קורס מורשי נגישות שירות במכון מגיד

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון מגיד - קורס נגישות השירות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס להכשרת מורשים לנגישות השירות במכון מגיד


מומחים בנגישות


אנשים עם מוגבלויות, בין אם פיזיות, נפשיות או שכליות, מהווים אחוז בלתי מבוטל מן האוכלוסייה הישראלית. ובכל זאת, מבנים ומוסדות ציבוריים רבים אינם מותאמים להעניק שירות שהוא נגיש לאוכלוסיות אלה. לכן, נוספו תיקונים חדשים לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ובראשם פרק הנגישות המתמקד בהנגשת שירותים ציבוריים לאוכלוסייה זו. ארגונים מחויבים להנגיש את השירותים אותם הם מציעים, תוך היוועצות עם מורשה נגישות.


מורשי נגישות הם אנשי מקצוע המתמחים בווידוא זמינות שירותים לאוכלוסיות בעלות מוגבלויות. עליהם להפגין ידע מעמיק בתקנות ובחוקים החדשים לגבי שירותים וכן לדעת לספק פתרונות נגישות המותאמים לארגונים. מכון מגיד מציע קורס להכשרת מורשים לנגישות השירות, תכנית זו מוכרת על ידי משרד הכלכלה.


תכנית הלימודים


מטרת הכשרה מקצועית זו היא להקנות התמחות בתחום נגישות השירות המאפשרת להשתלב בתור יועצי נגישות בארגונים שונים. במהלכה, התלמידים רוכשים ידע מעמיק בתקנות העדכניים, בחוקי הנגישות וכן בזכויות בעלי מוגבלויות בארץ. בנוסף, הם מתעמקים בתהליכי הנגשת ארגונים ומתן פתרונות נגישות.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס 200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני 25 מפגשים. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע, בשעות הבוקר. הם משלבים למידה תאורטית עם תרגול מעשי נרחב הכולל סיורים וסדנת מתן המלצות וחוות דעת.

 


נושאי הלימוד

 

  • פתרונות להנגשת שירות
  • זכויות האדם
  • חוקים ותקנות בארץ ובעולם
  • מאפייני ארגונים
  • תכנון הנגשה בהתאם לתקנות
  • מושגי יסוד בנגישות
  • תפקידי מורשה נגישות השירות
  • תהליך הנגשת ארגון    
  • מאפייני אוכלוסיות עם מוגבלויות    
  • ועוד


סגל הוראה


המנהלת האקדמית של הקורס היא מורשית נגישות השירות ובעלת תואר שני בריפוי בעיסוק. בנוסף, היא מומחית בתחום הטכנולוגיות המסייעות וכן בתכנון סביבות נגישות עבור ציבור בעלי המוגבלויות.


על מוסד הלימוד


מסלול זה נערך בקמפוס האוניברסיטה העברית בירושלים. מכון מגיד מציע תכניות הדרכה פנים ארגוניות, המותאמות לצרכיו הייחודיים של כל הארגון. בין הקורסים המוצעים בתכניות אלה ניתן למנות קורס פיתוח מנהלים, קורס ניהול משאבי אנוש, קורס רכש ולוגיסטיקה, קורס ניהול סיכונים, קורס משא ומתן, קורס ניהול בכיר ומתקדם וכן קורס להכרות עם עולם המוגבלות השכלית-התפתחותית.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים לגשת מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות בתחומי הריפוי בעיסוק, עבודה סוציאלית, סיעוד, פיזיותרפיה, אדריכלות ועוד. בנוסף, בעלי תואר שני שאינו בתחומים אלו, שלהם ניסיון מעשי בעבודה בתחום נגישות השירות יכולים גם הם לגשת. על הנרשמים להיות בעלי שנה של ניסיון מעשי בתחום הנגישות ושלוש שנות ניסיון לפחות בתחומם. מתקבלים מועמדים שעוברים ועדת קבלה.

 


תעודה


תלמידים שמעוניינים בתעודת גמר נדרשים לעמוד בתנאים שונים. עליהם להיות נוכחים בלפחות 85% מהשיעורים, לעבור בחינות מעשיות בציון של 70 ומעלה, להשלים פרויקט גמר בציון סופי של 70 לפחות ולעמוד בבחינות החיצוניות של משרד הכלכלה. תלמידים שעומדים בדרישות אלה מוענקת תעודת מקצוע מטעם משרד הכלכלה. בנוסף, הם זכאים להירשם בפנקס מורשים לנגישות השירות.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתור יועצי הנגשת שירות בארגונים שונים במשק הישראלי .

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

עוד מסלולי לימוד - מכון מגיד

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp