קורס מאיה חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

קורס מאיה חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

קורס אנימציה בתוכנת MAYA בבית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה


ליצור עולם שלם


מה משותף ל - "לשבור את הקרח", "אווטאר", "המטריקס" ו - "משחקי הכס"? מלבד העובדה שמדובר בסרטים ובסדרות שוברי קופות של אולפנים גדולים שנצפים בעולם כולו, בכולם נעשה שימוש בתוכנת הגרפיקה MAYA. מאיה היא תוכנה להדמיה תלת ממדית, בה ניתן ליצור הנפשות ואפקטים מורכבים במיוחד. כמו כן, משתמשים בה לעיצוב של משחקי מחשב וסימולציות לענפים כאדריכלות או הייטק.


קורס מאיה בבית הספר "חשיפה" בא להעניק לתלמידיו כלים ליצירת אנימציה והדמיות באמצעות התוכנה. במהלך הקורס לומדים כיצד ליצור הנפשות בתלת ממד, אותן ניתן לשלב לא רק בסרטי אנימציה, אלא גם בקמפיינים שיווקיים, במשחקי מחשב ובפרסומות של אולפני טלוויזיה גדולים.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, המשתתפים מכירים עקרונות בסיסיים לעיצוב תלת ממדי, לבניית טקסטורות וגופים בחלל ולייצור אשליית תנועה במרחב. בהמשך, הם לומדים כיצד לעבוד בתוכנת MAYA ולשלב באמצעותה הנפשה בדו ממד ובתלת ממד, בתוספת של אפקטים מתקדמים שונים. לאחר מכן, הם רוכשים כלים ליצירת שלל דמויות וליצירת אנימציה מתקדמת, שבה ניתן להשתמש בשלל פלטפורמות כמו סרטים, פרסומות ועיבודים לאולפני טלוויזיה.


מתכונת הלימוד


המשתתפים בקורס זה יכולים לבחור בין מסלול בוקר, שכולל כ - 117 שעות לימוד אקדמיות ושם דגש גם על עיצוב משחקים, לבין קורס ערב שבו כ - 78 שעות אקדמיות. מתקיים גם מסלול בו נערכים שיעורים בימי שישי בבקרים. השיעורים בכל המסלולים מתקיימים אחת לשבוע.


הקורסים משלבים בין לימודים עיוניים לבין התנסות מעשית בעיצוב ובהדמיה באמצעות התוכנה. תלמידים שמעוניינים בכך יכולים להשתתף גם במפגשי תגבור אישיים נוספים, שנערכים ביום נוסף במהלך השבוע בהנחיית מתרגלים שמומחים בשימוש בתוכנה.


נושאי הלימוד

 

 • הנפשה בדו ממד
 • תמונת וידאו
 • כלים בתכנת מאיה
 • תנועה בחלל
 • גאומטריה מרחבית
 • בניית טקסטורה
 • עריכת אנימציה בתלת ממד
 • עקרונות המידול
 • הנפשת דמויות תלת ממדיות
 • אפקטים דיגיטליים מתקדמים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר חשיפה מופעל על ידי האוניברסיטה הפתוחה ומקיים שלל קורסים בענפי המדיה והעיצוב. כך, ניתן ללמוד במסלולים בתחומים כקולנוע, טלוויזיה, כתיבה, שיווק דיגיטלי, עיצוב גרפי ופיתוח משחקי מחשב. בית הספר מציע עוד מגוון קורסים ללימוד תוכנות עיצוב ואנימציה, למשל קורס אינדיזיין, קורס פלאש, קורס אפטר אפקטס, קורס אביד וקורס פרימייר. קמפוס מוסד הלימוד ממוקם במרכז הארץ, בכפר הירוק.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לאנשים שלהם זיקה לעולם העיצוב, האמנות והאנימציה, שמעוניינים ללמוד כיצד לעבוד על תוכנת MAYA. ידע קודם בהפעלת תוכנה זו אינו חובה לקבלה למסלול. על המועמדים להיות בעלי ידע קודם בעבודה על תוכנת Photoshop, שליטה טובה ביישומי מחשב ושליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון קבלה ולמלא שאלון אישי לבחינת התאמתם לתכנית.


תעודה


בתום הכשרה זו, מקבלים הבוגרים תעודת גמר שניתנת על ידי בית ספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה. כדי לקבל דיפלומה זו הם צריכים להגיש את כל התרגילים לאורך הקורס ולהיות נוכחים ב - 80 אחוזים מהשיעורים לכל הפחות.

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה

Whatsapp Whatsapp