קורס מיילדות בשיבא תל השומר

רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על שיבא - קורס מיילדות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מיילדות בבית הספר לסיעוד בשיבא תל השומר


להיות שם בנשימה הראשונה


לידה היא תהליך מורכב וייחודי מבחינה רגשית ופיזית. זהו רגע שאין דומה לו ולכן קשה מאוד להתכונן אליו, בייחוד להורים טריים. במהלך הלידה וכאשר העובר יוצא אל אוויר העולם ופוגש את הוריו לראשונה בחייו היולדת עוברת תהליכים מורכבים בגופה ובנפשה. תהליכים אלה דורשים סיוע מקצועי מצד מומחה שייתן מענה רפואי ונפשי כאחד ובכך לסייע להקל על העומס הרב שמרגישים ההורים לעתיד. לכן, אין זה מפתיע שמקצוע המיילד הוא אחד העתיקים בעידן האנושי, שכן הצורך בו לעד יהיה מהותי בחיינו.


בית הספר שיבא תל השומר מציע קורס להכשרת מיילדות אשר יתלוו ליולדת ויסייעו בהליך הלידה ואחריו. הוא מיועד לאחים מוסמכים שמעוניינים בהתמחות נוספת ומכין אותם לקראת מבחן המיון הממשלתי.

 


תכנית הלימודים


המסלול מעניק לבעלי מקצוע מתחום הסיעוד את הכלים כדי להרחיב את אופקיהם ולהתמחות בתהליך הלידה. במסגרת התוכנית, המשתתפים לומדים על הליך ההיריון והלידה, מתחילתו ועד סופו כאשר העובר יוצא מרחם אימו אל אוויר העולם. כמו כן, הם דנים בשלבים שלאחר הלידה ומפתחים כישורים בין אישיים אשר יסייעו ליולדת מבחינה נפשית במשך תקופת ההיריון ואחריו.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס כ – 993 שעות, מתוכן 357 שעות עיוניות ו – 636 שעות מעשיות. השיעורים העיוניים נערכים פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע בשעות הבוקר וההתנסות הקלינית מתקיימת 3 פעמים בשבוע.


נושאי הלימוד

 

 • מבוא למקצוע המיילדות
 • לידת בית
 • שלבי הלידה הפיזיולוגית
 • תהליך ההיריון
 • ביצוע מעקב טרום לידתי
 • הריון בסיכון גבוה
 • יסודות בהנחיה קבוצתית
 • תהליך משכב הלידה
 • מצבים מיוחדים במהלך לידה
 • מיומנויות בין אישיות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בית הספר האקדמי לסיעוד במרכז הרפואי שיבא, תל השומר מציע מגוון של קורסים על בסיסיים המיועדים לאחים מוסמכים בוגרי תוכנית אקדמית מוכרת. הדרך שבה בעלי מקצוע בתחום הסיעוד יכולים להתפתח מקצועית באופן משמעותי היא באמצעות הכשרות שמרחיבות את תחומי הידע ומעניקות מיומנויות קליניות נוספות שייקחו את הקריירה שלהם צעד קדימה. מבין המסלולים המוצעים ניתן למצוא: טיפול נמרץ בילדים, יועצות הנקה וטיפול נמרץ ביילודים ופגים. כל הקורסים כוללים תכנים עיוניים והתנסות קלינית בשטח.


תנאי קבלה


מועמדים אשר מעוניינים להתקבל לקורס צריכים להיות בעלי תעודת אח מוסמך ותואר ממוסד אקדמי מוכר כדי לגשת למבחן הממיין. כמו כן, בית הספר שיבא מקיים קורס הכנה למבחן המיון. לאחר מכן, מועמדים שעוברים את הבחינה עוברים הליך מיון נוסף שכולל ראיונות, כאשר ניתנת עדיפות לתלמידים שנשלחו מטעם בית החולים שמעסיק אותם.


מועמדים בעלי תואר שלישי, בוגרי השתלמות מוכרת שחלה ב – 5 השנים האחרונות ומועמדים עם ציון של 70 ומעלה במבחן הממשלתי לאח מוסמך ב – 4 השנים האחרונות זכאים לפטור מהמבחן הממיין.

 


תעודה


בתום המסלול, מועמדים אשר עוברים את מבחן המיון הממשלתי זכאים לקבל רישיון מיילדים.

 

אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים להשתלב במחלקת יולדות ובחדרי לידה בבתי חולים ברחבי הארץ או לעסוק באופן עצמאי כדולות או כמיילדים פרטיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית ספר לסיעוד שיבא

פורום לימודי מדעים

תואר שני בביולוגיה חישובית או ביואינפורמטיקה
ליאל לידר לוי
1 תגובות
אפשר להתקבל למדעי המחשב עם פסיכומטרי 640?
חנין פאהום
1 תגובות
מסלול דו חוגי או חד חוגי במדעי המחשב?
רועי מקיטון
1 תגובות
קבלה ללימודי המשך בביולוגיה לבוגר סוציולוגיה עם חטיבה בביולוגיה
כנאן
1 תגובות
תואר שני במדעי המחשב לבוגר תואר ראשון מהפתוחה
אופק
1 תגובות
תואר משולב במדעי המחשב ומדעי המוח
מיכל פאנו
2 תגובות
עלות לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה
מאור שבח
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,769 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,043 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא רפואה

"מי שחולמים ללמוד רפואה צריכים לדעת שמחכה להם דרך ארוכה אבל גם מרתקת מאוד לדעתי. אני חושב שזה המקצוע הכי יפה בעולם ועדיין חושב כך אחרי כל השנים שלי במקצוע.
במהלך ההכשרה של כל רופא עוברים במחלקות שונות ונתקלים במגוון דיסציפלינות, כך אנשים יכולים לבחור את מה שמעניין אותם ומתאים להם, בכל תחום הרופאים הם קצת שונים. בתחום הטראומה, צריך הרבה ביטחון עצמי ולהיות מישהו שלא נבהל בקלות. צריך להיות אדם שלא מפחד לעבוד בתנאים של חוסר וודאות."
ד"ר דרור סופר
כירורג ומנהל מערך הטראומה בבית החולים איכילוב
ד"ר תמי אמיר
תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp