קורס מטפלות סוג 1 במכללה המשותפת

המכללה המשותפת

אהבת? שתף ב:

קורס מטפלות מעונות יום סוג 1 במכללה המשותפת


צעד ראשון בחינוך


מלבד גני ילדים, פועלים בארץ גם פעוטונים ומעונות יום, שבאים לתת מענה לפעוטות החל מגיל לידה ועד שלוש שנים. בזכות מסגרות אלה, הורי התינוקות יכולים להמשיך ולעבוד, בזמן שילדיהם זוכים לטיפול חם ולחינוך שמתאים להם. הדאגה לבריאות הילדים ולשלומם מוטלת על כתפיהם של המטפלים והמטפלות שפועלים במעונות היום. תפקיד זה כרוך באחריות רבה ומסיבה זו יש לעבור הכשרה מתאימה מוכרת על מנת לעבוד בפעוטונים.


מטפלים שעובדים בתחום ואינם בעלי הסמכה וגם מי שברצונם להתחיל לעבוד בענף זה, יכולים להשתתף בקורס מטפלות יום סוג 1. במכללה המשותפת מציעים מסלול בו לומדים את כל הכישורים והמיומנויות לעבודה במעון ומכינים אותם בדרך לקבלת הרישיון. בוגרי הקורס יכולים להשתלב כשכירים במעונות יום ובפניהם עומדת האפשרות להמשיך בהכשרה לקבלת תעודת מטפלות סוג 2, שמאפשרת לנהל מעון יום או לעבוד כעצמאיים בתחום. הקורס נלמד בסניף חדרה של המכללה.

 


תכנית הלימודים


במהלך קורס המטפלות, המשתתפים מתוודעים למגוון הדרישות הבריאותיות, החינוכיות, הסביבתיות והמשפטיות שנוגעות לטיפול בפעוטות במעונות יום. כך הם לומדים כיצד לדאוג ליחידים ולקבוצות בגיל הרך מבחינת תזונה וטיפול פיזי וגם לספק פעילות ותכנים פדגוגיים שמותאמים לצרכי הילדים ולהתפתחותם. כמו כן, הם דנים בחשיבות מערכת היחסים של המטפלות עם הורי הילדים ומטפחים כישורי תקשורת בין אישית ויחסי אנוש. בנוסף לכך, הם עוסקים בסוגיות בטיחותיות וחוקיות שנועדו להבטיח את שלומם של הילדים בסביבת המעון.


מתכונת הלימוד


קורס מטפלות סוג 1 במכללה המשותפת כולל כ - 180 שעות לימוד אקדמיות ומתפרש על פני פרק זמן של כשנה אחת. המסלול מחולק ל - 45 מפגשים, שמתקיימים פעם או פעמיים בשבוע בשעות הערב. במהלך השיעורים המשתתפים משלבים בין למידה עיונית לבין תרגולי מעשי של מיומנויות הטיפול בפעוטות.


נושאי הלימוד

 

  • ארגון סביבה פיזית
  • יחסי אנוש
  • שילוב אמנויות במעונות
  • תזונה לגיל הרך
  • בטיחות ותחזוקה במעון
  • טיפול פיזי בילדים
  • פעילות וחינוך בגיל הרך
  • התפתחות ילדים עד גיל 3
  • קשיים במהלך ההתפתחות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה המשותפת היא מוסד להכשרה מקצועית שפועל למעלה מ - 30 שנה. המכללה מפעילה רשת של שלוחות בפרישה ארצית, בהם מתקיימים קורסים לקבלת תעודת מקצוע. נושאי הקורסים כוללים ניהול, מחשבים, חשבונאות, שמאות, פיננסים, חינוך וביטחון. תכניות הלימוד באות לספק לתלמידיהן כלים פרקטיים כדי לסייע להם להשתלב בשוק העבודה. בנוסף, מפעילה המכללה השתלמויות מקצועיות שמותאמות לחברות ולארגונים במשק.


תנאי קבלה


לקורס מטפלות סוג 1 במכללה המשותפת מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות (השכלה תיכונית מלאה), שמציגים אישור המעיד על כשירות לעבודה עם פעוטות במעונות יום. מתאימים שעומדים בדרישות הסף מוזמנים גם לראיון קבלה במכללה.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת מקצוע "בוגרי קורס מטפלות לגיל הרך סוג 1 מקוצר" שמוענק מטעם המכללה המשותפת. על מנת לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים מהמפגשים, להגיש את כל המטלות ולעבור את המבחנים הפנימיים. על מנת לקבל רישיון לעבודה במעונות, הבוגרים צריכים לעבור גם מבחנים חיצוניים שנערכים מטעם מבחן התמ"ת ולהשלים סטאז' מעשי בהיקף של שנה אחת במעונות יום מוכרים.

מתוך פורום המכללה המשותפת

קורס משכנתאות ובנקאות במכללה המשותפת
רוזאן
ללא תגובה
קורס סייעת גני ילדים
Haneen Fahmawe
ללא תגובה
לימודים בקשר לקידום מכירות
שמי בוקבזה
ללא תגובה
קורס בנקאות - איפה לומדים?
הבה אלפנאדקה
ללא תגובה
קורס סייעות גן ילדים
יוליה קולשוב
ללא תגובה
מתעניינת בקורסים בתחום הבנקאות
מרלין
ללא תגובה
דרישות קבלה לקורס קבטים
סאהר סנעאללה
ללא תגובה
קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת
תמיר
ללא תגובה
סניף נתניה של המכללה המשותפת
לירן
ללא תגובה
לימודים קורס בנקאות במכללה המשותפת
אסלאם
1 תגובות
קורס מזכירות רפואית - ימים ושעות הלימוד
בתאל כהן
ללא תגובה
קורסים בנושא נדל"ן ומקרקעין במכללה המשותפת
לימור
1 תגובות
קבלה לקורס מזכירות רפואית במכללה המשותפת
אמאני חסדיה
1 תגובות
הרשמה לקורס קצין ביטחון במכללה המשותפת
שעב
ללא תגובה
לימודי ביטוח - מתי נפתח?
דור אמסלם
ללא תגובה
לכניסה לפורום