תואר שני MA בייעוץ ארגוני - המרכז האקדמי פרס

שירות אישי - צור קשר
תואר שני MA בייעוץ ארגוני - המרכז האקדמי פרס

תואר שני MA בייעוץ ארגוני במרכז האקדמי פרס

 

להכיר ארגונים מבפנים

 

תואר שני בייעוץ ארגוני הוא מסלול אשר מכשיר יועצים ברמה אקדמית והוא מציע ללומדים אותו את הכלים ואת הידע ההכרחי לאבחון ולייעוץ הן ברמת הכלל והן ברמת הפרט. היועץ הארגוני מחזיק בידע רחב המכסה אסכולות מחקריות שונות, כמו ניהול, סוציולוגיה, משאבי אנוש ומדעי ההתנהגות.

השילוב בין הדיסציפלינות השונות לבין שיטות המחקר והתיאוריות העדכניות לניהול מאפשרות ליועצים ללמוד לעומק את החברה שהם עובדים בה בשלל היבטים שונים, מרמת העובד ועד רמת המנהלה. היועץ הארגוני, אשר מכיר את החברה על בוריה, מגבש את תכנית הפעולה המדויקת והיעילה ביותר לשיפור התנהלות החברה.

 

תכנית לימודים

 

תכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ ארגוני במרכז האקדמי פרס מתמקדת בהקנייה של כלים הנחוצים לבכירים בעולם הארגוני אשר יכולים לסייע לסטודנטים לפתח קריירה בענף הפיתוח הארגוני. זהו תואר רב תחומי שבו מקבלים כלים במגוון רחב של ענפים שנדרשים כיום ליועצים בעבודתם מול מנהלים ובכירים בארגונים.

 

הסטודנטים מקבלים הכשרה נרחבת במדעי ההתנהגות בדגש על פיתוח המיומנויות המקצועיות והבין־אישיות הנדרשות ליועץ הארגוני בשלבים השונים של עבודתו: כאשר הוא לומד את הארגון, בעת פיתוח התכנית הארגונית ובהשמתה.

 

מסלול תואר פלוס

 

במסלול זה הסטודנטים מקבלים תעודה יישומית בנוסף לתואר. התעדה יכולה לסייע להם לפתח את המיומנויות המקצועיות ולפתוח דלתות בשוק העבודה. הסטודנטים יכולים לבחור בין כמה מסלולים לתעודה, וביניהם:

 

ניהול משאבי אנוש - הסטודנטים נחשפים לתיאוריות ולכלים פרקטיים בניהול ההון האנושי בארגונים. התעודה המוענקת היא מטעם העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי האנוש.

 

הנחיית קבוצות - בתכנית זו לומדים על תיאוריות ופרקטיקה בהנחייתן של שלל סוגי קבוצות בסביבה הארגונית. התעודה מוענקת לבוגרים מועם המרכז האקדמי פרס.

מתכונת הלימוד

 

תכנית הלימודים של התואר השני מורכבת מקורסי חובה, מקורסי בחירה ומפרקטיקום שבו מתרגלים שיטות התערבות שונות לארגונים בתעשייה.

 

הלימודים מתקיימים במתכונת גמישה, המאפשרת שילוב עם עבודה או עם חיי משפחה. הלימודים נערכים תוך שימת דגש על הקניית ידע מעשי וכלים פרקטיים. הדגש על הפרקטיקה מתבטא גם בשיתוף פעולה עם חברות מובילות בתעשייה, וגם בשילוב הרצאות אורח מצד אנשי מקצוע ויועצים בעלי ניסיון רב בעבודה בתחום.

 

נושאי הלימוד

 

 

על מוסד הלימוד

 

המרכז האקדמי פרס מתמקד בתחומים אקדמיים אשר משפיעים על החברה ומחייבים את תלמידיו במעורבות קהילתית. המרכז שם דגש על שוויון הזדמנויות לכלל האוכלוסייה ומעניק ערך זה גם לתלמידיו. מוסד הלימוד מציע מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ושני, ובהן לימודי מדעי התנהגות, לימודי משפטים ותואר שני במנהל עסקים.

 

תנאי קבלה


המעוניינים ללמוד תואר שני בייעוץ ארגוני צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה עם ממוצע ציונים של 80 לפחות. כמו כן, המועמדים צריכים לצרף קורות חיים ומסמך הצהרת כוונות שבו הם מפרטים את הסיבות שבעטין הם מעוניינים ללמוד ייעוץ ארגוני.

 

חלק מהמועמדים עשויים להידרש להשתתף בלימודי השלמה רלבנטיים, בהתאם לרקע האקדמי שלהם.

 

 

תעודה


תלמידים אשר עומדים בהצלחה בכל מטלות התואר זכאים לתואר מוסמךMA בייעוץ ארגוני מטעם המרכז האקדמי פרס.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בעלי תואר בייעוץ ארגוני יכולים להשתלב בארגונים ובמוסדות רבים ומגוונים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. בין מקומות העבודה שבהם נצרכים יועצים ארגוניים הם חברות כוח אדם, מחלקות כוח אדם בארגונים, ניהול משאבי אנוש, תכניות הכשרת עובדים וייעוץ בחברות וייעוץ פרטי.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי פרס
Whatsapp Whatsapp