לימודי הוראת אמנות במכללה האקדמית דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על דוד ילין - הוראת אמנות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת אמנויות במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין


פותחים דלת לנשמה


אמנות היא חלק בלתי נפרד מהתרבות האנושית. בכל רחבי העולם היא בעלת תפקיד מרכזי בתהליכי התפתחות של אוכלוסיות ועמים שונים. האמנות היא תחום נרחב ביותר ובתוכה שלל ענפים, כגון ציור, מחול, פיסול, מוזיקה ותאטרון. ליצירות אמנות ערך רב מבחינות שונות, הן לאמן והן לקהל החווה אותן. אמנות משמשת רבות לחיקוי המציאות אך בראש ובראשונה, היא אמצעי ביטוי שמאפשר ליוצר להציג באופן מוחשי רעיונות מופשטים כמו תחושות, רגשות, דעות ועוד. כיוון שהאמנות משמשת לביטוי אישי, היא מסייעת רבות מבחינה נפשית ותורמת להבעת רעיונות בדרכים ייחודיות.


על כן, הוראת האמנויות היא חשובה כחלק מתכנית הלימודים בבתי הספר בארץ. מורים לאמנויות מקנים לתלמידיהם כלים שונים לביטוי אישי באמצעות מבחר רחב של מדיומים. בית הספר הוא סביבה מאתגרת לתלמידים בכל הגילאים ועל כן למידת האמנויות יכולה להעניק להם מיומנויות להתמודדות עם מצבים שונים. המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין מציעה לימודי חינוך במסלול התמחות בהוראת אמנויות.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול רוכשים מיומנויות בשלל תחומי האמנות, ביניהם מוזיקה, אמנות חזותית, תנועה, מחול ותאטרון ודרמה. הם מתעמקים בכלי מחקר שונים ועוסקים בפן העיוני שבאמנויות, לרבות תהליך התפתחותן בתקופות שונות בהיסטוריה. בנוסף, הם דנים בשלל הדרכים לשימוש באמצעים אמנותיים לביטוי אישי ואמירה ייחודית. כמו כן, הם בוחנים לעומק מגוון רחב של טכניקות הוראת אמנויות בגילאים שונים.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים כארבע שנים. הסטודנטים יכולים לבחור מבין שני מסלולי התמחות בהוראת האמנויות. מסלול אחד הוא שילוב אמנויות בהוראה, כגון מוזיקה, תאטרון ואמנות חזותית. מסלול שני מתמקד בתחום הוראת התאטרון והדרמה. הלימודים בשני מסלולי ההתמחות משלבים למידה תיאורטית לצד תרגול פרקטי מקיף, הכולל סדנאות יצירה, ביקור בתערוכות וסיורים מודרכים. בשנה הרביעית, הסטודנטים משתלבים בהתמחות בהוראה (סטאז') במוסדות חינוך שונים.


נושאי הלימוד

 

 • תולדות המוזיקה
 • היצירה העממית
 • השואה באמנויות
 • תולדות התאטרון
 • תאטרון לילדים ולנוער
 • אמנות עתיקה בארץ ישראל    
 • מוזיקת עולם
 • אמנות חזותית
 • המחול הקלאסי
 • אמנות ישראלית
 • זרמים באמנויות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין מציעה שלל מסלולים והתמחויות במסגרת הלימודים לתואר ראשון בחינוך. בין המסלולים ניתן למצוא חינוך לגיל הרך, חינוך יסודי, חינוך מיוחד, חינוך על יסודי ועוד. כמו כן, מוצעות התמחויות רבות, כגון הוראת אנגלית, הוראת מדעי הטבע, הוראת מקרא, חינוך בלתי פורמלי, תקשורת ועוד.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים בציון משוקלל של 525 לפחות בתעודת הבגרות ובחינת הפסיכומטרי. על ממוצע הבגרויות שלהם לעמוד על 85 לפחות וציון הפסיכומטרי על 475 ומעלה. מועמדים עם תעודת בגרות איכותית שעומדת בתנאי המכללה יכולים להירשם ללא תעודת בגרות.


תעודה


סטודנטים שעומדים בדרישות התכנית ומשלימים את תקופת ההתמחות בהוראה זכאים לתואר ראשון בחינוךB.Ed ולתעודת הוראה מטעם המכללה האקדמית לחינוך דוד ילין.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
ללא תגובה
מה צריך ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
ללא תגובה
ניתוח התנהגות במכללת וינגייט
ספיר
ללא תגובה
קורס לקידום נוער לבעלי תואר שני בחינוך
יפה
1 תגובות
לאלו משרות אני מתאימה על סמך הנתונים שלי?
יעל
1 תגובות
לימודי הוראה להנדסאי חשמל ואלקטרוניקה
אלישע ברק
1 תגובות
הסבה מקצועית לגננת מהחינוך הרגיל
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp