קורס אימון הפרעות קשב ADHD בסמינר הקיבוצים

קורס אימון הפרעות קשב ADHD בסמינר הקיבוצים

קורס אימון הפרעות קשב וריכוז במכללת סמינר הקיבוצים


מתמקדים במטרה


הפרעת קשב וריכוז היא תופעה נפוצה בארץ ובעולם, המאופיינת לרוב בהיפראקטיביות, בקשיי קשב וריכוז ובאימפולסיביות. הפרעות מסוגים אלה מתפתחות בגילאי הילדות והשפעתן ניכרת גם בגילאים מבוגרים יותר, אנשים עם קשיי קשב וריכוז יכולים להמשיך לסבול מהן ברמות כאלה ואחרות במהלך כל חייהם. הפרעות אלה יכולות להקשות על אספקטים רבים בחיים, מלמידה ועד קשרים בינאישיים והתפתחות אישית. הפרעות קשב וריכוז עלולות להפריע במידה רבה מאוד על אנשים הסובלים מהן, וכך הם עלולים לתפקד בצורה לקויה.


פעמים רבות הם חווים קושי בהתמקדות במטרה אחת, בהגדרת יעדים ובמימושם. אימון אישי הוא תהליך שבו מאמן מוסמך מסייע לאנשים להציב לעצמם יעדים ולהגיע אליהם, מבחינה אישית או מקצועית. בזמן התהליך, המאמן מקנה למתאמן כלים יישומיים להשגת מטרותיו, להתקדם ולחולל שינוי בחייו בכוחות עצמו. לאימון אישי עשויה להיות השפעה רבה על אנשים הסובלים מקשיי קשב וריכוז, כיוון שהוא מאפשר להם להתמקד במטרות מסוימות מבלי לתת לגורמים חיצוניים להשפיע עליהם.


מכללת סמינר הקיבוצים מציעה קורס אימון הפרעות קשב וריכוז. תכנית זו מיועדת למאמנים מוסמכים ומטרתה להקנות התמחות שתעמיק את ידיעותיהם ותאפשר להם לאמן ילדים ומבוגרים הסובלים מהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות.


תכנית הלימודים


מטרת תכנית לימודי התעודה היא להעניק כלים מקצועיים לאימון ילדים ומבוגרים עם קשיי קשב וריכוז. התלמידים לומדים לעומק את המאפיינים השונים של הפרעות קשב וריכוז. בנוסף, הם בוחנים שלל טכניקות אימון ואת אופן התאמתן למטופלים. כמו כן, הם מפתחים את זהותם המקצועית כמאמנים אישיים ומתעמקים בעקרונות פסיכולוגיים ובמנהיגות אישית.


מתכונת הלימוד


קורס אימון הפרעות קשב וריכוז נלמד בהיקף של 112 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני כשנה. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהריים.


נושאי הלימוד

 

  • המרחב הבית ספרי
  • טיפול תרופתי
  • עקרונות במנהיגות אישית
  • זהות מקצועית
  • השפעות קשיי קשב וריכוז
  • אסטרטגיות טיפול
  • אפיונים של קשיי קשב וריכוז    
  • ועוד


סגל הוראה


רכזת התכנית היא בעלת תואר שני בחינוך ומאבחנת כישורי למידה. כמו כן, היא מאמנת בעלת ניסיון רב באימון אנשים עם לקויי למידה והפרעות קשב וריכוז.


על מוסד הלימוד


מכללת סמינר הקיבוצים מציעה שלל הכשרות מקצועיות בתחומי הנחיית קבוצות ואימון. ביניהן ניתן למצוא קורס להכשרת מאמנים במודל האימון המשולב, קורס הנחיית קבוצות שמתמקד בגישת תקשורת מקדמת וקורס הנחיית קבוצות משימה באוריינטציה דינמית.


תנאי קבלה


התכנית מיועדת למאמנים מוסמכים שחפצים בהתמחות בלקויי למידה והפרעות קשב. על מועמדים שמעוניינים להתקבל לעבור ראיון אישי או קבוצתי.

 


תעודה


לתלמידים שעומדים בדרישות הקורס מוענקת תעודת מאמן לבעלי הפרעות קשב וריכוז מטעם מכללת סמינר הקיבוצים ומרכז דרך מהות.


אפשרויות עבודה


בוגרי המסלול יכולים להשתלב בתור מאמנים לאנשים עם הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות, בשלל מסגרות חינוכיות שונות.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
Whatsapp Whatsapp