קורס הדרכת שחיית תינוקות במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מדריכי פעילות במים לתינוקות במכללה האקדמית בוינגייט


נולדו לשחות


עוד לפני הלידה, כשהם עדיין ברחם אימם, תינוקות נמצאים בסביבה מימית. מחקרים הראו שגם במהלך החודשים הראשונים, שהייה במים יכולה להיות מועילה ומרגיעה עבורם. השחייה יכולה לתרום רבות להתפתחות של תינוקות עד גיל שנה וכך יכולה לחזק יכולות תנועה ומיומנויות חשיבה ותגובה לגירויים. פעילות לימוד השחייה מתבצעת יחד עם ההורים וכך עוזרת גם לחזק את הקשר איתם. ניתן להתחיל ללמד תינוקות לשחות החל מגיל שלושה חודשים.


המכללה האקדמית בוינגייט מציעה קורס מדריכי שחייה לתינוקות, בו מכשירים מנחים לפעילויות במים עם הורים ופעוטות. במהלך התכנית מכירים כלים רבים דרכם אפשר להדריך תינוקות לתחילת שחייה ולפעילות בבריכה. התכנית מעניקה לבוגריה כלים להשתלבות כמדריכי שחייה לפעוטות במסגרות שונות כמו מרכזי ספורט ומכונים פרטיים.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הכשרה זו המשתתפים מכירים את שיטות העבודה במים וסוקרים היבטים התפתחותיים ופסיכולוגיים שכרוכים בהנחיית שחייה לתינוקות ולפעוטות. בהמשך, הם לומדים כיצד לבנות מערכי הדרכה ולהתאים אותם לצרכים של הפעוטות והוריהם כאחד, תוך שילוב עזרים ותכנים חווייתיים. בנוסף, הם עוסקים בפן הרפואי של הענף ודנים בתרומתה של השחייה והשהות במים לבריאותם של תינוקות.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 90 שעות לימוד. בתחילת התכנית מתקיימים שבעה מפגשים עיוניים אחת לשבוע. לאחר מכן נערכים כ - 12 שיעורים מעשיים, פעמיים בשבוע, שעיקרם התנסות פרקטית בשיטות ההדרכה שמתקיימת בבריכות שחייה בהנחיית הצוות. השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב. מוסד הלימוד מציע גם הכשרה למגזר הדתי בתחום זה.


נושאי הלימוד


מבין הנושאים הנידונים במהלך הקורס אפשר למנות גם:

 

 • גישות התפתחותיות
 • אחזקת בריכה
 • הקשבה לצרכי הורים
 • החייאת תינוקות
 • חיזוק תחושת ביטחון
 • יצירתיות בהדרכה
 • התאמה לצרכי הפעוטות
 • התפתחות מוטורית
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • שלבי העבודה במים    
 • היבטים רפואיים בהדרכת שחייה    
 • ועוד

 

סגל הוראה


מנהלת התכנית היא מדריכת שחייה מנוסה, בעלת ניסיון בהדרכת שחייה לתינוקות ולאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. כמו כן היא עוסקת בטיפול במים בגישת וואטסו. בנוסף, מלמדת התכנית גם מטפלת מוסמכת במים, אשר מנהלת מרכז טיפולי בתחום זה וכן עוסקת בתרפיה בתנועה ובטיפול דיאדי.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט מתמחה במקצועות הספורט. ביחידה ללימודי תעודה של מוסד זה אפשר ללמוד במסלולים מגוונים, שמתאימים למאמנים, למדריכים ולמטפלים מנוסים וגם כאלו שמיועדים לחסרי ניסיון קודם. כך למשל מוצעים קורס ליווי התפתחות תינוקות, קורס טיפול בתנועה, קורס מדריכי התעמלות לאחר לידה, קורס מדריכי שחייה, קורס מאמני כושר וקורס הידרותרפיה ושחייה שיקומית. המכללה נמצאת בקרבת העיר נתניה.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לאנשי מקצוע מתחומי הפעילות הגופנית והטיפול, שלהם ניסיון ורקע קודם בעבודה במים. בין היתר, הוא יכול להתאים למדריכי שחייה, למאמני שחייה ולמורים לחינוך גופני. כל המועמדים צריכים לעבור גם ראיון קבלה אישי לבחינת התאמתם לתכנית.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס מקבלים בסיומו תעודת גמר שניתנת מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp