קורס הכשרת חובשים ונהגי אמבולנס במכללה המשותפת

המכללה המשותפת

אהבת? שתף ב:

קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס במכללה המשותפת


לומדים ומצילים חיים

 

מסלול לא פעיל, למסלולים נוספים של המכללה המשותפת לחצו כאן

 

לחובשים ולנהגי האמבולנס יש תפקיד חשוב ביותר בעת הטיפול הרפואי בפצועים. האם אחראיים לא רק על העברת החולים לדרג הרפואי הבא בבתי החולים, אלא גם יכולים להעניק להם טיפול ראשוני טרום אשפוזי, שמקרים מסוימים יכול אף להציל חיים. לצורך קבלת ההחלטות החשובות הללו, עליהם להיות בעלי ידיעה רפואית גבוהה ולהכיר את מגוון ההיבטים שמשפיעים על סיכויי ההישרדות וההחלמה של החולה.


קורס חובשי רפואת חירום במכללה העסקית מכשיר חובשים מיומנים וכולל גם הסמכה לנהגי אמבולנס. לאורך הקורס המשתתפים לומדים להעניק טיפול ראשוני איכותי לשלל מקרים, ברמות דחיפות שונות. הבוגרים יכולים להשתלב במערך שירותי הבריאות ורפואת החירום הציבורי והפרטי וכך לעזור לשפר את רמת השירותים שמוענקים לנפגעים.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס רוכשים ידע רפואי רב בנושאים כמו פיזיולוגיה ואנטומיה של האדם ומתוודעים למגוון מחלות, פציעות ומצבי חירום. לאחר מכן, הם לומדים כיצד להעניק טיפול ראשוני מהיר ואיכותי ושירותי עזרה ראשונה לנפגעים בזירות אסון מסוגים שונים. בנוסף, הם לומדים לנהל צוותים רפואיים ולהתנהל מול צוותים רפואיים מקצועיים בכוללים רופאים, אחיות ופרמדיקים. כמו כן, הם רוכשים הכשרה לנהיגה ברכב חירום לפינוי פצועים ונפגעים מזירות האירוע.


מתכונת הלימוד


קורס נהגי אמבולנס וחובשים במכללה המשותפת כולל כ - 200 שעות לימוד אקדמיות ומתפרש על פני כשלושה חודשים. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ובימי שישי בבקרים. כמו כן, נערכים ארבעה מפגשים מרוכזים בתחום דיני התעבורה שמתקיימים בתום ההכשרה.


בנוסף ללימודים העיוניים בכיתה, הקורס כולל גם התנסות מעשית לצורך תרגול המיומנויות המקצועיות. במהלך ההשתלמות המעשית, על התלמידים לבצע שתי משמרות בבתי חולים ולהשלים ארבע משמרות באמבולנס.


על מוסד הלימוד


המכללה המשותפת היא מוד להכשרה מקצועית המפעיל שלוחות בפרישה ארצית, בין היתר בערים חדרה, נתניה וחיפה. המכללה מציעה מסלולים מגוונים ללימודי תעודה בתחומים כמו ניהול, מחשבים, מדיה, פיננסים, שמאות, ביטחון ובריאות. הקורסים מותאמים לדרישות שוק העבודה ומטרתם לסייע לתלמידים להשתלב בתפקידים מבוקשים שונים.

 


תנאי קבלה


לקורס חובשים ונהגי אמבולנס במכללה המשותפת מתקבלים מעומדים שגילם 21 שנים ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד, בעדיפות לבעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, עליהם להציג אישור על היעדר רישום פלילי, על ביצוע חיסונים בהתאם להוראות משרד הבריאות, ועל ביצוע בדיקות עיניים ובדיקות רפואיות נוספות לפי תקנות משרד התחבורה.


בנוסף, עליהם להיות בעלי רישיון נהיגה תקף מסוג B לרכב הילוכים בוותק של שנתיים לפחות. כחלק מתנאי הקבלה, המועמדים צריכים לעבור מבחני שליטה בשפה העברית והאנגלית ברמת קריאה וכתיבה ולעמוד בפני וועדת קבלה.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת הסמכה "חובשי רפואת חירום - נהגי אמבולנס", מטעם המכללה המשותפת, משרד הבריאות ומשרד התחבורה. כדי לקבל את התעודה, הם צריכים להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מהשיעורים לפחות, לעבור כשישה מבחנים מסכמים בציון של 75 ומעלה ולקבל חוות דעת חיובית מהחונכים בתום תקופת ההתמחות המעשית.


על מנת לקבל את ההסמכה המתאימה לנהיגה באמבולנס, נדרשים בוגרי הקורס לעבור טסט בפני משרד הרישוי במשרד התחבורה. יש לציין כי תהליך זה מתרחש באופן חיצוני לקורס והאחריות לביצועי מוטלת על הבוגרים.

מתוך פורום המכללה המשותפת

קורס משכנתאות ובנקאות במכללה המשותפת
רוזאן
ללא תגובה
קורס סייעת גני ילדים
Haneen Fahmawe
ללא תגובה
לימודים בקשר לקידום מכירות
שמי בוקבזה
ללא תגובה
קורס בנקאות - איפה לומדים?
הבה אלפנאדקה
ללא תגובה
קורס סייעות גן ילדים
יוליה קולשוב
ללא תגובה
מתעניינת בקורסים בתחום הבנקאות
מרלין
ללא תגובה
דרישות קבלה לקורס קבטים
סאהר סנעאללה
ללא תגובה
קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת
תמיר
ללא תגובה
סניף נתניה של המכללה המשותפת
לירן
ללא תגובה
לימודים קורס בנקאות במכללה המשותפת
אסלאם
1 תגובות
קורס מזכירות רפואית - ימים ושעות הלימוד
בתאל כהן
ללא תגובה
קורסים בנושא נדל"ן ומקרקעין במכללה המשותפת
לימור
1 תגובות
קבלה לקורס מזכירות רפואית במכללה המשותפת
אמאני חסדיה
1 תגובות
הרשמה לקורס קצין ביטחון במכללה המשותפת
שעב
ללא תגובה
לימודי ביטוח - מתי נפתח?
דור אמסלם
ללא תגובה
לכניסה לפורום