רוצה פרטים על לימודי חקר התודעה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חקר התודעה לתואר ראשון בינתחומי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי חקר התודעה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חקר התודעה - תואר ראשון בין תחומי בחקר התודעה


כשפילוסופיה פוגשת מדע


מאז ומעולם ריתקה התודעה האנושית חוקרים, מדענים ופילוסופים כאחד. רבים ניסו להגדיר את התודעה שלנו ולנתח את מצביה השונים והעלו שאלות בנושאים כמו הגישה ללא מודע, מצבי מודעות וקשב, גורמים לדפוסי התנהגות ואפילו תודעה של בעלי חיים. מחקרים רבים בוחנים גם את הקשרים שבין המבנה הביולוגי של המוח למחשבה ולרגשות, ולשם כך הם משלבים עקרונות מהמדעים המדויקים וממדעי הרוח.


לימודי חקר התודעה מציעים מסלול לימודים בין תחומי לתואר ראשון. במהלכו בוחנים מגוון שאלות שעוסקות בתודעה האנושית, עמן מתחבטים בימינו הן פילוסופים והן מדענים. הלימודים מתקיימים במסלול דו חוגי, שמשלב בין לימודי פילוסופיה ולימודי ביולוגיה והם מעניקים לתלמידים ידע נרחב במחקר מדעי ובהגות.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה לתואר ראשון מתאים לכל מי שמעוניינים להעמיק במחקר בנושא התודעה והמוח האנושי. מאחר ומדובר במסלול בינתחומי, הלימודים בו משלבים בין ענפי ידע הומניים מתחומי מדעי הרוח לבין מחקר מדעי ולכן מתאימים לאנשים בעלי אופקים רחבים וחשיבה רב תחומית ויצירתית.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים דנים בהיבטים שונים ומגוונים של הבנת התודעה. הם חוקרים מאפיינים ביולוגיים, פיזיולוגיים וגנטיים של מבנה המוח והגוף האנושי וגם עוסקים במחקרים מדעיים עדכניים בנושאים נוספים כמו רגשות, מודעות ועולם הנפש. במקביל הם מתוודעים לנושאים מרכזיים בפילוסופיה, כמו פילוסופיה של שפה ותורת ההכרה ולדילמות שעולות בנוגע לתפיסה ולמחשבה. בהמשך הם מנתחים את נקודות ההשקה שבין שני ענפי המחקר הללו וגם סוקרים אותם מנקודת מבט של תחומי ידע נוספים כמו מחשבים, בלשנות, מדעי הטבע ומדעי החיים.

 


מתכונת הלימוד


לימודי חקר התודעה נערכים במתכונת דו חוגית, שמשלבת לימודים לתואר ראשון בשני תחומים - פילוסופיה וביולוגיה. הלימודים מתפרשים על פני שלוש שנים, כאשר השיעורים מתקיימים בדרך כלל בארבעה או בחמישה ימי לימוד מלאים בשבוע, מהבוקר ועד הערב.


הסטודנטים בתכנית רב תחומית זו משתתפים בקורסי חובה ובחירה משני החוגים וגם לומדים בקורסים ייעודיים ובסמינריונים מיוחדים לתכנית. במסגרת חטיבות הביולוגיה והמדעים בלימודים, הסטודנטים גם מתנסים בעבודת מחקר במעבדה.


נושאי הלימוד

 

 • פילוסופיה של שפה
 • גנטיקה כללית
 • תהליכי רכישת שפה
 • בעיית התודעה
 • פילוסופיה של המדע
 • מודעות רגשית
 • דימות מוחי ומיפוי המוח
 • כימיה פיזיקלית ואורגנית
 • לוגיקה פילוסופית
 • מטפיזיקה ותורת ההכרה
 • אנטומיה של המוח
 • אבולוציה של יכולות חוויה
 • התנהגות בעלי חיים    
 • גישות מולקולריות לבעיות למידה    
 • ועוד


תנאי קבלה


על מנת להתקבל למסלול לימודי חקר התודעה, יש צורך בציון התאמה (ממוצע פסיכומטרי ובגרויות) של 600 לפחות. כמו כן ניתן להתקבל על סמך תואר ראשון קודם ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים גבוה.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים במסלול זה ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר ראשון דו חוגי בביולוגיה ופילוסופיה, שמוענק מטעם מוסד הלימוד.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי לימודי חקר התודעה יכולים להשתלב כיועצים בענפי התקשורת, העיתונות וההוצאה לאור וכן לעסוק במחקר אקדמי ובהוראה במוסדות להשכלה גבוהה. כמו כן, הם יכולים להמשיך לתואר שני בביולוגיה, לתואר שני בפילוסופיה או לתואר שני במקצועות נוספים בתחומי המדעים המדויקים או מדעי הרוח.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: הסטודנטים במסלול הדו חוגי לחקר התודעה באוניברסיטה עוסקים בשאלות רבות בתחום התפיסה, ההכרה והרגש עמן מתמודדים מדענים וחוקרים בני זמננו. הלימודים כוללים גם התייחסות לתחומי דעת מגוונים נוספים כמו בלשנות, פסיכולוגיה, מדעי המחשב ופסיכיאטריה. באוניברסיטת תל-אביב מציעים מסלולים רב תחומיים נוספים, כמו לימודי מדעי החיים ורפואה, תכנית לימודי אקולוגיה ואבולוציה ומסלולים למצטיינים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי חקר התודעה?

רוצה לדעת יותר על לימודי חקר התודעה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי חקר התודעה

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אם אין לך מושג מה מתאים לך ללמוד


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חקר התודעה

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp