לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים במכללה הטכנולוגית כנרת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית כנרת - הנדסאי מים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים במכללה הטכנולוגית כנרת בעמק הירדן


הכל תלוי במים


הגידול המתמיד באוכלוסייה והשכלולים הטכנולוגיים הגדולים שעוברים על התעשייה מביאים לצריכת מים הולכת וגדלה. מגמה זו יוצרת גם ביקוש רב למומחים במקצועות המים, שיוכלו לטפל במים למטרות שתייה וחקלאות ולנהל תהליכי טיהור והתפלת מים. בשנים האחרונות, התפתחה מאוד תעשיית השבחת המים הישראלית, כאשר המהנדסים וההנדסאים מציעים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים למגוון מטרות כמו השקיה, טיפול בשפכים, הולכת מים ומחזור המים.


במכללה הטכנולוגית כנרת מציעים מסלול לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים, שבא להכשיר אנשי מקצוע מיומנים להשתלבות בתעשיית המים המקומית. תעשיית המים משלבת בתוכה מגוון של מקצועות הנדסיים ומדעיים, כמו אלקטרוניקה, הנדסת מכונות, כימיה וביולוגיה, ובמהלך הלימודים מתוודעים לאתגרים ולשכלולים הטכנולוגיים שמצויים בענף זה. בוגרי המסלול יכולים להשתלב במגוון תפקידי פיקוח, בקרה ותכנון בתעשייה, למשל במגזר העסקי, החקלאי והעירוני.


תכנית הלימודים


בתחילת לימודי ההנדסאים, הסטודנטים רוכשים יסודות הנדסיים ומדעיים שמהווים את הבסיס לתחום תעשיות המים, כמו למשל כימיה, פיזיקה ומתמטיקה. בהמשך, הם רוכשים ידע מקיף במבנה תעשיית המים הישראלית ומכירים את הטיפולים והתהליכים השונים בהם משתמשים כדי להבטיח את איכות המים. כמו כן, הם דנים בתפקידי ההנדסאים בתעשייה בתכנון מערכות להולכת מים, להשקיה ולהתפלת מים וגם בוחנים את הציוד המקצועי לבקרה ולפיקוח על מערכות המים והשפכים הקיימות.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי מערכות מים במכללה הטכנולוגית כנרת נמשכים כשלוש שנים ונלמדים במסלול לימודי ערב להנדסאים. השיעורים מתקיימים שלוש פעמים במהלך השבוע, ובנוסף גם בשעות הבוקר בימי שישי. התכנית מותאמת במיוחד לאנשים עובדים והיא מאפשרת לסטודנטים להתנסות באופן מעשי במיומנויות העבודה, בהפעלת הציוד המקצועי והתוכנות החדישות בענף, כדי להתקדם מבחינה מקצועית.


נושאי הלימוד

 

 • תכנון משאבות
 • מתמטיקה
 • תהליכים ממברנליים
 • טיפולי מים
 • תכנון טכנולוגיות מים
 • איכות המים
 • הנדסת ניקוז והשקייה
 • התפלה ושיפור מי קולחין
 • מפעלי טיהור
 • בקרה על מערכות שפכים
 • מיקרוביולוגיה    
 • מערכות שפכים והולכת מים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית כנרת היא מוסד להכשרת הנדסאים. במכללה ניתן ללמוד במגוון מגמות הנדסאים, כמו למשל הנדסאי חשמל, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי בניין והנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. המסלולים מותאמות לדרישות הטכנולוגיות של המשק והם באים לעזור לבוגרים להשתלב בתעשייה ובענף ההייטק.


תנאי קבלה


לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים במכללה הטכנולוגית כנרת מתאימים למועמדים שמעוניינים להשתלב בענף מתקדם זה וגם לאנשי מקצוע מנוסים, שברצונם להמשיך ולשכלל את יכולות העבודה.


כדי להתקבל ללימודי הנדסאי מים במכללה הטכנולוגית, המועמדים צריכים לעמוד בדרישות הקבלה של מה"ט. הם צריכים להיות בעלי בגרות מלאה, או תעודת בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות מתמטיקה ובאנגלית ברמת 3 יחידות ובבגרות בהבעה עברית ברמת 2 יחידות. כמו כן, ניתן להתקבל גם על סמך ממוצע ציונים גבוה במכינה קדם אקדמית להנדסאים, שמאושרת על ידי מה"ט.

 


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תעודת הנדסאי טכנולוגיות מים, שניתנת מטעם המכללה הטכנולוגית כנרת ומה"ט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית טכנולוגית כנרת - לימודי הנדסאים | תואר הנדסאי

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp