קורס דמיון מודרך במכללת מירב - האוניברסיטה הפתוחה

קורס דמיון מודרך במכללת מירב - האוניברסיטה הפתוחה

קורס דמיון מודרך במכללת מירב - בית הספר "מירב" לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה


מגיעים למשאבי הריפוי הפנימי


מחקרים הראו כי קיים קשר בין האופן בו אנו חושבים לבין הבריאות והאיזון הנפשי והרגשי שלנו. מחשבות שליליות יכולות אפילו, במקרים מסוימים, להשפיע על המצה הפיזי שלנו. דמיון מודרך היא גישה ברפואה המשלימה, שתפקידה לסייע בהתמודדות עם מתח, חרדה, כעסים ומצבי משבר ותקיעות. דרך הפעלת הדמיון והמחשבה לפי הנחיות המנחים, המטופלים יכולים לגייס משאבים פנימיים וכך להתגבר על קשיי ולפתור בעיות שונות בחייהם. הטיפול עצמו לרוב נעשה בעיניים עצומות ובמצבי הרפיה שונים, כאשר ניתן גם לשלב אותו עם גישות אלטרנטיביות נוספות.


במכללת מירב לרפואה משלימה מציעים קורס דמיון מודרך, שמכשיר את תלמידיו לשמש מדריכים ומנחים בגישה זו ליחידים ולקבוצות. לאורך הקורס מכירים תרגילים ודימויים בהם אפשר להשתמש בהדמיות ובעזרתם לעזור למטופלים להגיע לרגיעה, לשינוי ולהחלמה.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתחילים ומתוודעים לגישת הדמיון המודרך ומכירים שיטות הרפיה שונות בהן ניתן להשתמש במהלך הטיפול. לאחר מכן, הם בוחנים אוסף נרחב של דימויים חיוביים ומרגיעים שיש בכוחם להשפיע על התת מודע ולתרום להירגעות, לחיזוק רגשי, לעיבוד חוויות ולשחרור חסמים ומועקות. בהמשך הם לומדים כיצד בונים מערך הדמיה ואיך מתאימים אותו למונחים מאוכלוסיות ומגילאים שונים.


מתכונת הלימוד


קורס דמיון מודרך בבית הספר "מירב" מתפרש על פני פרק זמן של 38 שעות לימוד. הקורס כולל חוויה של דמיון מודרך באופן פתוח ומונחה, כאשר הקורס כולל עבודה קבוצתית, עבודה אישית וכן הנחיית עמיתים.

 


נושאי הלימוד

 

  • שיטות הרפייה
  • מציאת מקום בטוח
  • עבודה עם צ'אקרות
  • עבודה עם סימפטום
  • שיטות יצירת מציאות
  • כתיבה אינטואיטיבית והדמייה
  • ועוד


סגל הוראה


את הקורס מנחות שתי נשים שמומחיות בטיפול במקצועות הרפואה המשלימה. האחת היא פסיכותרפיסטית, מטפלת רגשית ומומחית לנטורופתיה, שגם עוסקת בהכשרת מורים בתחומי העיסוי, פלנדקרייז וגוף נפש. האחרת היא מומחית לדמיון מודרך שמרצה בנושא זה במספר מוסדות.


על מוסד הלימוד


מכללת מירב היא מוסד שמתמקד במקצועות הרפואה המשלימה והטיפול האלטרנטיבי. המכללה שייכת למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה והיא כוללת חמישה קמפוסים בפרישה ארצית, בין היתר בערים ירושלים, רעננה, תל אביב, אשדוד ובאר שבע. ב"מירב" מציעים קורסים בגישות טיפול מגוונות, כמו למשל שיאצו, רפואה סינית, קינסיולוגיה חינוכית ופרחי באך.


תנאי קבלה


קורס דמיון מודרך במכללת מירב אינו מציב תנאי קבלה כלשהם, ויכולים ללמוד בו כל המעוניינים לרכוש כלים לטיפול ולסיוע בגישה זו. התכנית מתאימה, בין היתר, למטפלים ולמדריכים במקצועות הרפואה המשלימה שרוצים לרכוש כלים לעבודה בגישה נוספת בקליניקות שלהם.

 

תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל אישור על סיום הלימודים המוענק על ידי מירב - האוניברסיטה הפתוחה לימודי חוץ

Whatsapp Whatsapp