קורס תכנון ובקרה פיננסית במכללה העסקית

המכללה העסקית

קורס תכנון, ניהול ובקרה פיננסיים במכללה העסקית

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים במכללה העסקית לחצו כאן 


הבסיס הכלכלי להצלחה עסקית


אחת הסיבות המרכזיות שמביאות לקריסת עסקים היא ניהול פיננסי לקוי. התחרות העזה והמתמידה בין בעלי העסקים, שמעוניינים לבלוט ולמשוך לקוחות, מביאים רבים להענקת הנחות מופלגות ולמתן אשראי מוגזם. פעולות אלו מביאות בחלוף הזמן לפגיעה אדירה ברווחיותו של העסק. על מנת לקבל תמונה ברורה יותר של אפשרויות הניהול העסקי הנכונות, בעלי חברות רבים בוחרים ללמוד בקורס מסודר, שבו הם יכולים לבנות לעצמם סל כישורים פיננסיים. המיומנויות הכלכליות והחשבונאיות שנלמדות יכולות לעזור למנהלים להתגבר על הקשיים הפיננסים ולהפוך את הארגון שלהם למצליח ורווחי יותר.


במכללה העסקית של איגוד לשכת המסחר מתקיים קורס תכנון ובקרה פיננסיים, שבא להעניק לבעלי עסקים ולמנהלים כלים פרקטיים בתחום הניהול הפיננסי. המסלול עוסק במגוון נושאים חשבונאיים וכלכליים עדכניים והוא שם דגש על מיומנויות מעשיות. בוגרי הקורס מצוידים בידע פיננסי אותו הם יכולים ליישם על הארגונים והעסקים שלהם, וכך להקטין את רמות הסיכון העסקי וגם להגדיל את הרווחים ואת היעילות התפעולית.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס דנים בהרחבה בשיקולים כלכליים שחשובים למנהלים ובוחנים סוגיות כניהול עלויות ותמחירים, תכנון תקציבים ובניית מערכי בקרה על הפעילות הפיננסית. כמו כן, הם לומדים על יחסי הגומלין שבין העסק למערכת הבנקאית ומכירים דפוסי התנהלות נכונה מול בנקים. בנוסף לכך, הם עוסקים בהיבטים מרכזיים בתחום המימון ומתוודעים לשיטות לניתוח כדאיות ולהשגת מקורות מימון.


מתכונת הלימוד


קורס ניהול ובקרה פיננסית במכללה העסקית כולל כ - 52 שעות אקדמיות שמתחלקות ל - 13 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב כך שהם נוחים לשילוב עם עבודה. במהלך הקורס, המשתתפים משלבים בין הרצאות עיוניות, הכוללות הסברים וניתוח דוגמאות מהעולם הפיננסי, לבין תרגולים מעשיים לביסוס מיומנויות התכנות והבקרה.


לקראת סיום הקורס, המשתתפים מכינים פרויקט גמר מעשי בו הם מתכננים תכנית עסקית בליווי סגל ההוראה. כמו כן, התלמידים מקבלים שעת ייעוץ עם מרצה התכנית בה הם מטמיעים את החומר הנלמד דרך בניית תכנית עסקית לארגונים שלהם.


נושאי הלימוד


מבין הנושאים הנלמדים בקורס ניהול ובקרה פיננסיים:

 

  • ניהול עלויות
  • תמחיר והמחרה
  • סוגי מקורות מימון    
  • ועוד

 


סגל הוראה


מנחה ומרכז הקורס הוא משפטן ורואה חשבון, שמשמש מנהל של משרד רואי חשבון המתמקד בייעוץ פיננסי ובליווי חשבונאי לעסקים. בנוסף, הוא מומחה לנושאים כביקורת ובקרה, מימון, מיסים, תכנון תקציבים ותמחירים וכן מרצה במספר מסגרות אקדמיות בתחום מנהל העסקים.

 


תנאי קבלה


לקורס ניהול ובקרה פיננסית במכללה העסקית מתקבלים עובדים מנוסים ובעלי ותק בתחום הפיננסי. המסלול מתאים למנהלים, לעובדים בכירים במחלקות גזברות, למנהלי כספים, לבעלי עסקים ולעוסקים ביזמות עסקית.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם המכללה העסקית של איגוד לשכת המסחר.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp