תואר שני MA בייעוץ ארגוני - המרכז האקדמי פרס

שירות אישי - צור קשר

המרכז האקדמי פרס

אהבת? שתף ב:

תואר שני MA בייעוץ ארגוני במרכז האקדמי פרס

 

להכיר ארגונים מבפנים

 

תואר שני בייעוץ ארגוני הוא מסלול אשר מכשיר יועצים ברמה אקדמית והוא מציע ללומדים אותו את הכלים ואת הידע ההכרחי לאבחון ולייעוץ הן ברמת הכלל והן ברמת הפרט. היועץ הארגוני מחזיק בידע רחב המכסה אסכולות מחקריות שונות, כמו ניהול, סוציולוגיה, משאבי אנוש ומדעי ההתנהגות.

השילוב בין הדיסציפלינות השונות לבין שיטות המחקר והתיאוריות העדכניות לניהול מאפשרות ליועצים ללמוד לעומק את החברה שהם עובדים בה בשלל היבטים שונים, מרמת העובד ועד רמת המנהלה. היועץ הארגוני, אשר מכיר את החברה על בוריה, מגבש את תכנית הפעולה המדויקת והיעילה ביותר לשיפור התנהלות החברה.

 

תכנית לימודים

 

תכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ ארגוני במרכז האקדמי פרס שמה דגש על שילוב בין תהליכי התנהגות ברמת היחיד והקבוצה לבין הבנה מערכתית של ארגונים עם היכולת להתמודד עם משימות שונות ברמת הארגון.

 

הסטודנטים מקבלים הכשרה נרחבת במדעי ההתנהגות בדגש על פיתוח המיומנויות המקצועיות והבין־אישיות הנדרשות ליועץ הארגוני בשלבים השונים של עבודתו: כאשר הוא לומד את הארגון, בעת פיתוח התכנית הארגונית ובהשמתה.


מתכונת הלימוד

 

מתכונת התואר השני מורכבת מקורסי חובה, מקורסי בחירה ומפרקטיקום של כ - 200 שעות שבו מתרגלים שיטות התערבות שונות לארגונים בתעשייה. נוסף על כך, חלק משעות הלימוד מוקדש לסדנאות מעשיות שבהן מתנסים ביישוב סכסוכים ובהדרכת קבוצות בסביבה הארגונית. התנסויות אלה מכשירות אותם להתנהל בפועל ובזמן אמת, כך, כאשר הם נכנסים לארגון חדש הם מוכשרים לעבודה מעשית מהרגע הראשון. המפגשים מתקיימים באחד מימי החול במהלך השבוע ובימי שישי.

 

נושאי הלימוד

 

 

על מוסד הלימוד

 

המרכז האקדמי פרס מתמקד בתחומים אקדמיים אשר משפיעים על החברה ומחייבים את תלמידיו במעורבות קהילתית. המרכז שם דגש על שוויון הזדמנויות לכלל האוכלוסייה ומעניק ערך זה גם לתלמידיו. מוסד הלימוד מציע מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ושני, ובהן לימודי מדעי התנהגות, לימודי משפטים ותואר שני במנהל עסקים.

 

תנאי קבלה


המעוניינים ללמוד תואר שני בייעוץ ארגוני צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה עם ממוצע ציונים של 80 לפחות. כמו כן, המועמדים צריכים לצרף קורות חיים ומסמך הצהרת כוונות שבו הם מפרטים את הסיבות שבעטין הם מעוניינים ללמוד ייעוץ ארגוני. תלמידים שאין להם את הרקע הנדרש בסטטיסטיקה ובפסיכולוגיה מחויבים בלימודי השלמה במקצועות שיטות מחקר, יסודות הסטטיסטיקה, מבוא לסוציולוגיה ומבוא לפסיכולוגיה.

 

 

תעודה


תלמידים אשר עומדים בהצלחה בכל מטלות התואר זכאים לתואר מוסמךMA בייעוץ ארגוני מטעם המרכז האקדמי פרס. הענקת תואר זה מותנית באישורה של המועצה להשכלה גבוהה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בעלי תואר בייעוץ ארגוני יכולים להשתלב בארגונים ובמוסדות רבים ומגוונים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. בין מקומות העבודה שבהם נצרכים יועצים ארגוניים הם חברות כוח אדם, מחלקות כוח אדם בארגונים, ניהול משאבי אנוש, תכניות הכשרת עובדים וייעוץ בחברות וייעוץ פרטי.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי פרס

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם