רוצה פרטים על תנאי קבלה - לימודי ממשל?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי פוליטיקה וממשל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - לימודי ממשל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי ממשל


איך מתקבלים ללימודי פוליטיקה וממשל?


לפוליטיקה ולממשל יש חשיבות רבה ביותר בכל חברה אנושית. ענפים אלו משלבים בהם היבטים כלכליים, חברתיים ומשפטיים שמשפיעים על חיי היום יום של כולנו במסגרת המדינית. לאחרונה ישנה דרישה מוגברת ללימודי ממשל בקרב סטודנטים בישראל. אלו מתקיימים לעיתים כמסלול נפרד (או כמסלול פוליטיקה וממשל) ולעיתים כחלק מתכנית מקיפה יותר שעוסקת בחברה ובדיפלומטיה.


מסלולי הלימוד בממשל מכשירים את בוגריהם להשתלבות במשרות ציבוריות במערך השירות הציבורי בארץ ובעולם, למשל בכנסת ובמשרדי הממשלה או לחלופין כיועצים, מבקרים ומנהלים בחברות ובארגונים בין לאומיים. לימודי ממשל גם נוגעים בסוגיות אקטואליות מהותיות כמו ייצוג ישראל בעולם והתמודדות עם משברים דיפלומטיים שונים.


ברוב מוסדות הלימוד, דרישות הקבלה אינן גבוהות במיוחד ורובם מסתפקים בתעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה, כשפסיכומטרי יכול להוות יתרון. בשל האופי הבין לאומי של הלימודים, בדרך כלל נדרש ציון גבוה בבגרות באנגלית או ציון במבחן אמי"ר. מי שאינם עומדים בסף הקבלה יכולים ברוב המקרים לפנות לדיון מיוחד בפני וועדת קבלה.

 

במסגרת מסלולי לימודי ממשל ללא פסיכומטרי, מועמדים עם ממוצע בגרות גבוה במיוחד יכולים לקבל פטור מן הבחינה. כמו כן, במקרים מסוימים מוצעות מכינות המאפשרות להחליף את הפסיכומטרי.

 


להלן תנאי הקבלה ללימודי ממשל במוסדות הלימוד השונים:


שימו לב כי תנאי הקבלה עלולים להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות למוסדות הלימוד כדי לקבל את הפרטים העדכניים ביותר בנושא תנאי קבלה.


המכללה האקדמית תל אביב יפו


כדי להתקבל ללימודי ממשל, חברה ופוליטיקה באקדמית תל אביב יפו, יש צורך בתנאי מינימום של בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. בין היתר, המכללה דורשת בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לפחות בציון 55 ובגרות באנגלית בציון 55 ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. מוסד הלימוד מקבל גם גם בוגרי מכינות קדם אקדמיות בממוצע ציונים גבוה.


המכללה האקדמית אשקלון


ההחלטה על קבלה ללימודי פוליטיקה וממשל במכללה האקדמית אשקלון תלויה בשיקולי וועדת הקבלה של המכללה, בהתאם לתנאים שנקבעים על ידי החוג. המועמדים צריכים להיות בעלי ממוצע ציוני בגרות של 82 ומעלה ושליטה בשפה האנגלית ברמת "בסיסי ב'" לפחות. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון מהמכללה האקדמית אשקלון או מוסדות מוכרים נוספים, בכפוף להחלטתה של ועדת הקבלה.


המרכז הבינתחומי הרצליה


ללימודי ממשל, פוליטיקה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי מתקבלים מועמדים לפי שקלול ממוצע הציון בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות, בהתאם לביקוש. מוסד הלימוד מציע אפשרויות קבלה מיוחדות למועמדים שלהם ציון פסיכומטרי שגבוה מ - 700 או שממוצע הבגרויות שלהם הוא 100 ומעלה, מועמדים אלו מקבלים יתרון בעת תהליך הקבלה.


אוניברסיטת בן גוריון


כדי להתקבל ללימודי פוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון יש צורך בציון סכם (ממוצע בגרויות ופסיכומטרי) של 550 ומעלה, או לחלופין בציון פסיכומטרי של 550 לפחות. האוניברסיטה מציעה גם מסלול קבלה ללא צורך בפסיכומטרי, למועמדים שממוצע תעודת הבגרות שלהם הוא 104 ומעלה. כמו כן, כדי להתקבל במסלול זה יש צורך בציון של 80 לפחות בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד.


שערי מדע ומשפט


לימודי ממשל בשערי מדע ומשפט מתקיימים כחלק מהתכנית הרב תחומית ללימודי מנהל, משפט וממשל. כדי להתקבל, יש צורך בתעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 85 ומעלה. בנוסף, המעומדים צריכים להציג ציון של 85 ומעלה במבחן אמי"רם או ציון 185 במבחן אמי"ר לקביעת רמת האנגלית. מי שברשותם תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר יכולים להתקבל לפי החלטת וועדת קבלה, שבוחנת את ההישגים האקדמיים הקודמים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - לימודי ממשל?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - לימודי ממשל?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה - לימודי ממשל

חוות דעת של סטודנטים: מדעי המדינה

התקבלו 158 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp