קורס כתבי ספורט במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס כתבי ספורט במכללה האקדמית בוינגייט

קורס תקשורת ספורט במכללה האקדמית בוינגייט


הכדור במגרש שלך


כולם אוהבים לצפות קצת במשחקי ספורט בטלוויזיה, בין אם יש כאלה שמעדיפים לדעת מי לקח את גביע דייוויס, או אלו שמעניין אותם אילו קבוצות הגיעו לגמר המונדיאל או מי אלופת המדינה בכדורסל. אך רק מעטים הם בעלי תשוקה אמיתית לספורט. אלו צופים בכל המשחקים באליפויות השונות ועוקבים אחר הנקודות, צועקים על הטלוויזיה שהיה נבדל עוד לפני שהקוון החליט ודואגים להתעדכן באופן קבוע בחדשות הספורט המקומי והעולמי.


קורס שדרים וכתבי ספורט במכללה האקדמית בוינגייט מיועד לאותם אנשים בעלי ידע נרחב בספורט שרוצים ללכת צעד קדימה וללמוד את יסודות מלאכת העיתונאות והתקשורת. דרך ההכשרה, הם יכולים לפתח קריירה חדשה שמנצלת ומעמיקה את הידע הקודם שלהם. הקורס מכשיר למקצועות העיתונאות ומעניק השכלה נרחבת בענפי ספורט מגוונים. בסוף הקורס הבוגרים מקבלים תעודה שתאפשר להם להשתלב ולפתח קריירה בתפקידים שונים בתעשיית התקשורת הישראלית.

 


תכנית הלימודים


המסלול מקנה לאנשים בעלי זיקה לספורט מיומנויות מקצועיות מגוונות בתקשורת הספורט הישראלית. במסגרת הלימודים, התלמידים לומדים הן את הפן העיוני והן את הפן המעשי של מקצוע זה, תוך העמקת הידע הכללי שלהם בענפים השונים ככדורגל, כדורסל ועוד. הם מתנסים בכל התהליכים שעומדים מאחורי הכנת כתבה תקשורתית, מהשלב הראשוני של כתיבה ותחקיר, הגשת חדשות ועד השלב הסופי בחדר העריכה.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס כולו כ- 240 שעות. הן מתחלקות ל - 184 שעות עיוניות ו - 57 שעות מעשיות. הוא מתקיים אחת לשבוע, במשך שנה אחת.


נושאי הלימוד

 

  • ביצוע כתבות שטח
  • עריכת חדשות לטלוויזיה
  • שדר הקווים ועבודתו
  • עיתונאות ספורט בענפי המדיה
  • כתיבת וביצוע תחקיר    
  • בקיאות בענפי הספורט בישראל    
  • ועוד

 

סגל הוראה


המנהל האקדמי של הקורס הוא דוקטור במדעי החינוך, שהיה מאמן הכושר של קבוצות מובילות בספורט הישראלי והיווה רכז מבחני הכושר של הנבחרות בארץ. המנהל המקצועי שימש כעורך בכיר בערוץ הספורט. מבין המרצים ניתן למצוא: פרשן ספורט שכיהן כמאמן נבחרת ישראל בכדורגל בעבר; עיתונאי ושדרן בכיר; כתב חדשות ספורט ועוד.

 

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט מציעה מסלולים בתחומי ספורט שפונים לקהלים מגוונים. החל ממועמדים המעוניינים בתארים בחינוך גופני ועד מועמדים המעוניינים בקורסי הכשרה מקצועית ולימודי תעודה כגון התמחות בתורת האימון, כושר גופני ועוד.


תנאי קבלה


הקורס אינו מותנה בתנאי קבלה, אך מיועד לחובבי ספורט מושבעים שסקרנים לגלות כיצד תקשורת הספורט הישראלי פועלת, או מעוניינים לפתח קריירה בתחום זה בפלטפורמות מדיה שונות.

 

 

תעודה


בסיום המסלול, תלמידים שלקחו חלק בקורס זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.

 

אפשרויות עבודה בתום ההכשרה


בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתפקידים שונים בתקשורת הספורט הישראלי ולפתח קריירה בתור עיתונאי ושדרי ספורט או להשתלב בערוצי ספורט במדיה הדיגיטלית וברשת.

Whatsapp Whatsapp