קורס צ`י קונג במכללת מירב - האוניברסיטה הפתוחה

מכללת מירב - רפואה משלימה

קורס צ'י קונג במכללת מירב לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה לימודי חוץ


מדיטציה בתנועה


אומנות הצ'י קונג מהווה חלק מהרפואה ההוליסטית והיא מתבססת על תרגילים פסיכופיזיים שמטרתם לאחד בין הגוף לנפש. משמעות השם צ'י קונג היא תרגילי אנרגיה, המיועדים להזרים ולאזן את אנרגיית החיים הפנימית בגוף. הצ'י קונג כולל מגוון רחב של תבניות תנועה ומלמד כיצד להשתמש בשיטות נשימה שונות, כדי לסייע באיסוף האנרגיות שבגוף וכן כולל את הדרכים למיקוד ולפיזור האנרגיה.


העוסקים בצ'י קונג לא רק שולטים בתנועות השונות, אלא יש להם ידע מעמיק ברפואה הסינית העתיקה וכן באנטומיה של גוף האדם. הבנת הרקע הפילוסופי שמאחורי השיטה מאפשרת למתרגלי הצ'י קונג להתעמק אף יותר במשמעות התרגילים אותם הם מבצעים. תרגול הצ'י קונג משחרר מתחים בגוף, מחזק אותו ומשפר את מצב הרוח. על כן, תרגול השיטה באופן עקבי עשוי לשפר רבות את בריאות הגוף והנפש וכן את איכות החיים של המתרגלים.


מכללת מירב – בית הספר לרפואה משלימה של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה מקיים קורס צ'י קונג. מסלול זה יכול להתאים לאנשים בעלי ניסיון בתרגול אומנות הצ'י קונג וכן לאלו המבקשים ללמוד תחום זה לראשונה.

 


תכנית הלימודים


במסגרת קורס זה התלמידים רוכשים כלים מגוונים להזרמת אנרגיית החיים הפנימית של הגוף וכן בוחנים כיצד לאזנה. הם דנים באופן נרחב ברפואה סינית ובאנטומיה וכן מגבירים מודעותם לאנרגיית החיים הזורמת בגוף האדם. כמו כן, הם לומדים טכניקות פסיכולוגיות שונות שמטרתן לשפר את תרגול הצ'י קונג, כגון דמיון מודרך, הקשבה עצמית וסביבתית, תודעה מדיטטיבית ועוד.


מתכונת הלימוד


היקף קורס צ'י קונג כ - 32 שעות לימוד אקדמיות. הוא משלב למידה עיונית לצד תרגול מעשי נרחב, הכולל סדנאות דמיון מודרך וכן סדרות של תנועות בישיבה ובעמידה.


נושאי הלימוד

 

  • שחרור והרפיה
  • הקשבה עצמית
  • יסודות באנטומיה
  • אנרגיית החיים Qi
  • תודעה מדיטטיבית
  • מונחי יסוד ברפואה סינית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר "מירב" לרפואה משלימה מטעם לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון רחב של מסלולים. בין התכניות ניתן למצוא קורס פילוסופיה ותאוריה סינית; קורס ארומתרפיה, המעניק ידע מקיף בשיטות טיפול באמצעות שמנים מן הצומח ותמציות ארומטיות; קורס פרחי באך; קורס פילוסופיה לרפואה טבעית; קורס מדיטציה, המקנה מיומנויות וטכניקות לתרגול מדיטציה; קורס דמיון מודרך מורחב, המכשיר לריפוי ולאיזון הגוף בעזרת המוח; קורס תזונה וצמחי מרפא, המספק יסודות בתזונה מערבית וסינית וכלים להתאמת תזונה למצבי חולי שונים; וקורס התמקדות – Focusing, המקנה הכשרה לשימוש בשיטה לפיתוח מודעות תודעתית רגשית והקשבה עצמית.


תנאי קבלה


קורס זה אינו מותנה בתנאי קבלה ויכול להתאים הן למתרגלי צ'י קונג חדשים והן למתקדמים. אין צורך בידע קודם בתחום זה כדי להתקבל לקורס.

 


תעודה


תלמידים המשלימים את המסלול זכאים לתעודת גמר מטעם מירב, בית הספר לרפואה משלימה של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp