רוצה פרטים על תואר שני בפסיכותרפיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בטיפול פסיכותרפי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בפסיכותרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בפסיכותרפיה - תואר מוסמך בפסיכותרפיה


פותחים חלון לנפש


הפסיכותרפיה היא גישה בפסיכולוגיה שבאה לתת סיוע למצוקות ולקשיים נפשיים ורגשיים, דרך שיחה בין מטפלים ומטופלים. קיימות גישות רבות לפסיכותרפיה שפותחו על ידי מומחים ומטפלים לאורך השנים, ביניהן פסיכותרפיה דינמית, התייחסותית, יונגיאנית, פסיכואנליטית, הוליסטית, התנהגותית וקוגניטיבית (שמכונה גם CBT) ואף זרמים שמשלבים בין טיפול לבין אמנויות ויצירה.


תואר שני בפסיכותרפיה אינו מוצע כיום בישראל וניתן ללמוד אותו בחו"ל בלבד. חשוב לציין שתואר זה אינו מקנה הסמכה כפסיכולוגים בישראל, שכן על מנת לעסוק בטיפול פסיכולוגי בפועל בארץ, יש ללמוד לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית ולהשלים תקופת התמחות בת כשנתיים במוסדות מאושרים על ידי משרד הבריאות.


סטודנטים שמעוניינים לקבל הכשרה בפסיכותרפיה בישראל יכולים ללמוד בקורסי בפסיכותרפיה, שמיועדים לבוגרי תואר שני בפסיכולוגיה שרוצים לרכוש ידע ספציפי בגישות טיפול שונות. קורסים אלה נמשכים בין מספר חודשים לשלוש שנים, בהתאם לגישת ההתערבות ולהיקף התכנים במסלול.


למי מיועדים הלימודים


תואר שני בפסיכותרפיה מיועד למטפלים ממגוון גישות בפסיכולוגיה, לעובדים סוציאליים, לפסיכיאטרים שמעוניינים להמשיך את הכשרתם ולרכוש כלים מתחום הטיפול הפסיכותרפי. כמו יתר ענפי הפסיכולוגיה, גם תחום זה דורש מאלו שעוסקים בו יכולות הבנה והכלה גבוהות, סבלנות וכמובן חריצות והתמדה.


תכנית הלימודים


במהלך התואר השני, הסטודנטים מכירים גישות ומודלים שונים מן הפסיכותרפיה ובוחנים שלל שיטות התערבות ליחידים, לקבוצות ולמשפחות. כמו כן, הם רוכשים כלים פרקטיים שיכולים לשפר את מערכות היחסים עם המטופלים, דרך הפגנה של הקשבה, הכלה, מקצועיות ורגישות. בנוסף, הם מפתחים את כישורי המחקר שלהם בענפי הפסיכולוגיה, שיכולים לקדם אותם בהמשך דרכם כחוקרים וגם לאפשר להם לפתח גישות טיפול כמטפלים מנוסים יותר.


מתכונת הלימוד


תואר שני בפסיכותרפיה מתפרש על פני פרק זמן שבין שנה לארבע שנים, כשרוב התכניות נמשכות שנתיים. קיימות תכניות עם כתיבת תזה וכאלו ללא תזה, בהן עורכים עבודת גמר יישומית. מרבית המוסדות מאפשרים לימודים רק ביום אחד בשבוע, כדי להתאים לצרכים של סטודנטים עובדים.


במהלך הלימודים, הסטודנטים משתתפים בשלל קורסי חובה ובחירה, בסמינריונים ובסדנאות. כמו כן, בשנה האחרונה נערך פרקטיקום אישי או קבוצתי, בו משתתפים הסטודנטים בהתנסות מעשית וקלינית בטיפול פסיכותרפי עם יחידים, קבוצות, משפחות או זוגות.


נושאי הלימוד

 

  • תיאוריית יחסי האובייקט
  • תרפיה קבוצתית
  • אתיקה ודילמות למטפלים
  • תיאוריות התפתחות
  • גישות הומניסטיות לטיפול
  • פסיכותרפיה במרחב הציבורי
  • טיפול למשפחות ולזוגות    
  • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר שני בפסיכותרפיה, יש צורך בתואר ראשון במקצועות טיפוליים כמו פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או מדעי ההתנהגות. לעיתים מתקבלים גם בוגרי תחומים כמו חינוך, סיעוד או מדעי החברה. כמו כן, במרבית המוסדות דורשים ניסיון מקצועי מתאים בטיפול או בייעוץ במסגרות שונות כמו מוסדות חינוך, ארגונים ומרפאות. בדרך כלל נערכים גם ראיונות קבלה בפני ועדה.


בנוסף, מאחר והלימודים מתקיימים בחו"ל יש לעבור גם בחינות מיון בשפה האנגלית לקביעת רמת השליטה בשפה, כמו למשל מבחן IELTS. בנוסף יש להציג את התואר הראשון ההסמכות הנוספות כשהם מתורגמים על ידי גורם מוכר, כמו למשל נוטריון.

 


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים מקבלים תואר שני MA או M.Sc. בפסיכותרפיה שמוענק מטעם מוסד הלימוד. חשוב מאוד לציין שתואר זה אינו מהווה הסמכה לעסוק בטיפול פסיכותרפי בישראל. על מנת לעסוק בטיפול בפועל בארץ, יש להשלים תקופת התמחות בת כשנתיים במוסדות מאושרים על ידי משרד הבריאות. יש לוודא גם שמוסד הלימוד מוכר בארץ לצורך הכשרה בפסיכולוגיה.


מוסדות


כאמור, תואר שני בפסיכותרפיה אינו מתקיים בישראל אלא במסגרת לימודים בחו"ל. התכנית מתקיימת במגוון אוניברסיטאות ומכללות במדינות כמו אוסטרליה, אנגליה, ניו זילנד, קנדה וארצות הברית.

 


בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה שמחפשים מסלולי לימודי תעודה בפסיכותרפיה, יכולים למצוא קורסים כאלו במגוון מוסדות ברחבי הארץ, למשל אוניברסיטת חיפה, מכללת סמינר הקיבוצים, מכללת אורנים, מכון מגיד, מכון אדלר ומכללת רידמן לרפואה משלימה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בפסיכותרפיה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בפסיכותרפיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור