קורס טיפול דינמי לילדים במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

קורס פסיכותרפיה דינמית לילדים ולנוער במכללת סמינר הקיבוצים - קורס טיפול דינמי


המדריכים הקשובים בדרך להחלמה


גישת הטיפול הדינמי, או הפסיכודינמיקה, התפתחה מתוך הפסיכואנליזה של פרויד וממשיכיו. השיטה מאפשרת למטופלים להבין את העולם הרגשי והפנימי שלהם, כדי להתמודד בהצלחה עם מצוקות, משברים, טראומות או גורמים שמעכבים ומגבילים אותם. הטיפול עצמו מתאפיין בקרבה רבה בין המטפלים למטופלים שלהם, כאשר הם יושבים פנים אל פנים ומשוחחים "בגובה העיניים".


קורס טיפול דינמי במכללת סמינר הקיבוצים בא להעניק לפסיכולוגים ולמטפלים נוספים כלים פרקטיים לשילוב הטיפול הדינמי בקליניקות שלהם. המסלול מתמקד בתרפיה לילדים ולבני נוער ושם דגש על הקשר המיוחד שנרקם בין המטפלים, הילדים והוריהם לאורך התהליך הטיפולי. לאורך המסלול המשתתפים לומדים איך לנהל טיפול מוצלח דרך חיבור רגשי והקשבה, כדי להתאים אותו לקצב ולצרכים של כל אחד ממטופליהם הצעירים.

 


תכנית הלימודים


מכירים גישות שונות מן הפסיכואנליזה, בין היתר של פרויד, קליין, ויניקוט ואריקסון וכן תיאוריות של הוגים שונים שעוסקים בטיפול הדינמי. בהמשך, הם לומדים על השלבים השונים בטיפול, בדגש על תרפיה לילדים ולבני נוער, החל מהמפגש הראשון והאבחון, דרך רצף הטיפולים ועד לסיום הטיפול. בנוסף, הם שמים דגש מיוחד על שיטת הטיפול במשחק, או Play Therapy, לכוחה לעזור להתקדמות הטיפול ולאפשרויות לשלב אותה בעבודה המשותפת עם הילדים ועם הוריהם.


מתכונת הלימוד


קורס תרפיה דינמית בסמינר הקיבוצים נמשך שנתיים והוא כולל כ - 312 שעות לימוד אקדמיות. הקורס מחולק ל - 26 מפגשים בערך, שנערכים פעם בשבוע, משעות הבוקר ועד הצהריים. במהלכם, מתקיימות הרצאות עיוניות וגם דיונים קבוצתיים והנחייה אישית של הצוות. התלמידים גם מתנסים באופן מעשי בטיפול דינמי בבני נוער ובילדים וכך לומדים ליישם באופן קליני את התיאוריות שנלמדות בכיתה.

 


נושאי הלימוד

 

 • תיאוריה פסיכואנליטית
 • תרפיה במשחק
 • העברה והערבה נגדית
 • חשיבות הסטינג
 • מושגים אצל מלאני קליין
 • העברה בין דורית
 • תחילת התהליך הטיפולי
 • התסביך האדיפלי
 • עבודה טיפולית עם הורים
 • משנתו של וויניקוט    
 • סגנונות תקשורת בין הורים וילדים    
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים בקורס אפשר למצוא: פסיכולוגית קלינית ומדריכה בגישה הדינמית, שמומחית בטיפול בילדים בגיל הרך ובבני נוער על הספקטרום האוטיסטי; עובדת סוציאלית קלינית שמתמחה בעבודה עם הורים לפעוטות מגיל לידה וכן עוסקת בהכשרה של עובדים סוציאליים ומטפלים באמצעות אמנות; פסיכולוגית התפתחותית ופסיכותרפיסטית שעוסקת בטיפול דיאדי ומומחית גם לתרפיה ללקויי למידה; פסיכולוג חינוכי ומטפל בילדים ובמבוגרים, שמעביר השתלמויות לפסיכולוגים בנושאי טיפול דינמי והדרכת נוער בסיכון; פסיכולוגית קלינית שעוסקת גם בהדרכת הורים, בהנחיית קבוצות טיפוליות ובטיפול זוגי ומשפחתי; ועוד.


תנאי קבלה


לקורס טיפול דינמי בסמינר הקיבוצים מתקבלים מטפלים מוסמכים ובעלי ניסיון בעבודה עם ילדים ובני נוער. המסלול מתאים, בין היתר, לעובדים סוציאליים ולפסיכולוגים קליניים, התפתחותיים, רפואיים, שיקומיים וחינוכיים. כמו כן, יכולים ללמוד בתכנית גם מטפלים באמצעות אמנות או מטפלים בעזרת בעלי חיים, שברשותם תואר ראשון לפחות.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. כדי לקבל את הדיפלומה, הם צריכים להיות נוכחים בכל המפגשים, להשתתף בסמינרים הקליניים, להגיש את כל המטלות ולהשלים את העבודה טיפולית פעילה עם ילדים והוריהם.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp