המכללה האקדמית be - בית אקשטיין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר ראשון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המכללה האקדמית be.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המכללה האקדמית be - לימודים ללקויי למידה

 

מוסד הלימוד נסגר


על המכללה

 

המכללה האקדמית be היא מוסד לימוד שמתמחה בלימודים לסטודנטים עם לקויות למידה. המכללה הוקמה על ידי ארגון "בית אקשטיין" אשר מספק שירותי חינוך, תעסוקה ודיור לאנשים עם מוגבלויות כגון אוטיזם, תסמונת אספרגר או מוגבלות שכלית התפתחותית. קמפוס המכללה ממוקם בעיר גבעתיים.


במוסד הלימוד מציעים מסלולים שונים לתואר ראשון, שנערכים מטעם האוניברסיטה הפתוחה. התכניות מותאמות באופן אישי במיוחד לצרכיהם של הסטודנטים לקויי הלמידה וכוללות תמיכה רגשית ולימודית לאורך הלימודים דרך תגבורים וסדנאות. המכללה מפעילה גם מסלול ייחודי לסטודנטים עם תסמונת אספרגר, שכוללות תכנית השמה, ליווי אישי והכנה לקריירה, במטרה לאפשר להם להשתלב בהצלחה בשוק התעסוקה כבר במהלך התואר.

 


מסלולי הלימוד במכללה


לימודי כלכלה ומדעי המחשב


מסלול דו חוגי ללימודי כלכלה ומדעי המחשב, המיועד במיוחד לסטודנטים עם אספרגר. במהלך הלימודים, הסטודנטים רוכשים ידע מתמטי רב, מכירים מגוון תיאוריות כלכליות וגם מפתחים כישורי תכנות ופיתוח של מערכות מידע.


התואר פותח בפני בוגריו אפשרויות תעסוקה מגוון בתחום ההייטק ובעסקים. הם יכולים, למשל, לעבוד ככלכלנים, כמנהלי רשתות, כחוקרי ביצועים או כיועצי השקעות.


לימודי פסיכולוגיה ותקשורת


התכנית הדו חוגית ללימודי פסיכולוגיה ותקשורת עוסקת בהבנת נפש האדם ובהשפעות הפסיכולוגיות, הסוציולוגיות והאישיות של אמצעי התקשורת על החברה והפרטים שבה. הסטודנטים עוסקים במגוון סוגי מדיה, לרבות עיתונות, טלוויזיה ורדיו ושמים דגש מיוחד על אינטרנט ומדיה חדשה. מלבד לימודים עיוניים, הם מתנסים גם בסדנאות מעשיות ביצירה תקשורתית, בעריכה ובכתיבה.


בוגרי המסלול יכולים להשתלב בתפקידים מגוונים באמצעי התקשורת, למשל בערוצי טלוויזיה, בערוצי רדיו, במערכות עיתונים, בחברות אינטרנט, בחברות שיווק ובענפי שירותי האנוש והייעוץ. בוגרים שמעוניינים להמשיך את דרכם המחקרית באקדמיה יכולים לפנות לתואר שני בפסיכולוגיה או לתואר שני בתקשורת.


לימודי פסיכולוגיה וחינוך - מגמת לקויי למידה


לימודי פסיכולוגיה וחינוך במכללה האקדמית be מתקיימים בתכנית דו חוגית, בה עוסקים בהבנת האדם מבחינה חברתית ולימודית. במהלך הלימודים מכירים מגוון תיאוריות מתחום החינוך ומעולם הפסיכולוגיה ומתמקדים בלקויות למידה ובפרט בהפרעות קשב וריכוז. הסטודנטים בוחנים דרכים בהן ניתן לעזור לאנשים עם לקויות למידה לממש את עצמם ולהגיע לרווחה חברתית ורגשית במהלך לימודיהם.


לאחר תום הלימודים, הבוגרים יכולים להשתלב בשלל תפקידים במערכת החינוך הפורמלית ובחינוך הבלתי פורמלי וגם בענפי האבחון הדידקטי והייעוץ. כמו כן פתוחה בפניהם האפשרות להמשיך למסלול קבלת תעודת הוראה במקצועות מדעי החברה וכן הם יכולים להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה.

 


מתכונת הלימוד במסלולי המכללה


מרבית מסלולי הלימוד במכללה האקדמית be מתפרשים על פני פרק זמן של כ - 4 שנים. במהלך הלימודים, הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים ובסמינרים, כאשר השיעורים מתבצעים בקבוצות קטנות, שכוללות לרוב בין 12 - 25 תלמידים.


בנוסף, מתקיימים תגבורים פרטניים להכנה של מטלות לימודיות וללמידה לקראת מבחנים, לפי צרכי הסטודנטים. כמו כן, המכללה עורכת סדנאות בהן מתרגלים אסטרטגיות למידה נכונות ומקבלים הכוונה לקראת השתלבות בשוק התעסוקה. לפני תחילת הלימודים, נערכת מכינה ללקויי למידה בהיקף של כארבעה שבועות, בה מכינים את המועמדים לעולם האקדמי.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
חוות דעת של סטודנטים על המכללה האקדמית be
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

המכללה האקדמית be
12/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא עונים בטלפון , מנתקים כשעונים.

על הקמפוס

נחמד ,קפיטריה נחמדה , אוכל נחמד , הלימודים קשים

המכללה האקדמית be
09/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את העובדה שיש לי קבוצה של השנתון שלי שאיתה אני מעבירה את כל התואר. זה משדרג את חוויות הלימ קרא עוד...

על הקמפוס

דשאים ענקיים וירוקים, הרבה עצים, צמחייה ושטחים פתוחים.. פשוט מהמם פה. חברים לחיים, מרצים לחיים, ואפי קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp