קורס סייעות לגננות במכללה המשותפת

המכללה המשותפת

אהבת? שתף ב:

מסלול הלימודים אינו פעיל

 

קורס הכשרת סייעות לגני ילדים במכללה המשותפת


שותפים אחראיים בגן הילדים


חלק בלתי נפרד מהצוות המקצועי והחינוכי בגני הילדים הם הסייעים והסייעות. הם מהווים את יד ימינן של הגננות ועוזרים להם בניהול השגרה הלימודית השוטפת במוסדות. הם צריכים לשלוט במיומנויות פדגוגיות ומעשיות מגוונות, על מנת להעניק את הטיפול הטוב ביותר לילדים ולפעוטות שתחת השגחתם.


קורס סייעות לגני ילדים במכללה המשותפת בא להעניק את כל הידע העיוני והכלים הפרקטיים לעבודה בצוות החינוכי בגנים. התעודה שניתנת בסיום הקורס מאפשרת לבוגרים להשתלב כסייעים בגני ילדים פרטיים וציבוריים כאחד, תפקיד לו קיים ביקוש רב יחסית במערכת החינוך.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, המשתתפים בוחנים היבטים התפתחותיים ופסיכולוגיים של פעוטות בגיל הרך, מגיל 3 ועד גיל 6 שנים ומכירים את שלבי הגדילה והצרכים הרגשיים והפיזיים בכל אחד מהם. בהמשך, הם מתוודעים לתחומי האחריות של הסייעים והסייעות ולומדים על שיטות עבודה פדגוגיות בגנים, לרבות שילוב אמנות ומשחקים ועיסוק בערכים ובמסורת. כמו כן, הם דנים בעבודה המשותפת כחלק מצוות הגן ובאפשרויות לארגון סביבת מוסד הלימוד וגם סוקרים נהלי בטיחות, בריאות ותחזוקה בגנים, שבאים לשמור על שלומם של הילדים.


מתכונת הלימוד


קורס סייעות לגננות במכללה המשותפת נמשך כשנה אחת. המסלול כולל כ - 180 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 45 מפגשים. אלה מתקיימים פעם או פעמיים במהלך השבוע בשעות הערב כך שהקורס מתאים גם לאנשים עובדים.


במהלך הקורס, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות פרונטליות עיוניות, בתרגולים מעשיים בכיתה ובסדנאות ללמידת מיומנויות עזרה ראשונה. כמו כן, מתקיימת התנסות מעשית שנערכת בגני ילדים, בה מיישמים באופן פעיל את עקרונות הלימוד.


נושאי הלימוד

 

 • עזרה ראשונה והחייאה
 • עבודת צוות
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • הורות לגיל הרך
 • מתודות עבודה בגני ילדים
 • בטיחות בגני ילדים
 • תרבות, ערכים ומסורת בגן
 • מעורבות הורים בגן
 • גני ילדים כמסגרות חינוכיות
 • תקשורת בין אישית
 • מכלול התפקידים בגן הילדים
 • ארגון סביבה חינוכית    
 • שילוב אמנויות ומשחק לגיל הרך    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה המשותפת, שפעילה זה למעלה מ - 30 שנה, היא מוסד ללימודי תעודה ומקצוע. במכללה מציעים קורסים במגוון תחומים, שבאים לענות על דרישות עדכניו בשוק העבודה הישראלי. בין נושאי ההכשרות ניתן למנות חשבונאות, פיננסים, מחשבים, ניהול, חינוך, חקירות ובריאות. למכללה שלוחות בפרישה ארצית, למשל בחדרה, בנתניה, בבאר שבע ובאזור הקריות.


תנאי קבלה


לקורס סייעות לגני ילדים במכללה המשותפת מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. מתאימים העומדים בדרישות הסף מוזמנים גם לראיון קבלה אישי במכללה, בו הם נדרשים להציג אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר "קורס סייעות לגננות" אשר ניתנת על ידי המכללה המשותפת. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהמפגשים ולעמוד בכל הדרישות העיוניות בקורס. בוגרי הקורס יכולים כמובן להמשיך את הכשרתם במסגרת קורסים נוספים ואף להתקדם בהמשך לתפקידי ניהול גני ילדים.

מתוך פורום המכללה המשותפת

קורס משכנתאות ובנקאות במכללה המשותפת
רוזאן
ללא תגובה
קורס סייעת גני ילדים
Haneen Fahmawe
ללא תגובה
לימודים בקשר לקידום מכירות
שמי בוקבזה
ללא תגובה
קורס בנקאות - איפה לומדים?
הבה אלפנאדקה
ללא תגובה
קורס סייעות גן ילדים
יוליה קולשוב
ללא תגובה
מתעניינת בקורסים בתחום הבנקאות
מרלין
ללא תגובה
דרישות קבלה לקורס קבטים
סאהר סנעאללה
ללא תגובה
קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת
תמיר
ללא תגובה
סניף נתניה של המכללה המשותפת
לירן
ללא תגובה
לימודים קורס בנקאות במכללה המשותפת
אסלאם
1 תגובות
קורס מזכירות רפואית - ימים ושעות הלימוד
בתאל כהן
ללא תגובה
קורסים בנושא נדל"ן ומקרקעין במכללה המשותפת
לימור
1 תגובות
קבלה לקורס מזכירות רפואית במכללה המשותפת
אמאני חסדיה
1 תגובות
הרשמה לקורס קצין ביטחון במכללה המשותפת
שעב
ללא תגובה
לימודי ביטוח - מתי נפתח?
דור אמסלם
ללא תגובה
לכניסה לפורום