קורס ניהול מידע בארגונים במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - ניהול ידע.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניהול ידע במרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי


להפוך ידע למשאב חיוני


ניהול ידע משמעותו ניצול מרבי של מידע וידע המצויים ברשות הארגון לשם קידום צרכיו ומטרותיו. אחד התנאים להובלת ארגון להצלחה, הוא לדעת כיצד לגרום לידע מקצועי המצוי אצל עובדים בכירים בחברה להפוך לידע המשרת את כלל הארגון. כל כלי לניהול ידע מורכב ממספר חלקים, בהם קידום מודעות לשיתוף ופיתוח הידע הפנים ארגוני, בניית תכנית עבודה לעדכון הידע הקיים, הנגשת התכנים לעובדי החברה ושימוש במחשוב טכנולוגי לשימור ושיתוף המידע.


תפקיד מנהלי הידע בארגונים הוא שימוש באמצעים ובפתרונות השונים לניהול המידע אשר יאפשר מימושו באופן מקסימלי. על מנהלי הידע לפתח אסטרטגיות ניהול אשר יתאימו לארגון אליו הם משתייכים, להטמיע שימוש בפלטפורמות שונות לניהול מידע, וכן תפעולן ותחזוקן. בנוסף, הם אחראיים להובלה ולקידום מדיניות ניהול המידע והידע בארגון.


מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי מציע קורס ניהול ידע. מטרתו הסמכת המשתתפים בתור מנהלים בתחום המידע והידע בארגונים שונים והובלת תהליכי ידע פנים ארגוניים. כל זאת לצד הכרת הכלים העדכניים והחדישים ביותר הקיימים לניהול המידע והידע בחברות.


תכנית הלימודים


במהלך קורס הניהול, התלמידים מקבלים את הכלים המקצועיים לביצוע תהליכי ניהול ידע בארגון אליו הם משתייכים. הם לומדים מונחי יסוד בתחום ניהול הידע והמידע הפנים ארגוניים. בהמשך, הם רוכשים מיומנויות ניהול ידע ודנים בשיטות השונות הקיימות לביצועו, לצד הכרת התקן לניהול ידע. כמו כן, הם בוחנים את הדרכים לבניית אסטרטגיית ניהול מידע והטמעתה בארגון.


מתכונת הלימוד


לקורס תשעה מפגשים, המתקיימים אחת לשבוע, בשעות הערב. השיעורים כוללים למידת תכנים עיוניים, לצד תרגול מעשי הכולל סימולציות, ניתוחי אירועים ועוד.


נושאי הלימוד

 

 • דרישות התקן לניהול ידע
 • טכנולוגיות תיעוד
 • שיטות לניהול ידע בארגון
 • מושגים בניהול ידע
 • היבטים טכנולוגיים וכלכליים
 • תפקידי מנהל הידע
 • שינוי והטמעת דפוסי עבודה
 • בניית תכנית עבודה
 • פיתוח אסטרטגיית ניהול ידע
 • שיתוף ידע פנים ארגוני    
 • משאבי ידע פנימיים וחיצוניים    
 • ועוד


סגל הוראה


המרצה בקורס זה היא מנהלת כללית של חברה המספקת פתרונות ניהול ידע לארגונים שונים. כמו כן, היא מלווה ומייעצת בתחום אסטרטגיות ניהול ידע בשלל חברות במשק הישראלי.


על מוסד הלימוד


מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי ממוקם בתל אביב. במסגרתו נערכות שלל הכשרות מקצועיות במגוון רחב של תחומים. ביניהם תחום ניהול האיכות, תחום הניהול, תחום הבטיחות בעבודה, תחום האנרגיה והסביבה, תחום הבניין, תחום המזון ועוד.


תנאי קבלה


קורס זה אינו מותנה בתנאי קבלה ומיועד לעוסקים בארגונים שונים שתפקידם כולל ניהול ידע ארגוני, כגון מנהלי מערכות מידע, יועצים ארגוניים ומנהלי איכות.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בדרישות התכנית זכאים לתעודת גמר מטעם מכון התקנים הישראלי.


אפשרויות עבודה


בוגרי המסלול יכולים לעבוד בתור מנהלי ידע במבחר רחב של ארגונים וחברות הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור