קורס סייעות לגננות במכללה המשותפת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על המשותפת - קורס סייעות לגננות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מסלול הלימודים אינו פעיל

 

קורס הכשרת סייעות לגני ילדים במכללה המשותפת


שותפים אחראיים בגן הילדים


חלק בלתי נפרד מהצוות המקצועי והחינוכי בגני הילדים הם הסייעים והסייעות. הם מהווים את יד ימינן של הגננות ועוזרים להם בניהול השגרה הלימודית השוטפת במוסדות. הם צריכים לשלוט במיומנויות פדגוגיות ומעשיות מגוונות, על מנת להעניק את הטיפול הטוב ביותר לילדים ולפעוטות שתחת השגחתם.


קורס סייעות לגני ילדים במכללה המשותפת בא להעניק את כל הידע העיוני והכלים הפרקטיים לעבודה בצוות החינוכי בגנים. התעודה שניתנת בסיום הקורס מאפשרת לבוגרים להשתלב כסייעים בגני ילדים פרטיים וציבוריים כאחד, תפקיד לו קיים ביקוש רב יחסית במערכת החינוך.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, המשתתפים בוחנים היבטים התפתחותיים ופסיכולוגיים של פעוטות בגיל הרך, מגיל 3 ועד גיל 6 שנים ומכירים את שלבי הגדילה והצרכים הרגשיים והפיזיים בכל אחד מהם. בהמשך, הם מתוודעים לתחומי האחריות של הסייעים והסייעות ולומדים על שיטות עבודה פדגוגיות בגנים, לרבות שילוב אמנות ומשחקים ועיסוק בערכים ובמסורת. כמו כן, הם דנים בעבודה המשותפת כחלק מצוות הגן ובאפשרויות לארגון סביבת מוסד הלימוד וגם סוקרים נהלי בטיחות, בריאות ותחזוקה בגנים, שבאים לשמור על שלומם של הילדים.


מתכונת הלימוד


קורס סייעות לגננות במכללה המשותפת נמשך כשנה אחת. המסלול כולל כ - 180 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 45 מפגשים. אלה מתקיימים פעם או פעמיים במהלך השבוע בשעות הערב כך שהקורס מתאים גם לאנשים עובדים.


במהלך הקורס, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות פרונטליות עיוניות, בתרגולים מעשיים בכיתה ובסדנאות ללמידת מיומנויות עזרה ראשונה. כמו כן, מתקיימת התנסות מעשית שנערכת בגני ילדים, בה מיישמים באופן פעיל את עקרונות הלימוד.


נושאי הלימוד

 

 • עזרה ראשונה והחייאה
 • עבודת צוות
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • הורות לגיל הרך
 • מתודות עבודה בגני ילדים
 • בטיחות בגני ילדים
 • תרבות, ערכים ומסורת בגן
 • מעורבות הורים בגן
 • גני ילדים כמסגרות חינוכיות
 • תקשורת בין אישית
 • מכלול התפקידים בגן הילדים
 • ארגון סביבה חינוכית    
 • שילוב אמנויות ומשחק לגיל הרך    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה המשותפת, שפעילה זה למעלה מ - 30 שנה, היא מוסד ללימודי תעודה ומקצוע. במכללה מציעים קורסים במגוון תחומים, שבאים לענות על דרישות עדכניו בשוק העבודה הישראלי. בין נושאי ההכשרות ניתן למנות חשבונאות, פיננסים, מחשבים, ניהול, חינוך, חקירות ובריאות. למכללה שלוחות בפרישה ארצית, למשל בחדרה, בנתניה, בבאר שבע ובאזור הקריות.


תנאי קבלה


לקורס סייעות לגני ילדים במכללה המשותפת מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. מתאימים העומדים בדרישות הסף מוזמנים גם לראיון קבלה אישי במכללה, בו הם נדרשים להציג אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר "קורס סייעות לגננות" אשר ניתנת על ידי המכללה המשותפת. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהמפגשים ולעמוד בכל הדרישות העיוניות בקורס. בוגרי הקורס יכולים כמובן להמשיך את הכשרתם במסגרת קורסים נוספים ואף להתקדם בהמשך לתפקידי ניהול גני ילדים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה המשותפת - קורסים מקצועיים, בואו לבחור קריירה

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

אפשר ללמוד הוראה מתקנת עם תואר שלא מתחום החינוך?
טל
ללא תגובה
הרחבת הסמכה לחנמ
מורה
ללא תגובה
קורס באוטיזם כשומעת חופשיה
מיכל דוד
1 תגובות
הסבה מהוראת חינוך מיוחד להוראת אנגלית
ברוריה לוי
1 תגובות
חיפוש משרה התחום החינוך
שושי
2 תגובות
הסבה מתעודת הוראה לתואר ראשון בחינוך מיוחד
תמר מזרחי
1 תגובות
סטאז לתואר שני בייעוץ חינוכי
נועה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,260 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp