לרבות רכב, אלקטרוניקה ובניין. קיימות טכניקות ריתוך שונות, שנבדלות בעיקר בצורת החימום ובחומרים בהם משתמשים. בין השיטות הפופולריות אפשר למנות ריתוך אלקטרודה וריתוך CO2 (שנקרא לעיתים גם ריתוך מיג). ניתן להשתמש בשיטות אלה כדי לעבד שלל מתכות, כגון אלומיניום, פלדה ונחושת.


קורס ריתוך אלקטרודה ו - CO2 שמתקיים במכללת כרמל בטיחות בא להעניק לתלמידיו כלים מקצועיים כדי להכשירם כרתכים בענפי התעשייה השונים. בוגרי התכנית יכולים להשתמש במיומנויות אלה כדי להתקדם במקום עבודתם או להשתלב בארגונים רבים בתעשייה, ציבוריים ופרטיים כאחד, שכן רתכים ששולטים בטכניקות מגוונות הם מצרך מבוקש בחברות רבות.


תכנית הלימודים


בתחילת קורס העבודה, מתוודעים התלמידים לשלל שיטות בתחום הריתוך וכך מכירים את השלבים בתהליך העבודה, את חומרי הגלם השונים ואת מכונות הריתוך החדשניות בהן משתמשים היום בתעשייה. בהמשך, הם מקבלים כלים לקריאה של תרשימים ושרטוטים טכניים ולביצוע של מדידות שהכרחיות לפני תחילת העבודות בשטח. נוסף על כך, הם לומדים כיצד לוודא כי העבודה המתבצעת היא איכותית ונכונה, למניעה של כשלים ותקלות שעלולים להתרחש במוצרים. לצורך כך הם גם בוחנים סוגיות חשובות בבקרת איכות שמותאמות לתחום המסגרות.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית זו הוא כ - 50 שעות לימוד אקדמיות. התלמידים יכולים לבחור ללמוד בקורס בוקר או בקורס ערב שמתאים לשילוב עם עבודה.


המסלול משלב בין למידה עיונית דרך הרצאות פרונטליות והדגמות בכיתה לבין תרגילים מעשיים שמתקיימים בקבוצות קטנות. ההתנסות הפרקטית מתבצעת בסדנת ריתוך ובמהלכה יכולים התלמידים להכיר מקרוב את חומרי הגלם ואת כלי העבודה בהם משתמשים רתכים בעבודתם השוטפת. תרגול זה מלווה גם בהדרכה אישית עם מדריכי הקורס.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים לארך הקורס אפשר למנות גם:

 

  • סוגי מכונות הריתוך
  • יצירת תפרים
  • מניעת כשל בתפרים
  • הכנת מדידות
  • שיטות ריתוך לתיקונים
  • תיאוריות ריתוך
  • טכניקות מסגרות
  • מניעת דפורמציה במוצרים
  • מבנה של חומרים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת כרמל בטיחות, הממוקמת בחיפה, אפשר להשתתף במגוון של תכניות הכשרה מקצועית. אלו נוגעות לתחומים מבוקשים בתעשייה כגון תחבורה, הכשרת חשמלאים, ניהול, בטיחות אש ובניין. כמו כן נערכים שלל קורסים טכנולוגיים שמטרתם להעניק כלים מתקדמים לעובדי תעשייה. ביניהם נכללים גם קורס תיב"מ, קורס ציפויים וצבע, קורס אנגלית טכנית, קורס מכונות מדידה XYZ וקורס בריתוך ארגון.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל עובדי מפעלים וטכנאים בעלי ניסיון בסיסי בתחום הריתוך, שמעוניינים לרכוש מיומנויות עבודה מקצועיות בריתוך אלקטרודה.

 


תעודה


תלמידים שעומדים בהצלחה בכל דרישות המסלול זכאים לקבל תעודת גמר שניתנת על ידי מכללת כרמל בטיחות. כדי לקבלה הם צריכים לעבור מבחן פנימי מסכם ולעמוד בדרישות הנוכחות של הקורס. כמו כן, הבוגרים יכולים לגשת לבחינת הסמכה בין לאומית שמתקיימת על ידי מכון התקנים וכך לקבל גם הסמכה מקצועית נוספת בריתוך אלקטרודה.

 

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות