מחווה מרגשת של סטודנטית עוזרת לחסרי בית בחורף הקר

10/12/2015 מאת: אנאבל אדמסקי (2,012 צפיות)

ימי החורף הקרים גורמים לכולנו לרצות רק להתחמם בבית. סטודנטית אמריקאית אחת החליטה לעשות מעשה כדי שגם לאלו שאין להם יהיה חורף חם, והתחילה להשאיר מעילים ברחובות עבור חסרי הבית. היוזמה, שהחלה מהשקעה של חמישה דולר בלבד, הולכת ומתפשטת ומוכיחה שזה ממש קל לעזור לאחרים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קר בחוץ, חם בלב: סטודנטית השאירה מעילים על עמודי חשמל כדי לעזור למחוסרי דיור


הימים האחרונים הביאו איתם מזג אוויר קר במיוחד ברחבי הארץ, כשבאזורים מסוימים הגיעו הטמפרטורות עד מתחת לאפס. אם חשבתם שאצלנו החורף קר, כנראה שעוד לא ראיתם את החורף בעיר פורטלנד שבמדינת אורגון בארצות הברית שם העונה הקרה הופכת לקרה במיוחד, בעיקר בלילות. סטודנטית אחת התחילה במחווה מרגשת, שמחממת את ליבם של תושבי העיר, תרתי משמע. היא החליטה להשאיר מעילים על פנסי הרחוב ברחבי העיר, כדי לעזור לחסרי הדיור להתחמם בלילות הקרים. מאז היא כבר הספיקה להפוך לגיבורת רשת.


גם מעיל אחד יכול לעשות שינוי גדול


גבריאלה (גבי) קייפר היא סטודנטית בת 20 ללימודי חינוך מפורטלנד שהחליטה לעשות מעשה כדי לעזור למי שלא שפר עליו מזלו בלילות הקרים. לאחרונה, היא רוכשת מעילי חורף בחנות צדקה ואז משאירה אותם ברחובות העיר כדי שחסרי הבית יוכלו לקחת אותם ולהתחמם. את המעילים היא תולה על פנסי הרחוב ולא סתם מניחה על ספסל או על המדרכה, כדי שיהיה קל יותר להבחין בהם. לכל אחד מהם היא גם מוסיפה פתק, בו היא כותבת בכתב יד: "אני לא אבוד! בבקשה קחו אותי אם אתם זקוקים לי."


השנה חווים תושבי פורטלנד חורף קר במיוחד, כשכבר בנובמבר ירד במקום שלג ומאז יורדות הטמפרטורות מתחת לאפס כמעט מדי יום. בכל לילה, מגיעים כ - 200 חסרי בית למקלטים שממוקמים בעיר. אחרים צריכים להסתדר לבדם ברחובות הקרים. גבריאלה שמה לב לכך והחליטה לעשות מעשה, כדי שגם לאלו שאין היכן לשהות יהיה לפחות מעיל שיחמם אותם.


קייפר התחילה עם המחווה הנוגעת ללב לפני כשבועיים. היא נכנסה לסניף של רשת חנויות הצדקה "גודוויל" (Goodwill) שערכה באותו יום מבצע בו כל מוצר נמכר בדולר אחד בלבד, וקנתה חמישה מעילים. מדובר ברשת אמריקאית (שמזכירה את ויצ"ו), בה נמכרים בגדים וכלי בית יד - שנייה במחירים זולים כשהרווחים הולכים לתרומות. את המעילים השאירה קייפר באותו הערב באזורים מרכזיים בעיר. למחרת בבוקר, הם כבר לא היום שם.


מאוחר יותר, העלתה גבריאלה פוסט לפייסבוק בו היא צרפה תמונה של אחד המעילים ותיארה את היוזמה שמאחוריו ואיך היא יכולה לעזור לאחרים. "לאנשים אין בית, קר להם." כתבה בפוסט. "חמישה דולרים יכולים לדאוג שחמישה אנשים פחות יקפאו מקור. חמישה דולרים יכולים להבטיח שמישהו יישן קצת יותר טוב הלילה. חמישה דולרים הם אולי מעט עבורי, אבל הם יכולים להיות חשובים מאוד לאחרים. אני מעודדת את כולם לנסות את היוזמה הזו החורף."


כל אחד יכול לעזור - היוזמה תפסת תאוצה


לא רק חסרי הבית הבחינו במחווה המרגשת של הסטודנטית. בין האנשים ששמו לב למעילים היה גם עיתונאי מקומי שהעלה את הדיווח לרשת. משם, התפשטה הידיעה במהירות וקייפר הפכה כבר לגיבורה בכלי התקשורת בארצות הברית ובאינטרנט בכלל.


רשתות טלוויזיה מקומיות מיהרו לאתר את הסטודנטית שמאחורי המחווה ולראיין אותה. היא סיפרה שאת הרעיון הראשוני ליוזמת המעילים ראתה ברשת. "חשבתי שזו יכולה להיות דרך קלה ולא יקרה לעזור לאחרים, גם אם רק למעט אנשים, בגלל שלעזור לאדם אחד זה עדיף מלא לעזור לאיש." אמרה, וציינה שהיא מקווה שהמחווה שלה תתפשט גם למקומות נוספים. "אני מקווה שאנשים בערים ובמדינות אחרות יראו כמה קל זה היה עבורי ויבינו שאין סיבה שהם לא יוכלו לעשות אותו דבר."


"כל אחד מאיתנו יכול לעשות שינוי. אני מקווה שכולם ינסו את הרעיון, הוא לא יקר ויכול להיות עולם ומלואו עבור מישהו," כתבה קייפר בפוסט פייסבוק נוסף, אחרי שדיווחים על היוזמה שלה החלו להופיע בערוץ טלוויזיה מקומי בשם WCSH.


לאתר חדשות אחר היא סיפרה שכבר כשהלכה בחזרה לרכב שלה, ראתה מישהו מוריד את אחד המעילים מהעמוד. "הוא סימן לחבר שלו שיבוא לראות ושניהם כל כך התרגשו," אמרה לאתר TODAY.com. היא החליטה לגשת ולשוחח עם שני חסרי הבית ולספר להם היכן נמצאים שאר המעילים. "הם הודו לי מאוד ואמרו 'אנחנו עדיין ישנים ברחוב, זה בהחלט יעזור לנו.' אני לא יכולה לתאר איזו הרגשה טובה זה נתן לי."

 

גולשים שקראו את זה אהבו גם:

 


מעבירים את זה הלאה


במקביל, גבי שמעה מקרובים ומחברים שגם אחרים הצטרפו ליוזמה והחלו לעשות מעשים טובים בעקבותיה. "אמרו לי שאנשים החלו לתלות מעילים, כובעים וכפפות בכל מקום," אמרה. "אין לי מילים לבטא כמה אושר זה גורם לי להרגיש, לראות שאנשים עוזרים כך לאחרים. זה הדבר הכי טוב בעולם."


במהלך השבוע נצפו בערים נוספות, כמו למשל בבוסטון, מעילים רבים שהשאירו תושבים שהחליטו להצטרף למחווה. קייפר מדווחת שאכן לא היא אחראית לכל המעילים האלה. "זו לא הייתי אני אבל שמעתי שהרבה אנשים התחילו לעשות את זה עכשיו. אני מופתעת, מעולם לא חשבתי שזה יהפוך לדבר כל כך גדול. אני חושבת שאנשים מבינים עכשיו כמה קל לעשות זאת."


הירתמותם של שאר התושבים ממש לא הולכת לגרום לה להפסיק לפעול בעצמה. היא מספרת שהיא מתכננת להמשיך לקנות מעילים מהחנות ולתלות אותם בעיר בכל יום שני לכל אורך החורף, ושבשבוע הבא היא הולכת להרחיב את מאמציה גם מחוץ לפורטלנד. באביב, כשמזג האוויר יתחיל להתחמם, היא אומרת שתתחיל להשאיר תיקים וטי - שירטס על העמודים והעצים.

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp