מחממים את הלב: הסטודנטים שמחלקים מרק לחיילים

4/1/2016 מאת: אנאבל אדמסקי (1,361 צפיות)

מה עשיתם בסוף השבוע האחרון והסוער במיוחד? רוב הסיכויים הם שנשארתם בבית מתחת לפוך עם קערת מרק. מספר סטודנטים מהצפון החליטו לתת גם לחיילים השומרים בצפון חורף חם ושמח ויצאו בפרויקט מרגש. היוזמה, שצברה כבר מאות חברים, פועלת זה למעלה משבוע כדי להביא מרקים חמים וחיוך לאלו ששומרים עלינו.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קערת מרק וחיוך: יוזמת הסטודנטים שבאה לחמם לחיילים את החורף


לאור המתיחות הביטחונית בצפון הארץ, בשבועות האחרונים מוצבים כוחות צבא רבים במחסומים ובעמדות השמירה באזור. מזג האוויר הסוער והקר הופך את השמירות והשהות שם לקשים הרבה יותר. קבוצה של סטודנטים וצעירים החליטה לעשות משהו בנידון. כבר קרוב לשבוע הם פועלים במבצע מיוחד ומביאים סירי מרק ואוכל חם לחיילים ולחיילות באזור הצפון. קבוצת הפייסבוק שלהם כבר סחפה אחריה מאות חברים, שמתנדבים כדי להפוך את החורף של החיילים לחם יותר, ובדרך גם מחממים את הלב.


מחממים לחיילים את השמירה


מאחורי היוזמה עומדת בין היתר עמית גורליק, סטודנטית ללימודי מדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל חי, שגם מתגוררת באזור מטולה. "לפני שבוע חזרתי הביתה מהעבודה וראיתי את החיילים עומדים וקופאים מקור. באמת שנשבר לי הלב." היא מספרת על הגורמים שהביאו אותה להתחיל ביוזמה המרגשת. "למחרת בבוקר נסעתי לבקר את אחותי בברעם וראיתי עוד המון עמדות שמירה וחיילים שפשוט מתים מקור. כשחזרתי הביתה פשוט קפצתי לסופר, הכנתי סיר מרק והלכתי לחלק בעמדות שקרובות אליי. תגובות האושר של החיילים פשוט הדהימו אותי ושיתפתי את זה בפייסבוק. מהר מאוד זה גרף מאות לייקים ותגובות של אנשים שרצו להשתתף."


התגובות החיוביות וההיענות הגבוהה גם הביאו את גורליק לפתוח קבוצה בפייסבוק, כדי לאפשר גם לאחרים להצטרף ולחלק מרק לחיילים. קבוצת הפייסבוק, ששמה "מרק לחייל ולחיילת בגליל!", נפתחה לפני קצת יותר משבוע, ביום ראשון האחרון, וכבר הצטרפו אליה 353 חברים (נכון להיום). מדי יום, עשרות אנשים, חלקים סטודנטים ואחרים שאינם באקדמיה, מעלים פוסטים לקבוצה ובהם מתנדבים להכין סיר מרק, בעוד אחרים מציעים להסיע את המזון המוכן אל החיילים. "בשביל זה הקבוצה הוקמה בין היתר, כדי ליצור את הקישור בין כל מי שרוצה לעזור", אומרת עמית. המתנדבים לא מסתפקים בהבאת מרק, יש כבר כאלה שלקחו את היוזמה הלאה וצירפו גם ממתקים, עוגות ושתייה חמה.


"לא רק במצבי חירום אנחנו צריכים לחזק ולתמוך בחיילים שלנו," נכתב בתיאור הקבוצה. "הם אדירים ובזכותם אנחנו פה! בחורף הקר, חממו להם את השמירה." לעת עתה, עמית משמשת מנהלת הקבוצה אך לדבריה מרבית אלו שמחלקים את המרקים בשטח הם סטודנטים במכללה האקדמית תל חי. "יש עזרה ושיתוף פעולה מדהים. למשל, נועה יוסף, סטודנטית שלומדת איתי, מחליפה אותי בניהול של החלוקה בימים בהם אני לא יכולה להיות זמינה." היא אומרת.


יוצאים לסערה ומרעיפים אהבה


בקבוצה מבקשים מהחברים לא לפרסם מיקומים מדויקים של העמדות או שעות של החלפת שמירות, על מנת שלא לסכן את שלומם של החיילים. לכן, החברים מחליפים ביניהם מידע בהודעות פרטיות, בעוד אחרים פשוט יוצאים לשטח, נוסעים ומחפשים בעצמם את העמדות. הפעילות בקבוצה מראה שגם הסערה בסוף השבוע ממש לא הרתיעה את המתנדבים מלצאת ולדאוג לחלוקת המרק לחיילים בעמדות.


אחד החברים בקבוצה העלה פוסט ובו קרא לפתוח בסבב חלוקה שמח במיוחד לקראת השבת, גם לחיילים בתצפיות מרוחקות שקשה להגיע אליהן. "המטרה הפעם היא להגיע לכמות יותר גדולה של חיילים, מוצבים ובסיסים ולעשות כמה שיותר שמח." כתב. "איך עוזרים? מארגנים מה שאפשר, ממי שאפשר, איך שאפשר וכמה שאפשר! אפשר ואפילו רצוי לרשום כרטיסי שבת שלום ותודה לחיילים. את החלוקה נעשה בצירוף מערכת שמע והרבה שמחה, כדי לעשות כמה שיותר טוב לחיילים בלב לקראת שבת! תרעיפו אהבה!"


חברה אחרת בקבוצה שיתפה את תחושותיה אחרי אחת החלוקות. "חזרתי מחלוקת מרק לחיילים המקסימים. אז נכון שממש קפוא בחוץ, הגשם לא מפסיק ואין חשק לצאת ולהסתובב, אבל עכשיו הוא בדיוק הזמן בו החיילים שלנו צריכים אותנו. יש חיילים ששומרים בצידי הכביש, בגשם ובקור לכמה שעות טובות." תיארה. "יש מחסומים מרכזיים שמגיע אליהם הרבה אוכל ודברים טובים ויש מחסומים שאיש לא מגיע אליהם. כשהגעתי הם היו בהלם שמישהו הגיע עד אליהם, רק כדי לפנק אותם במרק."

 

גולשים שקראו את זה אהבו גם:

 


חיוך ששווה הכל: היוזמה מתפשטת


גורליק מספרת שהופתעה מכמות האנשים שהתגייסו והצטרפו מיוזמתם לפרויקט. "ברור שרציתי שזה יקרה ככה, אבל באמת שלא דמיינתי שזה יסחוף כל כך הרבה אנשים וכל כך הרבה תגובות." היא אומרת. לדבריה, החיוך על פני החיילים שווה את הכל. "החיילים בעמדות מאושרים. יש גם חיילים ששולחים לי תודות בפייסבוק, אפילו חיילים שלא קיבלו מרק ורק שמעו מחברים שלהם. התגובה הכי מצחיקה שקיבלתי הייתה ביום שישי האחרון, כשקצין פשוט צעק עליי 'לא! אני לא מאמין שהבאתם לנו מרקים!'"


חברי היוזמה מדווחים שהם ממש לא מתכוונים להפסיק את החלוקה, גם לאחר המצב הביטחוני יירגע, ואפילו מעוניינים להפוך אותה לפרויקט קבוע. "השאיפה שלי היא שזה יימשך כל החורף," אומרת גורליק. "השומרים בש.ג. ימשיכו לשמור גם במצב עם כוננות נמוכה ועדיין קר להם. באמת שאני מקווה שזה יימשך, הכי אני מקווה שזה יגיע גם לרמת הגולן. שם באמת יש מוצבים נידחים מאוד וקור אימים שם. כבר יצאו משלחות שלנו לרמת הגולן, אבל כדי שזה באמת יתפוס, אני מקווה שאנשים שגרים באזור יצטרפו גם הם לפרויקט ויקדמו אותו הלאה."

 

אולי יעניין אותך גם

סיעוד, לא מה שחשבתם: מנהלת הסיעוד בבית החולים וולפסון מספרת על התפקיד

מאת: אנאבל אדמסקי, 9/12/2019
אורנה צבי עשתה את הדרך מאחות למנהלת הסיעוד של בית החולים וולפסון. שמענו ממנה על האפשרויות להתקדם בענף הסיעוד, על עתיד התחום ועל הסודות להצלחה במערכת הבריאות. לכתבה המלאה >>

רועי גליץ התחיל לעבוד בתחום הפיננסים, אבל ברח מהמשרד כדי לחזור לצלם

מאת: תובל קליין, 5/12/2019
הצלם רועי גליץ, "התלמיד הראשון בגליץ בית ספר לצילום", רוצה להדביק כמה שיותר אנשים בחיידק האהבה לתחום לכתבה המלאה >>

יצירתיות, נחישות והמון עבודה קשה: זיו קורן משתף בכלים להצלחה בתחום הצילום

מאת: אנאבל אדמסקי, 26/11/2019
זיו קורן, אחד מצלמי העיתונות המוכרים בארץ, מספר על דרכים להיכנס לענף הצילום והאפשרות להתפרנס ממנו בישראל ועונה על השאלה שכל צלם מתחיל שואל – האם כל אחד יכול להצליח? לכתבה המלאה >>

ד"ר ליאת יקיר נחושה לגלות את הבסיס הגנטי לאהבה

מאת: תובל קליין, 24/11/2019
ד"ר ליאת יקיר, גנטיקאית מולקולרית מוכרת מ"חתונה ממבט ראשון", חוקרת מזווית גנטית את השאלות הגדולות על טבע האדם, עתיד האנושות, רגשות וזוגיות מוצלחת. לכתבה המלאה >>

רוצים להשתלב בהייטק? במסלול חדש ללימודי הנדסאים מכשירים לקריירה בתעשייה

מאת: אנאבל אדמסקי, 7/10/2019
שיתוף פעולה חדש בין אורט וחברת אינטל פותח דלת להגשמת חלום של לא מעט סטודנטים - קריירה בהייטק. שמענו הכל על התכנית החדשה ועל הביקוש להנדסאים בתעשייה של היום. לכתבה המלאה >>

האם בקרוב תשתנה שיטת הקורסים לפטור באנגלית?

מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2019
כחלק מיוזמה חדשה של המל"ג, שיטת הקורסים לפטור באנגלית צפויה להשתנות לגמרי. מה חושבים הסטודנטים על ההחלטה, והאם לדעתם הקורסים באמת מכינים לאנגלית שנחוצה בשוק העבודה? לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

  • 0 %

    לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

  • 0 %

    מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

  • 0 %

    הלוואי אבל ממש אין לי זמן