קורס מנהלי סייבר ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

קורס מנהלי סייבר Cyber Management ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון

 

להרגיש בטוח במרחב הרשת

 

עד לפני כמה שנים, ניתן היה לראות מתקפות סייבר בעיקר בסרטי מדע בדיוני עתידניים. אך ככל שהטכנולוגיה התפתחה, כך גם גברו הסיכונים שהתלוו אליה. בימים אלה, כאשר ניהול המידע ברובו מתרחש בצורה ממוחשבת, מידע רגיש כמו חשבונות הבנק ופרטים אישיים של אנשים ועסקים מצוי בסכנה. התרחבות הטכנולוגיה לממשקים חדשים כמו סמארטפונים וטאבלטים יכולה לגרום לאיום סייבר בעל פוטנציאל הרסני מקיף. מתקפת סייבר יכולה לפגוע רבות ולערער על יציבות הארגון. באופן אנונימי לחלוטין, יכול גורם עוין להוביל לפגיעה משמעותית במוניטין החברה, בנכסיה, בקשריה עם לקוחותיה ועם עובדיה.

 

בעקבות זאת, פותחו אמצעים ממוחשבים שונים שנועדו לספק הגנה ואבטחה מקסימלית מפני איומי הסייבר המתקדמים ביותר. ארגונים ציבוריים ופרטיים מעסיקים אנשי מקצוע שמתמחים בפיתוח ובתפעול מערכות מידע והגנה כדי להבטיח את ביטחונו של עסקם. לפיכך, קיימות הכשרות מקצועיות שמטרתן הסמכת אנשי מקצוע בתחומי המחשבים לתכנות וניהול מערך הגנה ממוחשב.

 

היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון מציעה קורס מנהלי סייבר Cyber Manager שמעניק לתלמידים כלים פרקטים מקצועיים בתחום הסייבר. המסלול נבנה בהתאם למסמך מדיניות מקצועות הגנת הסייבר כפי שזה הופץ על ידי מטה הסייבר הלאומי במשרד רוה"מ ב - 2015. מסלול זה מכוון למקצועות שהוגדרו במסמך והוא מעניק התמקצעות בניהול הגנת הסייבר באופן פרקטי. הוא מאפשר לעוסקים בתחום הסייבר לרכוש את הכלים להתקדמות לתפקידים בכירים ולהשתלבות כמובילים במערכות ארגוניות מגוונות.

 

הקורס מתקיים בקמפוס תל אביב

 


תכנית הלימודים

 

התכנית מבוססת של שני קורסי אסדרה: מוסמך מתודולוגיות הגנת סייבר ומוסמך טכנולוגיות הגנת סייבר. חטיבות הלימוד עונות על הניסיון שנדרש כמוגדר במסמך לאסדרת מקצועות הגנת הסייבר לפי מטה הסייבר הלאומי.

 

חטיבת מוסמך טכנולוגיות הגנת סייבר כוללת שישה פרקי לימוד והיא בוחנת תהליכי תכנון של מערכי הגנת סייבר, מוצרי הגנה וטכניקות להצפנה ולפיתוח. החטיבה "מוסמך מתודולוגיות הגנת סייבר" מחולקת לחמישה פרקי לימוד, במהלכה לומדים על תקינה ואסדרה, כל נהלי עבודה בהגנת סייבר ועל שיטות לניהול של אירועי סייבר מסוגים שונים.

 

מתכונת הלימוד

 

המסלול נמשך כשישה חודשים והוא כולל 100 שעות לימוד אקדמיות. מפגשים מתקיימים בימי שישי בשעות הבוקר והצהריים. התכנית שמה דגש על ההתנסות הפרקטית והיא כוללת מגוון של תרגולים וניתוח מקרי בוחן, דרכם התלמידים מתמקצעים כמובילים במערכות הגנת סייבר.

 

נושאי הלימוד

 

  • מוצרי הגנה
  • אחסון מידע
  • אירוע סייבר
  • תקינה ואסדרה
  • אבטחת מידע בראי החוק    
  • פיתוח
  • הצפנה
  • ניהול סייבר
  • נהלי עבודה    
  • ועוד


תנאי קבלה

 

קורס זה מתאים לעוסקים בתחום יישום הגנת סייבר, שברצונם לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידי מטה בתחום המתודולוגי ובתחום הטכנולוגי.

 

 


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך של הטכניון מתקיימות עוד שלל הכשרות מקצועיות בתחומי המחשבים, התכנות, הניהול והתעשייה. בים היתר ניתן ללמוד בקורס אבטחת מידע, קורס ניתוח מערכות מידע, קורס פיתוח בינה עסקית BI וקורס פיתוח אתרי אינטרנט.

 

 

תעודה

 

תלמידים העומדים בדרישות הקורסים זכאים לתעודת גמר מטעם לימודי החוץ בטכניון.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

Whatsapp Whatsapp