קורס הכשרת מטפלות לגיל הרך סוג 2 במכללה לניהול

המכללה לניהול

אהבת? שתף ב:

קורס מטפלות סוג 2 במכללה לניהול


להוביל בחינוך לגיל הרך


תקופת הגיל הרך היא שלב משמעותי ביותר בתהליך ההתפתחות של האדם. תינוקות עד גיל שלוש צריכים לרכוש כלים אשר יסייעו להם בהמשך התפתחותם בגילאים מאוחרים יותר. כבר בגילאים מוקדמים אלה מתפתחים היבטים שונים הקשורים באישיותו של האדם, ביניהם ההתפתחות החברתית, הקוגניטיבית, הרגשית, השפתית והמוטורית.


יתר על כן, גילאי הינקות והילדות המוקדמת הם שלב קריטי ברכישת שפת האם. ככל שמתבגרים, רכישת השפה הופכת למוגבלת יותר וליעילה פחות. לפיכך, הקפדה על למידה נכונה של השפה היא גם כן קריטית בתקופה זו. אלו הם רק חלק מן האספקטים המורכבים שבחינוך לגיל הרך. אי לכך, חשוב שמעון היום, בו הפעוטות מבלים את מרבית זמנם, יספק להם את הקרקע הפורייה להתפתחות תקינה בכל המובנים.


לשם כך, יש צורך באנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בתחום זה, שינהלו את מעון היום ויובילו את הפעוטות שבו לחוויית למידה מקיפה ואיכותית. מנהלי מעונות צריכים להחזיק לא רק במיומנויות לטיפוח הכישורים ההתפתחותיים של הילדים, אלא גם בתכנון תכנית עבודה, בניהול ובארגון. המכללה לניהול מציעה קורס מטפלות סוג 2, המיועד לבוגרי קורס מטפלות סוג 1 שמעוניינים להתקדם בתחומם לתפקידים ניהוליים.

 


תכנית הלימודים


מטרת קורס המטפלות היא הקניית המיומנויות החינוכיות והניהוליות הנדרשות כדי להשתלב במעונות יום בתפקידים ניהוליים. התלמידים מעמיקים את הידע שלהם בחינוך לגיל הרך על ידי למידת גישות פסיכולוגיות ופדגוגיות שונות ובמקביל דנים בשיטות לשילוב מגוון אמנויות בהוראה. בנוסף, הם מקבלים שלל כלים לארגון וניהול המעון, כולל קבלת החלטות, תכנון העבודה ותקשורת בינאישית. כמו כן, הם לומדים כיצד לוודא כי ההתקדמות של הילדים בפעוטון נעשית באופן תקין ודנים בשיטות לפיתוח סקרנות ומיומנויות חשיבה בקרבם.


מתכונת הלימוד


הקורס הוא בהיקף של 160 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע והם משלבים למידה עיונית דרך הרצאות פרונטליות והדגמות יחד עם התנסות מעשית.


נושאי הלימוד


הנה מספר נושאים שנלמדים במסגרת הכשרה מקצועית זו:

 

  • שילוב אמנויות בגן
  • תקשורת בינאישית
  • היגיינה ובריאות הגוף
  • גישות חינוכיות פסיכולוגיות    
  • ארגון ומנהל
  • תכנון עבודה
  • קבלת החלטות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה לניהול מפעילה קמפוסים באזור חיפה והקריות. היא מציעה הכשרות מקצועיות בתחומים רבים ומבוקשים במשק כגון מסלולי עיצוב, תקשורת ואמנות, מסלולי כלכלה, ניהול ועסקים וקורסים במחשבים. בתחום החינוך, היא מציעה קורס מטפלות סוג 1, הפועל בפיקוח ובאישור משרד התמ"ת.


תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לכל הפחות, בעלי תעודת מטפלות סוג 1 שרכשו ניסיון של שנה לפחות בעבודה עם פעוטות עד גיל 3, תחת פיקוח חינוכי מתאים.

 


תעודה


בתום המסלול, תלמידים שעוברים את הבחינה העיונית וכן את הבחינה החיצונית, זכאים לתעודת סיווג מקצועי מטעם משרד התמ"ת.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתור מנהלים ומטפלים במעונות יום ציבוריים ופרטיים לגיל הרך ברחבי הארץ.

למידע נוסף לחצו: המכללה לניהול