קורס סייעות חינוך מיוחד במכללה המשותפת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המשותפת - סייעות חינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מסלול הלימודים אינו פעיל

 

קורס הכשרת סייעות לחינוך המיוחד במכללה המשותפת


סיוע במסע הלימודי


כבר מימי גן הילדים, תלמידים עם צרכים מיוחדים זקוקים לליווי ולתמיכה שמותאמים להם. ילדים אלו מתמודדים עם קשיים פיזיים ורגשיים משלל סוגים, אך גם עם בעיות חברתיות ולימודיות, אותן רצוי לאתר בגיל מוקדם ככל האפשר. סייעי החינוך המיוחד מסייעים לתלמידים אלו להתמודד עם לקויות ומוגבלויות, כדי שיוכלו למצות את הפוטנציאל הטמון בהם ולצמוח במערכת החינוך מבחינה לימודית ואישית כאחד.


תפקיד זה מצריך מאנשי הצוות להפגין אמפתיה, התמדה, יצירתיות ואחריות רבה בעבודתם עם הילדים. קורס סייעות בחינוך המיוחד במכללה המשותפת בא להכשיר אנשי חינוך להשתלבות בעבודה חינוכית וטיפולית עם צעירים עם צרכים מיוחדים. בוגרי ההכשרה יכולים להעניק עזרה מתאימה לילדים, החל מהשנים הראשונות בגן דרך בית הספר היסודי.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הכשרה זו, מכירים המשתתפים גישות פסיכולוגיות מגוונות שנוגעו להתפתחותם של ילדים ובוחנים קשיים שונים בהתפתחות שמופיעות בגילאים צעירים, כגון פיגור וקשיי שפה. בהמשך, הם לומדים על גישות חינוכיות שבאות לטפח כישורים לימודיים שפה דיבור וכתיבה ודנים בשילוב משחק ועזרים יצירתיים במערכי הלימוד בחינוך המיוחד ובחינוך הרגיל. כמו כן, הם בוחנים את גישת ניתוח ציורי הילדים וסוקרים כיצד ניתן להשתמש בה כדי לאבחן לקויות שונות ולסייע לטיפול בילדים.


מתכונת הלימוד


קורס זה מתפרש על פני כשבעה חודשים וכולל כ - 120 שעות לימוד אקדמיות. אלו מחולקות לכ - 30 מפגשים, אשר מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע בשעות הערב, כך שהתכנית עשויה להתאים גם לאנשים עובדים. המסלול משלב למידה עיונית עם תרגולים מעשיים שונים ליישום מיומנויות ההוראה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנידונים במהלך הקורס אפשר למנות:

 

  • דידקטיקה חינוכית
  • פיגור שכלי
  • קשיים בהתפתחות
  • התגבשות הציור
  • מתודיקה של משחק
  • אוריינות בחינוך המיוחד
  • ליקויי דיבור ושפה    
  • התפתחות הלמידה והמוח
  • ועוד
  • התפתחות מתבגרים וילדים    
 


על מוסד הלימוד


במכללה המשותפת, אשר נוסדה לפני כ - 25 שנים, ניתן ללמוד בשלל תכניות הכשרה מקצועית בתחומים כמו ניהול, מזכירות, ביטחון, מחשבים, חשבונאות ומדיה. בתחום החינוך ומקצועות הטיפול מציע מוסד הלימוד קורסים כגון קורס מטפלות סוג 1, קורס ניהול מעונות יום וקורס הכשרת סייעות לגני ילדים. המכללה מפעילה שלוחות בפרישה ארצית, בין היתר בנתניה, בחדרה ובאזור חיפה והקריות.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 11 שנות לימוד לכל הפחות, שמציגים אישור רפואי המעיד על כשירות לעבודה עם ילדים. התכנית מתאימה הן לחסרי רקע בחינוך שמעוניינים להשתלב בענף והן לסייעים בעלי ניסיון שברצונם לשכלל את הכלים המקצועיים שברשותם.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר "סייעות חינוך מיוחד" שניתנת על ידי המכללה המשותפת. כדי לזכות בדיפלומה הזו הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים מכלל המפגשים, להגיש את כל המטלות ולעבור בהצלחה את הבחינות המסכמות בסיום ההכשרה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה המשותפת - קורסים מקצועיים, בואו לבחור קריירה

פורום לימודי חינוך
תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית לבוגרת חינוך
דליה
1 תגובות
עלות ומשך זמן לימודי אבחון דידקטי
לילך
1 תגובות
דיווח גננת משלימה על מצב הילד
מלכי אביטל
1 תגובות
האם בוגר חינוך מיוחד יכול להגיש מועמדות לתואר ראשון בקלינאות תקשורת?
דוד
1 תגובות
לימודי חינוך מיוחד ללא תעודת הוראה
נועה
1 תגובות
לימודי ערב בתואר ראשון בחינוך מיוחד
עדי בן ברוך
1 תגובות
שביעות רצון ממסלול חינוך מיוחד באחווה
טלי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp