קורס הבטחת איכות ובקרת איכות במכון התקנים - מרכז ההדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון התקנים - קורס בקרת איכות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הבטחת איכות ובקרת איכות במרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי


איכות לפני כמות


בקרת איכות והבטחת איכות הם תחומים המהווים חלק מהותי מייצור של מוצר. בקרת האיכות מתמקדת במציאת תקלות במוצר, הבנת מקורן ועל ידי כך מאפשרת להבטיח את איכות המוצר ללקוח הפוטנציאלי. בקרת איכות בסיסית כוללת מספר שלבים. תחילה, המוצר נשלח לבדיקה. לאחר הבדיקה, מסיקים אם הפריט עומד בתקנות. לבסוף, מחליטים אם המוצר ראוי לשימוש או לא.


הבטחת איכות עוסקת בכל הכלים והאמצעים הקיימים כדי להבטיח את איכות המוצר. לרוב היא כוללת ארבעה שלבים עיקריים; הראשון, תכנון תכנית לשיפור המוצר; השני, הוא שלב ביצועי של יישום התכנית; בשלב השלישי בודקים באם המוצר עמד בציפיות התכנית; בשלב הרביעי, אם המוצר תאם לציפיות ואכן השתפר, מיישמים את תכנית השיפור על כל המוצרים הפגומים.


כיוון שלאנשי מקצוע העוסקים בהבטחת ובבקרת איכות ישנה אחריות רבה למוצר המיועד לצריכה, נדרשת הכשרה מתאימה שתקנה להם את הכלים לניהול איכות באופן מקיף. מעבר לתהליכי הייצור, בקרת האיכות והבטחת האיכות, עליהם לדעת לעבוד מול ספקים, לוודא שביעות רצון הלקוחות וכן לנהל צוותים. מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי מציע קורס הבטחת איכות ובקרת איכות. במסגרתו, התלמידים מקבלים את המיומנויות המקצועיות הדרושות כדי להשתלב בתחום זה.


תכנית הלימודים


במסגרת קורס זה, התלמידים מקבלים את הכלים המקצועיים לעבודה בהבטחת איכות ובבקרת איכות. הם רוכשים ידע מקיף בגישות השונות הקיימות לניהול האיכות בארגון. בנוסף, הם מכירים מודלים שונים של תקני איכות, כולל תקן ISO9001. כמו כן, הם לומדים כיצד לבנות ולפתח תכניות איכות וכן כיצד לבקר על התהליכים לשיפור איכות המוצר.


מתכונת הלימוד


ההכשרה כוללת כ – 14 מפגשים, המתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב. היא כוללת למידה עיונית לצד תרגול מעשי של טכניקות להבטחת ולבקרת איכות.


נושאי הלימוד

 

 • תהליכי כיול ומדידה
 • תקני איכות
 • פיתוח תכניות איכות
 • תהליכי שיפור
 • מבוא להבטחת איכות
 • בקרת התיעוד
 • ניהול ספקים ובקרת רכש
 • ניהול צוותי שיפור
 • ניהול שביעות רצון לקוחות
 • גישות לניהול איכות    
 • בקרת תהליכים סטטיסטית    
 • ועוד


סגל הוראה


הרכז המקצועי של הקורס הוא מומחה להנדסת תעשייה וניהול, בעל תואר שני בסטטיסטיקה והבטחת איכות וכן מוסמך בהנדסת איכות. הוא בעל ניסיון נרחב בניהול איכות בארגונים מסחריים שונים.


על מוסד הלימוד


מרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי מציע שלל הכשרות מקצועיות בתחומים שונים. בענף האיכות מוצע קורס ניהול מערכת איכות וקורס מתודולוגיות שיפור מתמיד לקידום איכות ויעילות.

 


תנאי קבלה


קורס זה אינו מותנה בתנאי קבלה ואינו דורש ידע קודם. הוא יכול להתאים הן לאנשי מקצוע בתחום האיכות שמעוניינים בניהול מערכת איכות והן לאנשים שחפצים להיכנס לענף לראשונה.


תעודה


תלמידים שמשלימים את התכנית בהצלחה זכאים לתעודה מטעם מכון התקנים הישראלי.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים לעבוד בתחום בקרת והבטחת האיכות בתעשיות שונות במשק הישראלי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז ההדרכה במכון התקנים הישראלי

כלים שיעזרו לך לבחור