לימודי ניהול מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

לימודי ניהול מערכות בריאות .B.A במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

  

מבין המערכות שמרכיבות מדינה, אחת החשובות שבהן היא בוודאי מערכת הבריאות. שירותי הבריאות באים לענות על הצרכים הבסיסיים ביותר של האוכלוסייה ומכאן שמערכות הבריאות השונות, כמו בתי חולים, קופות חולים ומרפאות צריכים להפגין אחריות רבה ולפעול כדי להעניק את השירות הטוב והאיכותי ביותר. מערכת הבריאות הישראלית עברה שינויים רבים בעקבות רפורמות שהונהגו בה בשנים האחרונות, בשאיפה לשפר את פעילותם של הגופים הרפואיים ושל אנשי הצוות שפועלים בהם.

 

במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציעים מסלול לימודי ניהול מערכות בריאות, שמכשיר מנהלים למערכת הבריאות הציבורית והפרטית. התכנית באה לענות על צורך גדול שקיים כיום בבעלי תפקידים בכירים ובעלי כישורים לניהול המרכיבים השונים של מערכת הבריאות בישראל, כמו רפואה מונעת, בתי החולים ומערכת המרפאות הקהילתיות. מסלול זה כולל לימודים בנושאים מגוונים והוא מאפשר לבעלי מקצוע מתחומי הרפואה השונים, כמו אחיות, רוקחים, רופאים ופיזיותרפיסטים, לרכוש מיומנויות וכלים שיעזרו להם להתקדם בענף לתפקידי ניהול.

  

בית הספר למדעי הבריאות של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט רואה משימה לאומית בהכשרת כוח אדם איכותי למערכת הבריאות הישראלית. תפיסה זו הנחתה להקמת תכנית הלימודים שבה מקבלים הכשרה מיטבית לאיוש תפקידים משמעותיים במערכת הבריאות ולשדרוג של מערכת זו.

 

ניהול מערכות בריאות מהווה היום את אחד המקצועות הנדרשים והמבוקשים במשק הישראלי והגלובלי. מקצוע רב תחומי זה מציע שלל אפיקים מקצועיים לבוגריו, בהם תפקידי ניהול במערכת הבריאות, פיקוח על מצבים בריאותיים, פיקוח על תחום בריאות הסביבה ופיתוח רפואה מונעת. תכנית זו מקנה לסטודנטים בסיס נרחב של מקצועות ניהול, מענפים הכוללים מנהלי עסקים, הנדסת תעשייה וניהול ומדעי ההתנהגות, במקביל ללימודי מרכיבי מערכת הרפואה והבריאות.

 

מתקיים שיתוף פעולה עם קבוצת כללית לטובת סיוע בהשמת הבוגרים והסטודנטים במקומות תעסוקה.

 

 

תואר היברידי HYFLEX


לימודים היברידיים: תואר היברידי HYFLEX ללמידה מהקמפוס ומהבית מציע חוויית למידה גמישה. הלימודים כוללים שילוב למידה פרונטלית בקמפוס עם לימודים וירטואליים מהבית. בחלק מן הכיתות קיים מסך ענק ובו מוצגים הסטודנטים אשר לומדים באופן וירטואלי מהבית, כך נוצרת חוויית לימודים היברידית ומשותפת.


למידה בקצב אישי: עזרי לימוד חדשניים הכוללים פודקאסטים וסרטונים וסייעים לשפר את זמינות המידע וחוויית הלימודים.

חלק מן השיעורים מוקלטים וכך ניתן להקשיב ולחזור על הנאמר בשיעור לפי הצורכים האישיים.


תכנית לימודים אישית: קיימת גמישות בכמות הסמסטרים והקורסים, ניתן להקפיא לימודים לצורך נסיעה או תכניות נוספות. ניתן לבחור בין לימודי יום וערב.
 

תכנית הלימודים

 

הסטודנטים ללימודי ניהול מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי משפט ומדע בוחנים שלל גורמים מדעיים, חברתיים, כלכליים וסביבתיים שיש להם השפעה על בריאות הציבור. הם רוכשים כלים מעשיים וידע עיוני שדרוש כדי לבצע תפקידים ניהוליים במוסדות מסוגים שונים במערכת הבריאות. כך הם דנים, למשל, בהיבטי כספים ותקציבים, בפן הטכנולוגי של מחשוב ענף הבריאות וניהול מערכות מידע וגם עוסקים בהתאמה של שירותי הבריאות והרפואה שמוצעים כיום בישראל לצרכים של אוכלוסיות מגוונות ובהבטחת איכותם של שירותים אלה.

 

קיימת אפשרות להשתתף במהלך הלימודים בדגש על משאבי אנוש, במהלכו רוכשים ידע מקצועי לגבי ניהול משאבי אנוש בארגוני בריאות ומערכות רפואיות. הסטודנטים לומדים כיצד להנהיג את ההון האנושי בצורה יעילה שעונה על צרכי הארגון, וכן כיצד לשמר את העובדים ולאפשר להם להתפתח ולצמוח מבחינה מקצועית. חלק חשוב מן הלימודים סובב סביב הדרישות מהעובדים והצרכים המשתנים שלהם בעידן של דיגיטציה ושילוב טכנולוגיות חדשניות ברפואה ובטיפול.

 

תכנית אופק למצוינות

 

התכנית "אופק למצוינות" מיועדת לסטודנטים בשנה ג' ללימודיהם, על סמך הצטיינות בלימודים (יש צורך בממוצע גבוה בשנים א - ב לפי מתווה הנקבע מדי שנה). התכנית מתמקדת ביזמות וחדשנות ארגונית, הסטודנטים עוברים קורס שנתי בהנחייה של מנטור מומחה. מטרת תכנית זו ליצור אופק תעסוקתי בפרקטיקה מקצועית ובאקדמיה.

 

מתכונת הלימוד

 

באפשרות הסטודנטים ללמוד במסלול בוקר או בתכנית לימודי ערב במערכות בריאות.

 

במסלול בוקר לומדים 3 ימים באמצע השבוע ומשך התואר שבעה סמסטרים רצופים, כולל שני סמסטרי קיץ. סיום התואר תוך שנתיים וארבעה חודשים.

 

מסלול הערב נפרש על פני שבעה סמסטרים רציפים כולל שני סמסטרים בקיץ, הלימודים נערכים בשני ימים באמצעו השבוע ובימי שישי. סיום התואר תוך שנתיים וארבעה חודשים.

 

מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, סמינריונים וקורסים המתקיימים בשפה האנגלית. הסטודנטים משתתפים במרתונים לימודיים ובתגבורים אישיים במהלך תקופת המבחנים.


סגל הוראה

 

סגל ההוראה של התכנית במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט כולל בכירים ממערכת הבריאות הישראלית.
 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט הוקם לפני כ - 20 שנה והוא ממוקם באזור הוד השרון. במוסד זה ניתן ללמוד בתכניות לתואר ראשון במשפטים או בחשבונאות, במסלול לתואר שני במשפטים או בתכנית רב תחומית במדיניות ציבורי, ממשל ומשפט. המסלולים באים להעניק כלים עיוניים ופרקטיים לסטודנטים, כדי שיוכלו בתום לימודיהם לאייש מגוון משרות משפטיות וניהוליות במגזר הציבורי והפרטי. מוסד הלימודים מציעים מלגות לימודים לתלמידים העומדים בקריטריונים המתאימים. לפרטים לגבי מלגות יש לפנות למדור רישום של מוסד הלימוד.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי ניהול מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מתקבלים מועמדים העומדים בתנאים הבאים:

  • בגרות מלאה בממוצע 80 ומעלה
  • ציון מינימלי 85 במבחן אמי"רם או 185 במבחן אמי"ר
  • ציון 100 ומעלה בבחינת יע"ל לבעלי פסיכומטרי או בגרות שאינם בשפה העברית
  • בעלי תואר אקדמי או לימודים אקדמיים חלקיים: על פי החלטת ועדת ההוראה של התכנית ובכפוף להישגים האקדמיים.
  • מגישי בגרות מחו"ל: יש לתרגם את תעודת הבגרות על ידי מתרגם מוסמך ולצרף אישור רשמי משגרירות אותה ומדינה על שקילות אותה תעודה, וכן אישור מנוטריון מוסמך

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את הלימודים ועומדים בהצלחה בכל חובות המסלול זכאים לקבל תואר ראשון BA בניהול מערכות בריאות, שניתן על ידי המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
חוות דעת של סטודנטים על שערי מדע ומשפט - ניהול מערכות בריאות
התקבלו 26 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5
ליאלי

ליאלי

25/05/2020
5/ 4

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הכל

על הקמפוס

יפה ונעיםצריך להיות יוצר גדול

טיפים

שיהיה לכולם בהצלחה

נוי

נוי

13/01/2020
5/ 5

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש קרבה למרצים, אנושיות

על הקמפוס

מקום קטן, שקד ואווירה טובה

רואה

רואה

07/05/2019
5/ 4

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שכר הלימודים גבוה מאוד, ולא כל פעם יכולים הסטודנטים לזכות במילגות

על הקמפוס

אווירת לימודים נוחה, עם מלא מוטיבציה ואינרגיות לסטודנטים

טיפים

לעשות כסף כדי ללמוד או שיסמכו על המלגות כדי להמשיך במסלול הלימוד שלהם וזה הפיתרון היחיד


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp