לימודי הוראת חינוך גופני לגיל הרך במכללה האקדמית בוינגייט

לימודי הוראת חינוך גופני לגיל הרך במכללה האקדמית בוינגייט

לימודי חינוך גופני לגיל הרך B.Ed. במכללה האקדמית בוינגייט


צומחים דרך הספורט


לתנועה יש תפקיד חיוני בחיינו, החל מגיל הלידה. מסיבה זו שואפים להקנות לילדים כישורים ספורטיביים כבר בגיל צעיר, עוד בגן הילדים. חינוך לפעילות גופנית יכול להטמיע בילדים צעירים עקרונות כמו אחריות, שיתוף פעולה וכבוד הדדי, שחשובים להמשך חייהם כבוגרים.


לפי הנחיות משרד החינוך, רק מי שעברו הכשרה מתאימה ומחזיקים בתעודת הוראה שמתמחה בחינוך גופני לגיל הרך רשאים ללמד ספורט ותנועה בגני ילדים. מסלול לימודי הוראת חינוך גופני לגיל הרך במכללה האקדמית בוינגייט הוא אחד מתחומי ההתמחות שניתן לבחור במהלך לימודי הוראת חינוך גופני במכללה. בוגרי תכנית זו יכולים ללמד במסגרות לילדים מגיל 3 ועד 6. בין היתר באפשרותם להשתלב בגנים ציבוריים ופרטיים, בצהרונים ובמרכזים בלתי פורמליים כמו חוגים ומרכזים פרטיים לתנועה לילדים.

 


תכנית הלימודים


בתחילת מסלול התמחות זה סוקרים הסטודנטים את שלבי ההתפתחות של פעוטות וילדים בגיל הרך, מבחינה מוטורית, רגשית ופיזית. בהמשך הם מעמיקים בדרכים לפיתוח תכניות לימוד שמתמקדות בגיל הרך וכך בוחנים בנייה של מערכי הוראה לגנים ותכנון של סביבות לימוד שמעודדות תנועה. כמו כן, הם דנים באופן שבו ספורט ותנועה יכולים לסייע לבריאות הפיזית והרגשית של הילדים וכן לחזק את יכולות הלמידה שלהם.


מתכונת הלימוד


לימודי הוראת חינוך גופני במסלול זה מתפרשים על פני כארבע שנים. השיעורים בהתמחות בגיל הרך מרוכזים בדרך כלל בשלושה או בארבעה ימים מלאים במהלך השבוע. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה ובסמינריונים. כמו כן, מתקיימת התנסות מעשית בגני ילדים בשנת הלימוד האחרונה.

 


נושאי הלימוד

 

 • סביבות מעודדות תנועה
 • ספורט קבוצתי
 • חשיבות המשחק והריקוד
 • חינוך לשלומות בגנים
 • התפתחות מוטוריקה גסה
 • שילוב ילדים מתקשים
 • התפתחות חושית בגיל הרך
 • מבנה מערכת התנועה
 • תרומת ספורט ללמידה עיונית
 • תכנון הוראה בגני ילדים    
 • קידום בריאות ופעילות גופנית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט, שממוקמת סמוך לנתניה, אפשר ללמוד בשלל מסלולים בתחום הספורט, לתואר ראשון ושני. במסגרת לימודי הוראת חינוך גופני במכללה מוצעות כמה התמחויות נוספות, ביניהן ניהול ספורט, ספורט ימי, ספורט אולימפי ופעילות גופנית לאוכלוסייה המבוגרת. כמו כן, מתקיימות הכשרות מקצועיות שונות, שמתאימות למורים ולספורטאים שמעוניינים להרחיב את הכשרתם.

 


תנאי קבלה


מתקבלים למסלול זה מועמדים שלהם ציון התאמה (ממוצע פסיכומטרי ובגרות) של 525 לפחות. כמו כן נדרש רקע בספורט ומעבר של מבחני סיבולת גופנית שמתקיימים במכללה. מתאימים מוזמנים לראיון קבלה אישי. מועמדים שנתוני הקבלה שלהם גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגות מטעם מוסד הלימוד.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות הלימודים ומשלימים את המסלול בהצלחה מקבלים תואר ראשון B.Ed בוגר בהוראת חינוך גופני ותעודת הוראה שניתנים על ידי המכללה האקדמית בוינגייט. כמו כן, הם מקבלים דיפלומת התמחות חינוך גופני לגיל הרך. כדי לזכות בהסמכות אלה, הם צריכים להשלים את שעות הסטאז' לפי הנחיות משרד החינוך.

חוות דעת של סטודנטים על האקדמית בוינגייט - חינוך גופני לגיל הרך
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
20/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב שזה הכל קשור לספורט ...לא אוהב ..כלום, אני ספוטאי כל החיים שלי מגיל קטן וכשגדלתי שמעתי הרבה על  קרא עוד...

על הקמפוס

מקום מקסים הופכים בו אהבה לקריירה,יש שם בריכה אולמפית , אולם התעמלות מקצועי ..מגרשים : תנס,כדורסל .. קרא עוד...

טיפים

אם אתה ספורטאי כל שהו ובעל זיקה לספורט אז מכללת וינגייט נועדה בשבילך.אם אתה בן אדם תחרותי אז זה עוד  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp