קורס קריאת תכניות בנייה במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - קריאת תכניות בניין.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכרת תכניות בנייה במרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי


הופכים שרטוט למציאות


ענף הנדל"ן נמנה בין התחומים המשפיעים ביותר על הכלכלה הישראלית, מה שמביא רבים להשתלב בו. שינויים שעוברים על תחום המקרקעין הופכים את הפרויקטים ואת תהליך התכנון שלהם למורכבים יותר. כך עולה גם הצורך בהיכרות עם תכניות הבניין ובהבנה כיצד להתמודד איתן בשטח, באתרי הבנייה.


תכניות בנייה הן שרטוטים מקצועיים, שמבוצעים בדרך כלל על ידי אדריכלים או מהנדסים, אותם מתרגמים בסופו של דבר לפעולות בשטח. זהו כלי חשוב עבור מנהלי פרויקטים ומנהלי אתרי בניה וכן ליזמים ולמתווכים שמחפשים פרויקטים חדשים וכדאיים להשקעה. קורס קריאת תכניות בנייה שנערך במרכז ההדרכה במכון התקנים מכשיר עובדים בתחום המקרקעין להכרת השרטוטים, לניתוחם ולהבנתם. הכלים הנרכשים לאורך התכנית יכולים לסייע הן למתכנני פרויקטים שיוצרים את חזון המיזם והן לעובדי הבניין המיישמים אותן בשטח, מה שיכול לתרום לקידום פרויקטים ולהצלחתם.

 

 

תכנית הלימודים


במסגרת התכנית המשתתפים לומדים בהרחבה על חשיבות התכנון ההנדסי והאדריכלי במהלך פרויקטים בבנייה. הם מכירים שרטוטים טכניים ותכניות מקצועיות ומתוודעים לסימנים המוסכמים המייצגים את מערכות הבניין השונות לרבות קירור, חשמל ותשתית האינסטלציה. בהמשך, הם מקבלים כלים פרקטיים להובלה של פרויקטים בשטח ולניהול של היבטים פיננסיים מול יזמים, כמו למשל קביעת תקציבים או הכנת כתבי כמויות.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 10 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע ונערכים במתכונת נוחה עבור אנשים עובדים. בנוסף לשיעורים העיוניים ולהרצאות הפרונטליות, המשתתפים לוקחים חלק בתרגולים מעשיים בקריאת שרטוטים ותכניות ובביצוע חישובים שונים.


נושאי הלימוד


מבין הנושאים שנידונים לאורך הכשרה זו אפשר למנות:

 

  • ממשקים בתהליך הבניה
  • ניהול תקציבים עבור יזמים
  • חישובים וכתבי כמויות
  • מערכות מיזוג אוויר וחשמל
  • תכניות מערכות הבניין    
  • מערכות אינסטלציה במבנים
  • ועוד
  • קונסטרוקציה ותכניות אדריכליות    
 


סגל הוראה


המרכז המקצועי של תכנית זו הוא קבלן בניין רשום וותיק, בעל ניסיון בתכנון אתרי בנייה ובפיקוח על אתרים אלו. כמו כן, הוא מרצה בתחומי הבניין במסגרות אקדמיות ומקצועיות שונות.


על מוסד הלימוד


מרכז ההדרכה של מכון התקנים (מת"י) עורך מגוון של תכניות הכשרה מקצועית, שמתמקדות בענפי האיכות והתעשייה. בין היתר ניתן ללמוד בקורסי ניהול, עריכת מבדקים פנימיים, בטיחות אש ואיכות הסביבה. בתחום הבנייה, מציע מוסד הלימוד הכשרות נוספות ביניהן קורס הכשרת קבלני אינסטלציה, קורס קבלני איטום, קורס מומחים בעבודות גבס, קורס טיפול בליקויי בנייה וקורס טיפול בפסולת בניין.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד למנהלים ולעובדים בכירים ובעלי ניסיון בתחומי הבניה. יכולים להתקבל מנהלי עבודה בבניין, מפקחי בנייה, מהנדסים ויזמי נדל"ן שנדרשים להעניק שירותי חוות דעת מקצועיים או לספק שירותי תיקונים ובדיקה במסגרת עבודתם. כמו כן, יכולים ללמוד בתכנית זו עובדים בצוותים מסייעים בחברות בנייה, כמו למשל מנהלי משרד, רואי חשבון וחשבי שכר.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובות הקורס זכאים לקבל בסיומו תעודת גמר שניתנת על ידי מכון התקנים ישראלי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור