לימודי הוראת תקשורת במכללת דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על דוד ילין - הוראת תקשורת.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת תקשורת B.Ed. במכללה האקדמית דוד ילין


מורים שהם גם יוצרים


בעידן המהפכה הדיגיטלית, גם אמצעי התקשורת משנים את פניהם ללא היכר. לכלי המדיה החדשה, לרבות האינטרנט והרשתות החברתיות, יש השפעה ניכרת על חיי היום יום שלנו, בעיקר בקרב משתמשים צעירים. אמצעי הניו מדיה מוצאים את דרכם גם אל מערכת החינוך, כאשר המורים נדרשים לפתח שיטות הוראה חדשות ויצירתיות, כדי לעודד את תלמידיהם ללמוד, לחקור וליצור.


במכללת דוד ילין, מתקיימים לימודי הוראת תקשורת, שמכשירים מורים למקצוע זה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, למגוון שכבות גיל, מגני הילדים ועד לבתי ספר תיכוניים. המסלול מאפשר לסטודנטים לרכוש כישורי הוראה מתקדמים וגם לפתח את עצמם כיוצרים וכאנשי תקשורת.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה דנים בהרחבה במאפייני התקשורת בארץ ובעולם, בהקשרים שלה לתחום החינוך ולהשפעות המדיה על ילדים ובני נוער. הם גם סוקרים לעומק מגוון סוגי מדיה, כמו עיתונות, טלוויזיה, קולנוע, צילום, פרסום, תעמולה פוליטית ואף אמצעי מבע כמו קומיקס, אנימציה ומשחקי מחשב. בנוסף, הם לומדים כיצד ניתן להשתמש בסרטים ככלי עזר בכיתה, על מנת לפתח דיונים ולקדם מסרים חינוכיים.


מתכונת הלימוד


לימודי הוראת תקשורת במכללת דוד ילין הם התמחות בתוך לימודי החינוך. הסטודנטים צריכים לבחור בהתמחות נוספת לקבלת תעודת הוראה שנייה וגם לבחור בשכבת גיל שברצונם להתמחות בה: הוראה לבית הספר היסודי, הוראת לעל יסודי או חינוך לגיל הרך. בנוסף, קיימת תכנית מרוכזת להסבת יוצרים מתחומי האמנות והמדיה להוראת תקשורת.


הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים שמועברים בקורסי חובה ובחירה לבין עשייה מעשית בתקשורת. במהלך הלימודים, הסטודנטים משתתפים במגוון סדנאות מדיה מעשיות, שכוללות סדנאות רדיו, עיתונאות, תסריטאות וצילום ווידאו. כמו כן, נערכים מפגשים עם אנשי תקשורת, סדנאות אמן, סיורים לימודיים וימי עיון. בנוסף, הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות מעשית בהוראת תקשורת בבתי ספק ובשנה הרביעית עורכים סטאז' במוסדות חינוך.


נושאי הלימוד

 

 • מדיה אמנות וחברה
 • קולנוע תיעודי
 • הפקת טלוויזיה ווידאו
 • אוריינות מדיה
 • סרטים ככלי עזר בהוראה
 • תולדות הקולנוע
 • מאפייני תקשורת ההמונים
 • תקשורת לא מילולית במדיה
 • היסטוריה וקולנוע
 • רב תרבותיות בכיתה הישראלית
 • לוחמה פסיכולוגית    
 • חברה וממשל בתקשורת בישראל    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי הוראת תקשורת במכללת דוד ילין, המועמדים צריכים להיות בעלי ציון התאמה של 525 ומעלה. הציון הנדרש בפסיכומטרי לקבלה הוא 475 לפחות וממוצע הבגרויות הדרוש הוא 85 ומעלה. מועמדים שלהם תעודת בגרות איכותית יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי, הממוצע הנדרש הוא בין 92 - 95, בהתאם למסלול הנבחר. הם צריכים להציג ציון גבוה בבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ובמקצוע מורחב נוסף בהיקף 5 יחידות. מתאימים עוברים גם ראיון אישי שנערך מול וועדת קבלה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים בהצלחה את הלימודים מקבלים תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראת תקשורת, שניתנים על ידי המכללה האקדמית לחינוך דוד ילין. הבוגרים מקבלים גם תעודת הוראה נוספת, בהתאם למסלול ההתמחות שנבחר על ידם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
ללא תגובה
מה צריך ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
ללא תגובה
ניתוח התנהגות במכללת וינגייט
ספיר
ללא תגובה
קורס לקידום נוער לבעלי תואר שני בחינוך
יפה
1 תגובות
לאלו משרות אני מתאימה על סמך הנתונים שלי?
יעל
1 תגובות
לימודי הוראה להנדסאי חשמל ואלקטרוניקה
אלישע ברק
1 תגובות
הסבה מקצועית לגננת מהחינוך הרגיל
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp