קורסי ליווי וייעוץ רוחני במכון מגיד

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון מגיד - ליווי רוחני.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת מלווים רוחניים במכון מגיד של האוניברסיטה העברית - קורס ליווי רוחני


תקווה, הבנה ויד תומכת


מצבים בריאותיים קשים כמו מחלות סופניות מהווים משבר לחולים וגם לבני משפחתם ולקרוביהם. בזמנים כאלה אנשים נוטים להתנדנד בין ייאוש לבין תקווה ולשאול שאלות מהותיות שעוסקות בחיים ובמוות, שלעיתים אין להם מענה עליהן. גישת הליווי הרוחני באה לתמוך באנשים אלה בתקופה הקשה ולעזור להם למצוא כוחות ומשאבים פנימיים להתמודד עם המצב. המלווים שואפים להתאים את הטיפול באופן אישי לכל אחד מהמטופלים שלהם כדי לענות באופן מכבד על הקשיים והצרכים שלהם לקראת סוף חייהם.


במכון מגיד נערך קורס ליווי רוחני, שמכשיר מטפלים ללוות ולסייע ליחידים ולמשפחות שמתמודדים עם מחלות סופניות או מצבי אובדן. בתכנית מקבלים כלים אלטרנטיביים שונים, מתחום הפסיכולוגיה והרפואה המשלימה שמאפשרים להקל על ההתמודדות עם התקופה הקשה.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית, לומדים התלמידים על דרכים בהן אנשי מקצוע יכולים לסייע לאנשים שמתמודדים עם מצבי משבר, אובדן או מחלה. הם מכירים תיאוריות שונות שעוסקות בתגובות למוות ולשכול ולגישת שונות לטיפול בטראומה. כמו כן, הם דנים גם בהשפעה החיוביות והמסייעת שיש לתחומים כמו תרבות, דת ואמנות על אנשים שמתמודדים עם חוויות קשות אלה, ובדרך בה העיסוק בנפש וברוח יכול לענות על צרכים וקשיים שמתעוררים בתקופה הכאובה.


מתכונת הלימוד


קורס ליווי רוחני במכון מגיד מתפרש על פני כשנתיים וכולל כ - 240 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע, בשעות הבוקר ואחר הצהריים. בנוסף להרצאות עיוניות, התלמידים גם לוקחים חלק בתרגולים, בסדנאות ובהדרכות אישיות וקבוצתיות. כמו כן, מתקיימים שני סמינרים מרוכזים שנערכים בסופי שבוע. לקראת סיום המסלול המשתתפים גם צריכים לבצע התנסות מעשית בליווי רוחני, שמתקיימת בהנחיית הצוות.

 


סגל הוראה


מנהלת התכנית היא מלווה רוחנית שגם מתמחה בטיפול משפחתי. היא עוסקת בהכשרה של מדריכים לעבודה עם משפחות במצבי אבדן ושכול.


בין המרצים במסלול אפשר למצוא: פסיכולוגית קלינית שמטפלת בגישה הדינמית, אשר עוסקת בטיפול בילדים , בנוער ובמבוגרים; דוקטור לרפואה שהיא מנהלת של מוסד שיקום לילדים; פסיכולוג בעל תואר דוקטור שמומחה לטיפול קבוצתי ולטיפול פסיכודינמי; דוקטור לחינוך שמתמקד בחינוך יהודי ובטיפוח מנהיגות בחינוך; ועוד.


על מוסד הלימוד


מכון מגיד הוא מוסד ללימודי מקצוע ותעודה שהוקם על ידי האוניברסיטה העברית. תכניות ההכשרה במכון מיועדות לאקדמאים ולמנהלים והן עוסקות בנושאים כמו מנהיגות, פיננסים, פסיכותרפיה, אימון ורפואה. קמפוס מכון מגיד ממוקם בעיר תל אביב.


תנאי קבלה


קורס ליווי רוחני מיועד לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול, הבריאות והחינוך, שברשותם תואר שני לפחות. מתאימים שעומדים בדרישות הסף מוזמנים לראיונות קבלה שמתקיימים בפני ועדה מקצועית. הוועדה רשאית לקבל גם מועמדים שאינם עומדים בכל תנאי הקבלה אך הם בעלי ניסיון מקצועי רב בתחום הליווי הרוחני.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס ומסיימים בהצלחה את המסלול זכאים לקבל תעודת גמר "ליווי רוחני על פי מודל CPE", שניתנת על ידי מכון מגיד של האוניברסיטה העברית. דיפלומה זו מוכרת על ידי העמותה לליווי רוחני בישראל ומאפשרת לקבל גם הסמכה למקצוע מטעמה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

עוד מסלולי לימוד - מכון מגיד

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp