קורס פלייבק באוניברסיטת בר אילן - לימודי המשך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אמנות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - קורס פלייבק.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי תיאטרון פלייבק ביחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר אילן


עזרה ותמיכה על הבמה


גישת הפלייבק משתמשת בעקרונות האלתור והתיאטרון כדי לעבד ולשקף סיפורי חיים אישיים. דרך העבודה הקבוצתית על הבמה, יכולים המשתתפים להגביר את הביטחון והמודעות העצמית שלהם ובמקביל לקבל חיזוק ותמיכה מעמיתיהם. השיטה משלבת בין גישות טיפול ויצירה שונות, ביניהן דרמה תרפיה, טיפול בתנועה, פסיכודרמה ותיאטרון סיפורי. השיטה יכולה לסייע למבוגרים ולילדים כאחד וכיום מטפלים לא מעטים בארץ ובחו"ל משלבים את עקרונות הפלייבק בתרפיה שלהם.


קורס פלייבק ביחידת הפיתוח המקצועי בבר אילן באה להכשיר מדריכים לעבודה טיפולית עם קבוצות מסוגים שונים דרך עקרונות התיאטרון הטיפולי. דרך הכלים הנלמדים בקורס, יכולים הבוגרים לשלב כלים מעולם הפלייבק בחדר הטיפולים או במוסד החינוכי וכך להקל על מגוון של קשיים רגשיים ונפשיים עמם מתמודדים המטופלים שלהם.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בתכנית זו מתוודעים לעקרונות תיאטרון הפלייבק ורוכשים כישורים בסיסיים במשחק ובהצגת נושאים מול קהל. כמו כן, הם לומדים טכניקות לעבודה דרך תיאטרון ואלתור עם קבוצות מטופלים ממגוון אוכלוסיות, לרבות מבוגרים, ילדים, בני נוער ותלמידים בבתי ספר. הם בוחנים סצנות שונות ודרכן לומדים לסייע למטופלים להתמודד עם קשיים, מועקות, כישלונות, דילמות ולבטים שעולים במעגלי החיים. לאחר מכן, הם מפתחים מיומנויות אמפתיה והכלה ודנים גם כיצד דרך עבודת הפלייבק יכולים המדריכים לחוות העצמה ולהעמיק את המודעות העצמית והמקצועית שלהם.


מתכונת הלימוד


מסלול זה כולל כ - 112 שעות לימוד, המפגשים נערכים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים. השיעורים משלבים בין הרצאות עיוניות לבין התנסות חווייתית של המשתתפים בטכניקות הפלייבק. כך הם משתתפים בסדנאות מעשיות ובתרגילים שמתקיימים על במת תיאטרון.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך הכשרה זו נכללים:

 

  • שיפור כישורי אלתור
  • תהליכי גיבוש
  • ניתוח סיפורים אישיים
  • תבניות פלייבק
  • עקרונות בסיסיים במשחק
  • מסכות בתאטרון הפלייבק
  • שיקוף דרך תנועה    
  • טכניקות הקשבה לשותפים    
  • ועוד


סגל הוראה


מנחה ומנהל התכנית הוא במאי ושחקן, שייסד בעבר תיאטרון פלייבק בדרום הארץ. כמו כן, הוא עוסק בהנחיית קבוצות משחק במסגרות אקדמיות שונות ובמסגרות חינוך.


על מוסד הלימוד


היחידה לפיתוח מקצועי של בר אילן מציעה מגוון הכשרות מקצועיות בענפי החינוך והטיפול. המסלולים באים להקנות מיומנויות חדשות לאנשי המקצוע כדי לסייע להם להתקדם במקום עבודתם או לעבור הסבה. ביניהם ניתן למצוא קורס הכשרת מאמנים, קורס גישור משפחתי, קורס מאמני ADHD, קורס ביבליותרפיה, קורס הוראה מתקנת וקורס הדרכת קבוצות לפי הפסיכולוגיה החיובית. קמפוס היחידה ממוקם ברמת גן.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מועמדים בעלי ניסיון מקצועי בתחומים טיפוליים וחינוכיים. בין היתר הוא מתאים למורים, לקואצ'רים, ליועצים חינוכיים ולפסיכולוגים בגישות טיפול שונות.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל תנאי הקורס מקבלים בסיומו תעודת גמר שניתנת על ידי היחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור