קורס הוראה מתקנת באנגלית באוניברסיטת בר אילן - היחידה לפיתוח מקצועי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - קורס הוראה מתקנת באנגלית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראה מתקנת באנגלית ביחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר אילן


מצמצמים את הפערים


לקויות למידה משפיעות על היכולת של התלמידים לקרוא, לכתוב ולבצע מטלות בכיתה, אך יש להן השלכות רבות מעבר לכך. ילדים שמתמודדים עם לקויות למידה, דיסלקציה או הפרעות קשב וריכוז חווים במקרים רבים תסכול רב או תחושת כישלון וצריכים להתמודד גם עם בעיות במישור החברתי מול חבריהם לכיתה. קיימות דרכים שונות בהן מנסים מורים לעזור לתלמידים המתקשים ולסייע להם להתגבר על המכשולים, אחת מהן היא ההוראה המתקנת.


ביחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד בקורס הוראה מתקנת באנגלית, ששם דגש מיוחד על הוראת שפה שנייה לתלמידים לקויי למידה. המסלול מתאים למורים בבתי ספר יסודיים, בחטיבות הביניים ובתיכונים והוא מעניק להם כלים לעבודה עם התלמידים בכיתה וגם לכתיבה של תכניות הוראה משלהם. לאורך הקורס מכירים כמה גישות להוראה מתקנת באנגלית שנוסו במערכת החינוך ונמצאו יעילות בקרב התלמידים.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתוודעים לתהליכי לימוד קריאה וכתיבה אצל ילדים, בדגש על למידת השפה האנגלית, ומכירים לקויות למידה מסוגים שונים שמשפיעים על היכולת ללמידת שפות. כמו כן, הם דנים בהשלכות החברתיות, הרגשיות והלימודיות שמתלוות ללקות הלמידה ובוחנים שיטות להעצמה אישית, בהן ניתן להחדיר מוטיבציה בתלמידים ולהניע אותם להתמודד בהצלחה עם אתגרים בכיתה. בהמשך, הם לומדים על שיטות לימוד מגוונות מתחום ההוראה המתקנת שנהוגות ברחבי העולם ובישראל ומתנסים בגיבוש של תכניות לימודים יעילות לתלמידים עם צרכים מיוחדים.


מתכונת הלימוד


קורס הוראה מתקנת באנגלית בבר אילן מתפרש על פני כ - 112 שעות לימוד. השיעורים נערכים פעם בשבוע, בשעות הבוקר. במהלכם, המשתתפים משלבים בין הרצאות עיוניות, סדנאות, צפייה בסרטים ותרגולים מעשיים של עקרונות ההוראה. בתום המסלול הם צריכים לבצע גם פרקטיקום מעשי, בהיקף של כ - 28 שעות, בו הם מיישמים באופן פעיל את שיטות ההוראה המתקנת. יש לציין כי המסלול מועבר בשפה האנגלית.

 


נושאי הלימוד

 

 • שיטות למידה רב חושית
 • סוגי לקויות למידה
 • תוצאות רגשיות של כישלון
 • הכנת חומרי למידה
 • הוראה מתקנת ללקויי שפה
 • הבנת כתיב באנגלית
 • תהליכי למידת קריאה וכתיבה
 • מיומנויות רכישת שפה
 • היבטים נוירולוגיים בדיסלקציה
 • הנעת תלמידים להצלחה    
 • התמודדות עם אתגרים בלמידה    
 • ועוד


סגל הוראה


מנחת הקורס היא אשת חינוך והוראה במערכת החינוך הרגיל והמיוחד, בעלת ניסיון בהוראה מתקנת ובפיתוח תכניות לימוד השפה האנגלית לתלמידים עם לקויות למידה. כמו כן, היא בעלת הכשרה גם במדעי הרפואה ובהתפתחות נוירו מוטורית, בעברה עסקה גם בשיקום נוירו מוטורי לילדים ובהדרכת מורים.


תנאי קבלה


קורס הוראה מתקנת באנגלית באוניברסיטת בר אילן מתאים לאנשי חינוך והוראה ולמטפלים. התכנית מיועדת למורים בעלי ניסיון בהוראת אנגלית בחינוך הרגיל או בחינוך המיוחד, בבתי ספר יסודיים ותיכוניים החל מכיתה ה'. כמו כן, יכולים ללמוד במסלול זה גם יועצים חינוכיים, מרפאים בעיסוק ומטפלים בהפרעות בתקשורת לילדים. אלו שעומדים בדרישות הסף מוזמנים לראיון מול מנחת הקורס לקביעת מידת ההתאמה לתכנית.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל דרישות התכנית זכאים לקבל תעודת גמר, שניתנת על ידי היחידה לפיתוח מקצועי, אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור