קורס קבלן איטום במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - קורס איטום.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קבלני איטום במרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי


תפקיד מפתח בעולם הבנייה


איטום הוא מכלול האמצעים המיועדים למניעת חדירה של נוזלים או רטיבות לחלקים הפנימיים של מבנים. האיטום מהווה חלק חשוב ומהותי בתהליך הבניין ועל כן עבודת איטום לא תקינה יכולה להוביל לליקויי בנייה חמורים. בישראל, מרבית התביעות בבית המשפט על ליקויי בנייה קשורות בכשלים באיטום.


בעת איטום מבנים, נאטמת כל מעטפת המבנה, כולל חלקים פנימיים שחשופים לנוזלים ולרטיבות, כגון גגות, מרפסות, מרתפים, חניונים, חדרי אמבטיה ופירי מעליות. עבודת האיטום דורשת כלים מקצועיים רבים וידע מעמיק. על קבלני האיטום לדעת להתאים את החומר למבנה, להבין בטכניקות העבודה הקיימות וכן לדעת לאתר נזילות ותקלות אחרות במידת הצורך.


מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי מציע קורס להכשרת קבלני איטום מורשים. בקורס מושם דגש על חוקי הבנייה ותקנות האיטום הקיימות, תוך הכרת הטכניקות הנפוצות ביותר לאיטום מבנים בישראל. תכנית זו מתאימה לאנשי מקצוע העוסקים בהלחמת יריעות ורוצים להתקדם ולהעמיק את ידיעותיהם בענף הבנייה.


תכנית הלימודים


מטרת הקורס היא הסמכת קבלני איטום מיומנים שישתלבו בהצלחה בענף הבנייה בישראל. במסגרתו, התלמידים רוכשים ידע מעמיק במגוון חומרי האיטום והטכניקות הקיימות, תוך דגש רב על השיטה הנפוצה ביותר לאיטום גגות, תוך שימוש ביריעות ביטומניות משופרות בפולימר. בנוסף, הם בוחנים באופן נרחב טכניקות נוספות כמו איטומים מבוססי צמנט. כמו כן, הם דנים בחוקי הבנייה ובתקנות הבטיחות להתנהלות נכונה ובטוחה בשטח.


מתכונת הלימוד


הקורס נלמד בהיקף של 76 שעות לימוד וכולל 19 מפגשים, הנערכים בשעות הערב. התכנית כוללת תכנים עיוניים לצד תרגול מעשי נרחב בשיטות איטום שונות.

 


נושאי הלימוד

 

 • סוגי יריעות איטום
 • חומרי איטום
 • איטומים פולימריים
 • מבוא לאיטום
 • חוק התכנון והבנייה
 • איתור נזילות
 • בדיקה ובקרת חומרים
 • מניעת תביעות
 • איטום רצפות ומרתפים
 • תפרי התפשטות    
 • מבדקי איכות בחברות איטום    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי מקיים שלל קורסים בתחום הבניין. מבין ההכשרות המוצעות ניתן למצוא קורס מניעת כשלים בבנייה, הכשרת בוחני נזקי מים במבנים, קורס למתכנני וקבלני מערכות אינסטלציה וכן קורס ממונה תהליך טיפול בפסולת בנייה הריסות, הטמנה ומחזור.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית צריכים להראות אישורים המעידים כי הם עובדים באופן קבוע בהלחמת יריעות.


תעודה


תלמידים שנוכחים בלפחות 80% מהשיעורים ועוברים בהצלחה את הבחינות העיוניות והמעשיות מחויבים לעבור סטאז'. בתום הסטאז', הנמשך מספר ימים, זכאים הבוגרים לתעודת אוטם מורשה מטעם מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי. בנוסף, הבוגרים נכללים ברשימת קבלני האיטום המוסמכים.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתור קבלני איטום בחברות המספקות שירותי איטום שונים. לקבלנים מוסמכים ישנה עדיפות לביצוע עבודות במשרדי ממשלתיים וכן אצל קבלנים שחברים בהתאחדות הקבלנים והבונים בישראל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור