קורס מלווי בניה ירוקה במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - קורס בנייה ירוקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מלווה בנייה ירוקה במרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי


בנייה ירוקה ברמה בינלאומית


הבנייה האקולוגית מאפשרת לצמצם את ההשפעה השלילית שיש למבנים על הסביבה ולשמור על אקולוגיה תקינה. חשיבות הבנייה הירוקה אינה מסתכמת רק באיכות הסביבה, אלא גם בשיפור משמעותי מבחינה כלכלית, שכן היא מפחיתה הוצאות כספיות על ידי חיסכון באנרגיה. על כן, אין זו הפתעה שתחום הבנייה הירוקה רק מתפתח מרגע לרגע והופך לנפוץ יותר ולמבוקש יותר בקרב יזמים, אדריכלים ומהנדסים אזרחיים.


בעקבות התפתחותיות בתחום זה, התקן לבנייה ירוקה עבר עדכונים רבים בשנים האחרונות. בעלי מקצוע רבים מענף הבנייה ותחומי האנרגיה והסביבה לקחו חלק בעדכון התקנים הנוגעים לבנייה ירוקה של בנייני ציבור ומבני מגורים. לכן, על אנשי מקצוע העוסקים בבנייה להתעדכן בסדרת התקנים החדשה המותאמת לתקנים בינלאומיים, כדי ליישמה ולשפר את הבנייה האקולוגית גם בישראל.


מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי מציע קורס משולב המספק למהנדסי בניין ולאנשי מקצוע אחרים מהענף את כל המידע העדכני בנוגע לסדרת התקנים החדשה. התכנית היא בשיתוף המועצה הישראלית לבנייה ירוקה.


תכנית הלימודים


קורס מלווה בנייה ירוקה מתמקד בעדכונים בסדרת התקנים הישראליים לבנייה אקולוגית בבניינים ציבוריים ובבנייני מגורים. במהלכו, התלמידים לומדים לעומק את כל סעיפי התקנים, לרבות פרק תחבורה, פרק אנרגיה ופרק בריאות ורווחה. בנוסף, הם בוחנים אסטרטגיות שונות ליישום התקנים במהלך עבודת הבנייה. כמו כן, הם דנים בכל הקריטריונים הדרושים לפרויקט כדי לקבל תו ירוק.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל 7 מפגשים המתקיימים פעם בשבוע, בשעות הבוקר. הוא משלב למידה עיונית לצד תרגול מעשי ובו ניתוח של מקרי בוחן וכן הכנה למבחן.


נושאי הלימוד

 

  • תקן 5281 פרק קרקע
  • מערך ההסמכה
  • תקן 5281 פרק פסולת
  • כלי מדידה ותקנים
  • תקן 5282 פרק אנרגיה
  • מבוא לבנייה ירוקה
  • תקן 5281 פרק תחבורה
  • תקן 5281 פרק מים    
  • תקן 5281 בריאות ורווחה   
  • ועוד


סגל הוראה


מרצה הקורס הוא אדריכל בעל תואר שני באדריכלות סביבתית בת קיימא. הוא בעל ותק רב בניהול פרויקטים בבנייה כמו הקמת מרכזים מסחריים ומבני מגורים. בימים אלה הוא חוקר ומקדם אדריכלות אקלימית, פעיל במועצה לבנייה ירוקה ומשתף פעולה עם יזמים, אדריכלים ורשויות מקומיות.


על מוסד הלימוד


מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי מקיים שלל הכשרות מקצועיות בתחום האנרגיה ואיכות הסביבה. בין המסלולים המוצעים ניתן למצוא קורס הסמכה לממונה אנרגיה, המספק כלים בניהול ובשימור אנרגיה; קורס התייעלות אנרגטית, המקנה מיומנויות בבניית תכנית להתייעלות אנרגטית בארגונים שונים; וקורס ניהול מערכת אנרגיה, המאפשר הכרת תקן ISO 50001 לניהול אנרגיה על ידי עריכת סקר אנרגיה.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לאנשי מקצוע מענפי ההנדסה והבנייה כגון מהנדסים אזרחיים, אדריכלים, קבלנים, מנהלי פרויקטים ומהנדסי מערכות מיזוג אוויר.


תעודה


תלמידים שעומדים בדרישות המסלול ועוברים בהצלחה את מבחן ההסמכה זכאים לתעודת גמר מטעם מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתור מלווים בשלל פרויקטים בבנייה ירוקה כגון משרדים, מרכזים מסחריים, בנייני מגורים, מרכזי בריאות ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור