קורס ריתוך אלקטרודה במכללת כרמל בטיחות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על כרמל בטיחות - ריתוך אלקטרודה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרה בריתוך אלקטרודה CO2 במכללת כרמל בטיחות


לצמוח בתחום הריתוך


עבודות ריתוך הן נפוצות ומבוקשות מאוד במגוון ענפי תעשייה, לרבות רכב, אלקטרוניקה ובניין. קיימות טכניקות ריתוך שונות, שנבדלות בעיקר בצורת החימום ובחומרים בהם משתמשים. בין השיטות הפופולריות אפשר למנות ריתוך אלקטרודה וריתוך CO2 (שנקרא לעיתים גם ריתוך מיג). ניתן להשתמש בשיטות אלה כדי לעבד שלל מתכות, כגון אלומיניום, פלדה ונחושת.


קורס ריתוך אלקטרודה ו - CO2 שמתקיים במכללת כרמל בטיחות בא להעניק לתלמידיו כלים מקצועיים כדי להכשירם כרתכים בענפי התעשייה השונים. בוגרי התכנית יכולים להשתמש במיומנויות אלה כדי להתקדם במקום עבודתם או להשתלב בארגונים רבים בתעשייה, ציבוריים ופרטיים כאחד, שכן רתכים ששולטים בטכניקות מגוונות הם מצרך מבוקש בחברות רבות.


תכנית הלימודים


בתחילת קורס העבודה, מתוודעים התלמידים לשלל שיטות בתחום הריתוך וכך מכירים את השלבים בתהליך העבודה, את חומרי הגלם השונים ואת מכונות הריתוך החדשניות בהן משתמשים היום בתעשייה. בהמשך, הם מקבלים כלים לקריאה של תרשימים ושרטוטים טכניים ולביצוע של מדידות שהכרחיות לפני תחילת העבודות בשטח. נוסף על כך, הם לומדים כיצד לוודא כי העבודה המתבצעת היא איכותית ונכונה, למניעה של כשלים ותקלות שעלולים להתרחש במוצרים. לצורך כך הם גם בוחנים סוגיות חשובות בבקרת איכות שמותאמות לתחום המסגרות.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית זו הוא כ - 50 שעות לימוד אקדמיות. התלמידים יכולים לבחור ללמוד בקורס בוקר או בקורס ערב שמתאים לשילוב עם עבודה.


המסלול משלב בין למידה עיונית דרך הרצאות פרונטליות והדגמות בכיתה לבין תרגילים מעשיים שמתקיימים בקבוצות קטנות. ההתנסות הפרקטית מתבצעת בסדנת ריתוך ובמהלכה יכולים התלמידים להכיר מקרוב את חומרי הגלם ואת כלי העבודה בהם משתמשים רתכים בעבודתם השוטפת. תרגול זה מלווה גם בהדרכה אישית עם מדריכי הקורס.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים לארך הקורס אפשר למנות גם:

 

 • סוגי מכונות הריתוך
 • יצירת תפרים
 • מניעת כשל בתפרים
 • הכנת מדידות
 • שיטות ריתוך לתיקונים
 • תיאוריות ריתוך
 • טכניקות מסגרות
 • מניעת דפורמציה במוצרים
 • מבנה של חומרים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת כרמל בטיחות, הממוקמת בחיפה, אפשר להשתתף במגוון של תכניות הכשרה מקצועית. אלו נוגעות לתחומים מבוקשים בתעשייה כגון תחבורה, הכשרת חשמלאים, ניהול, בטיחות אש ובניין. כמו כן נערכים שלל קורסים טכנולוגיים שמטרתם להעניק כלים מתקדמים לעובדי תעשייה. ביניהם נכללים גם קורס תיב"מ, קורס ציפויים וצבע, קורס אנגלית טכנית, קורס מכונות מדידה XYZ וקורס בריתוך ארגון.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל עובדי מפעלים וטכנאים בעלי ניסיון בסיסי בתחום הריתוך, שמעוניינים לרכוש מיומנויות עבודה מקצועיות בריתוך אלקטרודה.

 


תעודה


תלמידים שעומדים בהצלחה בכל דרישות המסלול זכאים לקבל תעודת גמר שניתנת על ידי מכללת כרמל בטיחות. כדי לקבלה הם צריכים לעבור מבחן פנימי מסכם ולעמוד בדרישות הנוכחות של הקורס. כמו כן, הבוגרים יכולים לגשת לבחינת הסמכה בין לאומית שמתקיימת על ידי מכון התקנים וכך לקבל גם הסמכה מקצועית נוספת בריתוך אלקטרודה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית, לעובדים ולחברות

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

מתי נפתח קורס קוסמטיקה?
מיטל
ללא תגובה
קורס מפתח BI או ייעוץ פנסיוני
דן
ללא תגובה
קורס איפור קבוע לשפתיים
מור לנקרי
ללא תגובה
מתי מתחילים קורסים באזור באר שבע?
דבורה
1 תגובות
קורס לימוד שפה צרפתית
עמי קפלן
1 תגובות
קורס בילוש ומודיעין במרכז
אוריאן סלמן
1 תגובות
קורס הנחיית הורים בירושלים
נירית בן יקר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,257 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp