לימודי הוראת חינוך גופני לגיל הרך בסמינר הקיבוצים

לימודי הוראת חינוך גופני לגיל הרך בסמינר הקיבוצים

לימודי חינוך גופני בהתמחות תנועה לגיל הרך במכללת סמינר הקיבוצים


צעדים ראשונים בעולם הספורט


גני הילדים הם סביבה חינוכית בה מתפתחות שלל המיומנויות של ילדים בגיל הרך. מלבד כישורי שפה, חברה ואמנות שואפים להקנות לילדים גם יכולות תנועה, כדי לעודד אותם לעסוק בפעילות ספורטיבית ולטפח בהם אורח חיים בריא ופעיל, כבר מגיל צעיר.


לימודי חינוך גופני לגיל הרך הם התמחות בלימודי הוראת חינוך גופני במכללת סמינר הקיבוצים, שבאים להכשיר מורים לספורט ולתנועה לגני ילדים. בוגרי המסלול יכולים להשתלב כמורים וכמדריכי תנועה במסגרות חינוך פורמליות מטעם משרד החינוך וגם במסגרות חינוך בלתי פורמליות לגיל הרך.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות ספורט לגיל הרך דנים במגוון היבטים שקשורים לפעילות גופנית בגילאים מוקדמים ולהשפעה שלהם על עולמם של הילדים. בתחילת הלימודים, רוכשים יסודות בתחומי הספורט השונים ומתנסים באימון ובהדרכה בחינוך הגופני. החל מהשנה השלישית מעמיקים בסוגיות פסיכולוגיות וחברתיות של תנועה לתינוקות ולפעוטות וגם לומדים לשלב מוזיקה, ספרות ילדים ומשחקים כחלק מפעילויות הספורט בגני הילדים.


מתכונת הלימוד


לימודי חינוך גופני ותנועה במכללת סמינר הקיבוצים נמשכים ארבע שנים, כאשר השנה הרביעית מוקדשת ברובה לסטאז' מעשי. את ההתמחות בחינוך גופני לגיל הרך בוחרים בשנה השלישית ללימודים. השיעורים נערכים בארבעה ימי לימוד מלאים במהלך השבוע.


בנוסף לשיעורים העיוניים והמעשיים במכללה, הסטודנטים גם לוקחים חלק בהתמחות מעשית בהוראת תנועה בגני ילדים. כמו כן, הלימודים כוללים מגוון סדנאות מעשיות בענפי ספורט שונים שמתקיימים במתקני המכללה, שכוללים מגרשים, מעבדות וחדרי כושר.

 


נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה של חינוך גופני
 • הדרכה פדגוגית
 • התעמלות קרקע ומכשירים
 • אורח חיים בריא
 • מהות המשחק בחינוך גופני
 • מוזיקה לגיל הרך
 • למידה והתפתחות מוטורית
 • ספרות ילדים ותנועה
 • תיאוריות בתנועה לגיל הרך
 • תנועה בסביבת החיים
 • היבטים רפואיים בספורט לילדים
 • פסיכולוגיה התפתחותית    
 • אנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם    
 • ועוד


סגל הוראה


את מסלול החינוך הגופני לגיל הרך במכללה מרכזת אשת הוראה ומומחית לחינוך גופני, שחוקרת את הקשר בין פעילות ספורטיבית לדימוי העצמי של ילדים. כמו כן, היא עוסקת בהכשרת אנשי הוראה למקצועות הספורט.


בין המרצים במסלול נמנים: מומחית לחינוך מיוחד לגיל הרך שעוסקת גם בטיפול בהידרותרפיה; בעלת תואר דוקטור שמומחית למוזיקה ולמחול ומתמקדת גם בהוראת מוזיקה ותנועה לגיל הרך; חוקרת שמתמחה בהתפתחות של שפה מדוברת וכתובה אצל ילדים; ועוד.


על מוסד הלימוד


מכללת סמינר הקיבוצים היא מכללה להכשרת אנשי הוראה שממוקמת בתל אביב. במכללה אפשר ללמוד במגוון תכניות לתואר ראשון ושני בחינוך בהן מקבלים תעודת הוראה לשלל מקצועות. במסלול הוראת התנועה והספורט של המכללה מציעים גם התמחויות נוספות בקידום בריאות ובתנועה לבעלי צרכים מיוחדים. סטודנטים שזקוקים לסיוע בתשלום שכר הלימוד יכולים להיעזר במלגות של המכללה, שמיועדות לסטודנטים מצטיינים.


תנאי קבלה


ללימודי חינוך גופני בהתמחות הגיל הרך בסמינר הקיבוצים מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון התאמה (ממוצע בגרות ופסיכומטרי) של 525 ומעלה. בוגרי מכינות קדם אקדמיות ומכינות 30+ צריכים להציג ציון של 525 לפחות בפסיכומטרי.
כמו כן, כחלק מתהליך הקבלה, הם צריכים לעבור בהצלחה מבחנים מעשיים במיומנויות ספורטיביות ובתנועה ולהציג אישורים רפואיים על בדיקה אורתופדית וארגומטרית, שמעידות על בריאות תקינה. כמו כן, מתקיימים ראיונות אישיים לבחינת מידת ההתאמה למסלול.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים את המסלול בהצלחה מקבלים תואר ראשון בחינוך גופני ותנועה B.Ed., תעודת התמחות "תנועה בגיל הרך" ותעודת הוראת חינוך גופני לחינוך היסודי והעל יסודי מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. הבוגרים יכולים לקבל גם תעודות מדריכים ומאמנים בענפי ספורט שונים כמו אתלטיקה, שחייה, כדוריד ומחול.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
Whatsapp Whatsapp