קורס פוטותרפיה במרכז שילוב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שילוב - קורס פוטותרפיה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טיפול בפוטו־תרפיה במרכז שילוב

 

צילום ונפש

 

הרפואה המשלימה מתרחבת עם השנים והיא מצויה כיום בכל תחומי החיים. הכנסת האמנות והטיפול באמצעותה היא תהליך טבעי מכיוון שהאמנות משפיעה על נפש האדם באופן רגשי, ולעתים אף באופן לא מודע. פוטו־תרפיה היא גישה טיפולית המקשרת בין צילום לבין תחומי חינוך וטיפול רבים. שיטת טיפול זו מיועדת לכל הגילים ולכל שכבות האוכלוסייה. טיפול בפוטו־תרפיה משתלב עם מגוון גישות טיפוליות.

 

קורס פוטותרפיה במרכז שילוב פותח בשיתוף פעולה עם הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות של אוניברסיטת חיפה והוא מציע לתלמידים הכרות עם עולם הפוטו־תרפיה ועם עולם האמנות על סוגיה. התכנית משלבת בין תחום הצילום היצירתי, האמנות הפלסטית והכתיבה.

 

 

תכנית לימודים

 

הקורס שמציע מרכז שילוב עוסק בהתפתחות ובצמיחה אישית באמצעות כלים ואספקטים שונים של צילום ושל אמנות. התלמידים לומדים להפוך את הצילום לחוויה שמעוררת את כל החושים ולהפוך את המצלמה לכלי המחבר בין עין לנפש. התלמידים נחשפים לאמנויות שונות כמו צילום, כתיבה יצירתית, כתיבה נרטיבית ואמנות פלסטית. משתתפי הקורס לומדים לקשר בין הפוטו־תרפיה לבין העבודה בשטח בהקשרים חברתיים ותרבותיים.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 130 שעות אקדמיות הנפרשות על פני 27 מפגשים שבועיים בשעות הערב. כמו כן, יום צילום חוץ מרוכז נערך ביום ו' בשעות הבוקר. הקורס בנוי ממפגשי לימוד, משעות התנסות ומפרקטיקה מעשית במסגרת קבוצתית. הקורס הוא שנתי עם אפשרות להמשיך לשנה שנייה. על התלמידים להצטייד במצלמה בכל אחד מהמפגשים.

 

נושאי הלימוד

 

  • מצלמה ככלי ביטוי
  • צילום יצירתי
  • תמונות בסיפור חיים
  • בניית מרטיב
  • צילום כחוויה רב־חושית
  • פורטרט אישי בהשתקפות האני
  • צילומי העצמה    
  • המצלמה ככלי מחבר בין עין ללב    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

מרכז שילוב הוא מרכז לימוד שהקורסים שהוא מציע מתבססים על האלמנטים הפשוטים של העולם האנושי הסובב אותנו, הכלה, מגע, הקשבה וקיום. המרכז בנוי מקמפוס רב־תחומי שעיקר עניינו הוא החיבור בין יחסי גוף, נפש ורוח במצבי בריאות שונים של האדם – בריאות, חולי או לקות. מסלולי הלימוד משלבים גישות תיאורטיות מהמזרח ומהמערב, משלוחות של פסיכותרפיה דינמית המתקשרות בין תהליכי גוף, רוח ונפש. המרכז משתף פעולה עם מוסדות לימוד שונים, כמו אוניברסיטת חיפה ומרכזים טיפוליים מקבילים ברחבי העולם. במוסד הלימוד אפשר ללמוד תחומים רבים כמו קורס מיינדפולנס, קורס פסיכותרפיה בגישת הקומי וקורס אינטגרציית קול בתנועה.

 

תנאי קבלה


הקורס פתוח לקהל הרחב ולכל מי שמעוניינים להתנסות בהליך חוויתי המשלב צילום ואמנות. הקורס מומלץ למטפלים הרוצים לשלב את הצילום ככלי טיפול עם הכשרתם המקצועית. התלמידים אינם נדרשים לידע טיפולי קודם או לידע מקדים בצילום. הקבלה למסלול מותנית בראיון אישי.

 

 

תעודה


תלמידי הקורס הנוכחים באופן סדיר במפגשים וממלאים את כל דרישות הקורס, לרבות הגשת פרויקט גמר אישי המשולב בצילומים, מקבלים תעודה מטעם מרכז שילוב והיחידה ללימודי המשך בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז שילוב - קמפוס רב תחומי ובית ספר לפסיכותרפיה

פורום לימודי רפואה משלימה
לימודי הדרכה בנושא התמכרויות לסמים ואלכוהול
עקל. גבועה
1 תגובות
תעודת סיום תואר לימודי רפואה משלימה
דימא כנאענה
1 תגובות
קורס היפנוזה שעוזר לאנשים וילדים עם בעיות
ארז
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה ב NLP במכללת רידמן
אייל
1 תגובות
לימודי וואטסו קיץ 2021
סיגל תלם
1 תגובות
קונסטלציה משפחתית קורס בסיס
קטיה
1 תגובות
קורס תלת שנתי לתורת הנפש הבודהיסטית למטפלים
בתיה ונונו
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp