רוצה פרטים על ערעור על ציוני בגרות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הגשת ערעור על בגרות

הגעת ליעד! יש לך את כל המידע על ערעור על ציוני בגרות.

* אם אין לך זמן לקרוא כרגע, לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך זמן, כאב ראש וכסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


ערעור על ציוני בגרויות


מגיע לכם יותר? כך תערערו על הציון בבגרות


לא מעט נבחנים מסיימים את הבגרות וחשים בטוחים בהישגים שלהם במבחן, אולם כאשר מתקבלים הציונים הם מגלים, למרבה האכזבה, ציון נמוך משציפו לקבל. במקרים רבים, נבחנים אלה מרגישים שהם זכאים לקבל ציון גבוה יותר בבגרות וחושבים שקרתה טעות בבדיקת המבחן שלהם. במקרים שבהם אתם חושבים שמגיע לכם יותר בבגרות ורוצים שהמבחן יעבור בדיקה חוזרת, יש ברשותכם אפשרות להגיש ערעור על ציוני הבגרויות.


ערעורים ניתן להגיש על ציוני בגרויות בבחינות בכתב ולא על בחינות בגרות בעל פה. תהליך הערעור נעשה מול משרד החינוך ובית הספר התיכון או במקרה של נבחנים אקסטרניים, מול שלוחת הבחינות. בדרך כלל מדובר בתהליך שנמשך זמן מה ושבסיומו עשויים לקבוע שמגיע לכם ציון גבוה יותר.


כיצד מתבצע תהליך הערעור?


הציון בבחינת הבגרות הוא ממוצע, שמתקבל משקלול של שתי בדיקות שמבצעים שני מעריכים שונים. במסגרת הערעור עוברת הבחינה בדיקה חוזרת של בוחן שלישי, שהוא מעריך בכיר במשרד החינוך. בדרך כלל, יש צורך בפער משמעותי בין שתי ההערכות הראשונות כדי להיות זכאים לערעור ולבדיקה שלישית. הציון החדש משוקלל עם הציון שקרוב אליו מבין שתי ההערכות. עם זאת, הציון לא חייב להיות גבוה יותר ובמקרים מסוימים הוא אפילו נמוך מהציון לפני הערעור.

 


איך מגישים בפועל את הערעור?


הגשת ערעורים שונה בין נבחנים אינטרניים לבין נבחנים במסגרת אקסטרנית.


נבחנים אינטרניים צריכים לפנות לרכזי הבגרות בבית הספר שלהם כדי להגיש ערעור. הרכזים מבקשים מן המורים שמלמדים את המקצוע לבדוק שוב את מחברת הבחינה. במידה והמורים מגיעים למסקנה שמגיעות לכם עשר נקודות יותר מהציון שהתקבל בפועל, יש בסיס להגיש ערעור. לאחר מכן, בית הספר מגיש מכתב ערעור למשרד החינוך ובו בקשה לבדיקה נוספת של המחברת. התלמידים יכולים להוסיף מכתב משלהם לבקשה, בו מפרטים את הסיבות שלהם לבקשה. הערעור מוגש בכתב ונשלח כעת למשרד החינוך בצירוף מחברת הבחינה המקורית, כאשר בית הספר משאיר אצלו צילום של המחברת. כעת נמסרת הבקשה לבודקים של אגף הבחינות במשרד החינוך.

 


עבור נבחנים אקסטרניים, הבקשה דומה אך מעט יותר מורכבת. הם נדרשים לגשת לשלוחת הבחינות שלהם ולבקש שובר תשלום לערעור, שדרוש לצורך בדיקה שלישית של המחברת. את התשלום מבצעים בבנק הדואר ולאחריו מעבירים התלמידים העתק של השובר לשלוחת הבחינות. השלוחה מנפיקה אישור על בקשת הערעור ושולחת אותה למשרד החינוך. נבחנים אקסטרניים לא צריכים להוסיף מכתב נימוק משלהם לבקשת הערעור.


עד מתי אפשר להגיש ערעור? מתי מתקבל הערעור?


נבחנים אינטרניים יכולים להגיש ערעור עד 40 ימים ממועד פרסום ציוני הבגרות. עבור נבחנים אקסטרניים, הגשה של ערעורים לבגרות קיץ פתוחה עד ה - 15 לאוקטובר ולבגרויות חורף עד ה - 15 לאפריל. עם זאת, בעקבות עיכובים בהגשת ציוני הבגרות שמתרחשים לעיתים מומלץ לבדוק את התאריכים לערעור מול משרד החינוך ושלוחת הבחינה.


תהליך בדיקת הערעור עשוי לקחת מספר חודשים. משרד החינוך אמור להעביר את החלטתו ואת תוצאות הבגרות החדשות למערערים לפני שמסתיימת ההרשמה למועד ב'. חשוב לציין שלא כדאי להסתמך על התוצאה בערעור כאשר מחליטים אם לגשת לבחינה חוזרת. עד שלא מתקבלת התשובה לערעור, הציון הקודם הוא התקף ולכן מומלץ לגשת לשיפור ציון בכל מקרה.


האם אפשר לעיין במחברת הבחינה במסגרת הערעור?


כחלק מהגשת הערעור, תלמידים יכולים להתבונן במחברת הבחינה שלכם, כדי לבחון מדוע הורדו להם נקודות, אך לא תמיד לקבל אותה לרשותם. תלמידים אינטרניים יכולים לעיין במחברות הבחינה בנוכחות של אחד המורים בבית הספר שלהם, ללא כל תשלום. גם נבחנים אקסטרניים שרוצים להגיש ערעור יכולים לעיין במחברת ולקבל צילום שלה, עם זאת, לנבחנים במסגרת אקסטרנית כרוך שירות זה בתשלום, לרוב של כמה עשרות שקלים.

 

 

האם הציון שמתקבל אחרי הערעור הוא סופי?


באופן כללי, הציון שנקבע אחרי הגשת הערעור הוא סופי ולא ניתן להגיש אחריו ערעורים נוספים. החלטת משרד החינוך מסיימת את תהליך הערעור, גם אם הציון שקיבלתם נמוך יותר מהציון לפני הערעור, ולא מאפשרת החזרה של הציון הישן. חשוב לזכור כי הגשת הערעור לא מחייבת בהכרח העלאה של הציון ולעיתים הציון החדש - והקובע - הוא נמוך יותר מהמקורי ובמקרים כאלה גם המחייב לתעודת הבגרות. עם זאת, ידועים מקרים שבהם מתקבלים ערעורים על תוצאות הערעור, שהביאו גם לתיקון של הציון, אם כי מדובר בתקדימים שכרוכים בדיון מיוחד של מפקחים במשרד החינוך.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ערעור על ציוני בגרות?

רוצה לדעת יותר על ערעור על ציוני בגרות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הכנה לבגרות

התקבלו 64 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp