קורס מזכירה רפואית דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס מזכירה רפואית דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

קורס מזכירות רפואית - דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה


עזרה ומקצועיות במרפאה


מזכירים ומזכירות רפואיים פועלים במערכות בריאות ומרכזים את כל ההיבטים הארגוניים שקיימים במחלקה, במרפאה, במשרד או במעבדה. הם עוזרים לייעל את העבודה ולספק שירותים איכותיים ללקוחות וגם מסייעים לצוות הרפואי בעבודתם מבחינה אדמיניסטרטיבית. כמובן שהדבר דורש מהם כישורי אנוש ברמה גבוהה, סבלנות, מקצועיות וגם הכרה של מושגים רפואיים.


קורס מזכירות רפואית בבית הספר "דיפלומה" של האוניברסיטה הפתוחה מכשיר עובדי מזכירות למוסדות מדעיים ורפואיים מגוונים, כמו בתי חולים, קופות חולים, מכוני מחקר, מעבדות וקליניקות פרטיות. במהלך התכנית מכירים מושגים מעולם הבריאות והרפואה ורוכשים כישורי ניהול משרד וארגון של מידע. הקורס נערך בפיקוח של משרד הכלכלה ומכין לבחינות ההסמכה בטעם המשרד, שיש לעבור כדי לקבל את תעודת המקצוע.

 

היכן לומדים?

 

הקורס מתקיים בשלוחת פתח תקווה


תכנית הלימודים


בתחילת קורס המזכירות, המשתתפים מתוודעים ליסודות המקצוע ומכירים מונחים בסיסיים מעולם הרפואה, כמו למשל גורמי מחלות, פעולות רפואיות וסוגי בדיקות שמבצעים במרפאות ובמכונים. לאחר מכן, הם לומדים על מגוון מיומנויות מנהל שנדרשות ממזכירים במערכת הבריאות, לרבות כישורים טכניים, יכולות ארגון מידע רפואי וניהול משרד ממוחשב. בנוסף, הם רוכשים כלים שיכולים לעזור להם בתהליך מציאת העבודה וההשתלבות במחלקות ובמרפאות במערכת הבריאות.


מתכונת הלימוד


קורס מזכירות רפואית בבית הספר "דיפלומה" כולל כ - 400 שעות אקדמיות. השיעורים משלבים הין למידה עיונית לבין תרגולים מעשיים בהפעלה של תוכנות מחשב ומעבדי תמלילים. לקראת סיום התכנית, התלמידים צריכים גם לבצע כ - 60 שעות סטאז' מעשי שמתקיים בשירותי הבריאות. במסגרת התנסות זו הם משתלבים בבתי חולים, במחלקות אשפוז ורישום רפואי ובמרפאות ומתרגלים את כישורי המזכירות שנלמדים בכיתה.

 


נושאי הלימוד

 

 • פתולוגיה וגורמי מחלות
 • אתיקה מקצועית וסודיות
 • יצירת תכתובת ומסמכים
 • פעולות וניתוחים
 • תוכנה לניהול מידע רפואי
 • גיליונות אלקטרוניים ומצגות
 • כישורי מציאת עבודה
 • ניהול וארגון במערכת הבריאות
 • משרד רפואי ממוחשב    
 • מכוני פרמקולוגיה וטוקסיקולוגיה    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס מזכירות רפואית בבית הספר "דיפלומה", המועמדים צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות או בעלי תעודת גמר בית ספר תיכון. כחלק מתנאי הקבלה לתכנית, עליהם לעבור גם ראיונות אישיים מול ועדת קבלה ומבחני כניסה שבוחנים את רמת הידע בהבנת הנקרא, בשפה האנגלית וביכולות עיבוד תמלילים. המסלול מתאים הן למעוניינים להשתלב בתפקידי מזכירות רפואית והן לעובדים שכבר עוסקים בתחום וברצונם לשפר את יכולות העבודה.

 


תעודה


על מנת לקבל הסמכה לעבודה במזכירות רפואית, התלמידים צריכים לעבור בהצלחה שתי בחינות חיצוניות, האחת מעשית והשנייה עיונית, שנערכות מטעם משרד הכלכלה. משתתפים שעוברים בהצלחה את המבחנים הללו זכאים לקבל תעודת מקצוע "מזכירות רפואית" ותעודת גמר, שניתנות מטעם משרד הכלכלה. כמו כן, כחלק מהתנאים לקבלת הדיפלומות, הם צריכים להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מהשיעורים לפחות, לעבור את בחינות הביניים במהלך הקורס ולהשלים את 60 שעות הסטאז' בסיומו.

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה