לימודי מנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

לימודי מנהל מערכות בריאות BA במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

 

 

מנהלים במקצועיות את מערכת הבריאות

 

מבין המערכות שמרכיבות מדינה, אחת החשובות שבהן היא בוודאי מערכת הבריאות. שירותי הבריאות באים לענות על הצרכים הבסיסיים ביותר של האוכלוסייה ומכאן שמערכות הבריאות השונות, כמו בתי חולים, קופות חולים ומרפאות צריכים להפגין אחריות רבה ולפעול כדי להעניק את השירות הטוב והאיכותי ביותר. מערכת הבריאות הישראלית עברה שינויים רבים בעקבות רפורמות שהונהגו בה בשנים האחרונות, בשאיפה לשפר את פעילותם של הגופים הרפואיים ושל אנשי הצוות שפועלים בהם.

 

במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציעים מסלול לימודי מנהל מערכות בריאות, שמכשיר מנהלים למערכת הבריאות הציבורית והפרטית. התכנית באה לענות על צורך גדול שקיים כיום בבעלי תפקידים בכירים ובעלי כישורים לניהול המרכיבים השונים של מערכת הבריאות בישראל, כמו רפואה מונעת, בתי החולים ומערכת המרפאות הקהילתיות. מסלול זה כולל לימודים בנושאים מגוונים והוא מאפשר לבעלי מקצוע מתחומי הרפואה השונים, כמו אחיות, רוקחים, רופאים ופיזיותרפיסטים, לרכוש מיומנויות וכלים שיעזרו להם להתקדם בענף לתפקידי ניהול.

 

בלימודים בסמסטר אביב בשערי מדע ומשפט מאפשרים בניית תכנית גמישה המתאימה לכל סטודנט והקפאת הלימודים גם לצורכי טיול

 

בית הספר למדעי הבריאות של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט רואה משימה לאומית בהכשרת כוח אדם איכותי למערכת הבריאות הישראלית. תפיסה זו הנחתה להקמת תכנית הלימודים שבה מקבלים הכשרה מיטבית לאיוש תפקידים משמעותיים במערכת הבריאות ולשדרוג של מערכת זו.

 

מנהל מערכות בריאות מהווה היום את אחד המקצועות הנדרשים והמבוקשים במשק הישראלי והגלובלי. מקצוע רב תחומי זה מציע שלל אפיקים מקצועיים לבוגריו, בהם תפקידי ניהול במערכת הבריאות, פיקוח על מצבים בריאותיים, פיקוח על תחום בריאות הסביבה ופיתוח רפואה מונעת. תכנית זו מקנה לסטודנטים בסיס נרחב של מקצועות ניהול, מענפים הכוללים מנהלי עסקים, הנדסת תעשייה וניהול ומדעי ההתנהגות, במקביל ללימודי מרכיבי מערכת הרפואה והבריאות.

 

 

תכנית הלימודים

 

הסטודנטים ללימודי מנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי משפט ומדע בוחנים שלל גורמים מדעיים, חברתיים, כלכליים וסביבתיים שיש להם השפעה על בריאות הציבור. הם רוכשים כלים מעשיים וידע עיוני שדרוש כדי לבצע תפקידים ניהוליים במוסדות מסוגים שונים במערכת הבריאות. כך הם דנים, למשל, בהיבטי כספים ותקציבים, בפן הטכנולוגי של מחשוב ענף הבריאות וניהול מערכות מידע וגם עוסקים בהתאמה של שירותי הבריאות והרפואה שמוצעים כיום בישראל לצרכים של אוכלוסיות מגוונות ובהבטחת איכותם של שירותים אלה.

 

קיימת אפשרות להשתתף במהלך הלימודים בהתמחות במשאבי אנוש, במהלכה רוכשים ידע מקצועי לגבי ניהול משאבי אנוש בארגוני בריאות ומערכות רפואיות. במסגרת התמחות זו, הסטודנטים לומדים כיצד להנהיג את ההון האנושי בצורה יעילה שעונה על צרכי הארגון, וכן כיצד לשמר את העובדים ולאפשר להם להתפתח ולצמוח מבחינה מקצועית. חלק חשוב מלימודי ההתמחות סובב סביב הדרישות מהעובדים והצרכים המשתנים שלהם בעידן של דיגיטציה ושילוב טכנולוגיות חדשניות ברפואה ובטיפול.

 

מתכונת הלימוד

 

באפשרות הסטודנטים ללמוד במסלול בוקר או בתכנית לימודי ערב במערכות בריאות.

 

במסלול בוקר לומדים 3 ימים באמצע השבוע ומשך התואר שבעה סמסטרים רצופים, כולל שני סמסטרי קיץ. סיום התואר תוך שנתיים וארבעה חודשים.

 

מסלול הערב נפרש על פני שבעה סמסטרים רציפים כולל שני סמסטרים בקיץ, הלימודים נערכים בשני ימים באמצעו השבוע ובימי שישי. סיום התואר תוך שנתיים וארבעה חודשים.

 

מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, סמינריונים וקורסים המתקיימים בשפה האנגלית. הסטודנטים משתתפים במרתונים לימודיים ובתגבורים אישיים במהלך תקופת המבחנים.


סגל הוראה

 

סגל ההוראה של התכנית במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט כולל בכירים ממערכת הבריאות הישראלית.
 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט הוקם לפני כ - 20 שנה והוא ממוקם באזור הוד השרון. במוסד זה ניתן ללמוד בתכניות לתואר ראשון במשפטים או בחשבונאות, במסלול לתואר שני במשפטים או בתכנית רב תחומית במקצועות הניהול, הממשל והמשפט. המסלולים באים להעניק כלים עיוניים ופרקטיים לסטודנטים, כדי שיוכלו בתום לימודיהם לאייש מגוון משרות משפטיות וניהוליות במגזר הציבורי והפרטי. מוסד הלימודים מציעים מלגות לימודים לתלמידים העומדים בקריטריונים המתאימים. לפרטים לגבי מלגות יש לפנות למדור רישום של מוסד הלימוד.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי מנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה, בממוצע ציונים של 80 לפחות, ובה ציון 75 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד לפחות או ציון 60 ומעלה ברמת 4 יחידות.

 

כמו כן, עליהם להציג ציון של 85 לפחות במבחן אמיר"ם או ציון של מעל 185 בבחינת אמי"ר. מועמדים שלא הגיעו לרמת הלימודים "פטור" בבחינות אלה צריכים להשתתף בלימודי אנגלית כחלק מתנאי הקבלה שלהם. ועדת ההוראה של המסלול מקבלת גם סטודנטים בוגרי תואר ראשון בתחומים משיקים או תארים מתקדמים ממוסדות לימודים מוכרים, בהתאם להישגים האקדמיים שלהם בלימודיהם הקודמים.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את הלימודים ועומדים בהצלחה בכל חובות המסלול זכאים לקבל תואר ראשון BA במינהל מערכות בריאות, שניתן על ידי המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
חוות דעת של סטודנטים על שערי מדע ומשפט - מנהל מערכות בריאות
התקבלו 26 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5
ליאלי

ליאלי

25/05/2020
5/ 4

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הכל

על הקמפוס

יפה ונעיםצריך להיות יוצר גדול

טיפים

שיהיה לכולם בהצלחה

נוי

נוי

13/01/2020
5/ 5

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש קרבה למרצים, אנושיות

על הקמפוס

מקום קטן, שקד ואווירה טובה

רואה

רואה

07/05/2019
5/ 4

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שכר הלימודים גבוה מאוד, ולא כל פעם יכולים הסטודנטים לזכות במילגות

על הקמפוס

אווירת לימודים נוחה, עם מלא מוטיבציה ואינרגיות לסטודנטים

טיפים

לעשות כסף כדי ללמוד או שיסמכו על המלגות כדי להמשיך במסלול הלימוד שלהם וזה הפיתרון היחיד


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp