קורס טיפול פסיכודינמי לילדים באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - קורס טיפול דינמי לילדים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טיפול דינמי בילדים ובנוער ביחידת לימודי ההמשך של אוניברסיטת בר אילן


מרחב טיפולי בטוח


הטיפול הפסיכודינמי נובע מתוך הפסיכואנליזה והוא מאפשר לסייע למגוון קשיים רגשיים ונפשיים באמצעות שיחה ישירה בין מטפלים ומטופלים בקליניקה. גישה זו יעילה למגוון אוכלוסיות ולקשת נרחבת של גילאים, מילדים ועד קשישים. עם זאת, ילדים בגילאים צעירים לא תמיד יכולים לבטא עצמם באופן מילולי ולהגדיר בבירור במהלך הטיפול את הקשיים והמצוקות שלהם. מסיבה זו נוצרו שיטות טיפול דינמי שמותאמות במיוחד לילדים ולבני נוער, שמאפשרות להם להתגבר על הקושי באווירה תומכת המותאמת לצרכיהם.


ביחידה ללימודי המשך של אוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד בקורס פסיכותרפיה לילדים ולנוער, ששם דגש על גישת הטיפול הדינמי. התכנית מקנה למשתתפיה ידע רב בתיאוריות פסיכודינמיות ובמהלכה הם יכולים גם להתנסות בצורה מעשית במיומנויות הטיפול דרך תרגילים ופרקטיקום.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס לומדים על שלבים בהתפתחות עולמם הרגשי של ילדים ומתמקדים באופן בו העולם הרגשי הזה בא לידי ביטוי במהלך המפגש הטיפולי בקליניקה. בהמשך הם מכירים שיטות התערבות לסיוע לילדים ולבני נוער, ביניהן גם גישת הטיפול במשחק. לאחר מכן, הם דנים בבעיות רגשיות ונפשיות בגיל ההתבגרות ומכירים דרכים לאבחון פנומנולוגי ופסיכיאטרי לבני נוער.


מתכונת הלימוד


קורס טיפול דינמי בילדים ובנוער באוניברסיטת בר אילן מתפרש על פני כשנתיים וכולל כ - 324 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר ואחר הצהריים. בנוסף ללימודים העיוניים בכיתה, מתקיימים גם לימודים מעשיים בהם מתנסים התלמידים בטיפול בילדים ובבני נוער. עליהם גם להשתתף בפרקטיקום יישומי שמתקיים בקבוצות.


כמו כן, ישנה אפשרות ללמוד במסלול שכולל הדרכה קלינית בהיקף של כ - 25 שעות נוספות. ההדרכה כוללת ליווי אישי של סגל המרצים ובה מתרגלים את מיומנויות הטיפול הדינמי בנוער ובילדים. יש לציין שהדרכה זו כרוכה בעלות נוספת ומתקיימת מחוץ לשעות הקורס.


סגל הוראה


בראש התכנית עובדת עובדת סוציאלית בעלת תואר דוקטור, שמחקריה מתמקדים ביחסי הורים וילדים ובמעברים בחיי המשפחה. כמו כן, כולל סגל המרצים בקורס: פסיכולוגית קלינית שמומחית בטיפול במבוגרי ובילדים, אשר עוסקת גם בהדרכת הורים; פסיכולוגית ומדריכה מוסמכת שעוסקת בנוסף גם באבחון דידקטי; פסיכולוגית התפתחותית שמשמשת מנהלת של מחלקה להתפתחות הילד; עובדת סוציאלית קלינית שמתמחה גם בטיפול משפחתי; ועוד.


תנאי קבלה


לקורס טיפול דינמי בילדים באוניברסיטת בר אילן מתקבלים מועמדים בוגרי לימודי עבודה סוציאלית, שלהם ניסיון מקצועי של שנה לפחות בעבודה טיפולית עם ילדים ונוער במסגרות שונות, כמו שירותי מבחן לנוער, מוסדות חינוך, בתי חולים, מוסדות לקידום נוער או מחלקות לשירותים חברתיים. בנוסף, יכולים ללמוד במסלול מטפלים בגישת הטיפול באמצעות אמנות, שלהם תואר שני לפחות וניסיון מקצועי בעבודה עם ילדים.


תעודה


משתתפים שמסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר "סיום תכנית לטיפול בילדים ובנוער בגישה פסיכודינמית" שמוענקת על ידי היחידה ללימודי המשך, בית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן. על גבי הדיפלומה יצוין מסלול ההתמחות של הסטודנטים: מסלול קליני הכולל הדרכה או מסלול כללי ללא הדרכה.


על מנת לקבל את התעודות, התלמידים צריכים להגיש את כל התרגילים והתצפיות לאורך הקורס, לסיים את ההדרכה השנתית ואת המטלה המסכמת. כמו כן עליהם לבצע טיפול מעשי בלפחות שני מקרים לאורך הקורס, כחלק מעבודתם או במסגרת התנדבותית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

פורום לימודי פסיכולוגיה

פסיכולוגיה של הספורט לתואר שני
טל כהן
ללא תגובה
אופציות תעסוקתיות למי שלא מתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה
ליאור
ללא תגובה
מה המשקל של הבגרות והפסיכומטרי במתאם הדרוש לפסיכולוגיה?
נסמה
1 תגובות
קורס פתיחה בפסיכולוגיה בפתוחה
יוסי
1 תגובות
לימודי השלמה לתואר שני בפסיכולוגיה
נטע ברנסקי
1 תגובות
לימודי פסיכולוגיה או CBT
דודי
1 תגובות
מסלול הסבה מחינוך לתואר שני בפסיכולוגיה
האלה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,753 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,041 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

טיפים ממומחים בנושא קורסים בפסיכולוגיה

הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp