מלגות לימודים לסטודנטים בחדרה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות 

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


מלגות לתושבי חדרה - מלגות לימוד לסטודנטים בחדרה


גרים או לומדים בחדרה? מגיעות לכם מלגות לימוד!


העיר חדרה שבצפון השרון מפעילה מספר מכללות, ביניהן מוסדות ללימודי מקצוע בתחומים כמו מחשבים, רכב, חשבונאות ומנהלה. כמו כן פועלים בעיר כמה בתי ספר להכשרת טכנאים ומוסדות למקצועות העיצוב. מכללות אלה כוללות, בין היתר את המכללה המשותפת, מכללת "המסלול הנכון", מכללת מעוף ובית הספר לנדל"ן. עם זאת, גם תושבי העיר שאינם לומדים בה יכולים להסתייע במגוון של מלגות לימוד שעומדות לרשותם.


חלק מן המלגות ניתנות בשיתוף עיריית חדרה ואילו אחרות מוענקות על ידי ארגונים, עמותות או קרנות פרטיות. קיימים שיקולים שונים להענקת המענקים, ביניהם נזקקות כלכלית, הישגים גבוהים בלימודים, שירות משמעותי בצה"ל או פעילות יוצאת דופן למען החברה.


הנה כמה מהמלגות בהן יכולים להיעזר תושבי חדרה:


שימו לב, מלגות הלימוד משתנות מעת לעת, לכן אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד כדי לקבל את כל הפרטים המדויקים.


מלגת נייר: מלגה זו היא פרי שיתוף פעולה בין עיריית חדרה, מתנ"ס גבעת אולגה וקבוצת "נייר". הקרן מציעה מלגות לתואר ראשון וכן מענקים לסטודנטים במסלולים להכשרה מקצועית. כדי לקבל את המלגה, המועמדים צריכים להיות תושבי העיר חדרה בשכונותיה השונות, בין הגילאים 18 - 35. במסלול לתואר ראשון ניתן לקבל את המענקים החל משנת הלימודים השנייה, כאשר ישנה עדיפות למקצועות הטכנולוגיה, התעשייה וללימודי סיעוד. המלגות מתאימות גם לתושבי יישובים בסמיכות לחדרה, כמו פרדס חנה, אור עקיבא וכפר קמא.


מלגה על שם משפחת רוטר: מלגה לסטודנטים לפסיכולוגיה שהם בוגרי בתי ספר תיכוניים בעיר חדרה. קרן העיזבון הפרטית של משפחת רוטר מספקת מלגות לסטודנטים לתואר ראשון, שני ושלישי בתחום הפסיכולוגיה, שלומדים באוניברסיטאות ברחבי הארץ. גובה המענק הוא כ - 5,000 שקלים.


מלגת רוטרי חדרה: מועדון רוטרי מעניק מלגות לימוד לתושבי חדרה וסביבתה. מדובר בארגון בין לואמי שנוסד לפני למעלה כ - 100 שנים, אשר מפעיל תכניות לקידום צעירים ובני נוער ולשיפור רמת החיים בערים שונות ברחבי הארץ. כדי לקבל מלגה זו המועמדים צריכים להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא. הקרן גם בוחנת את מצבם הסוציו אקונומי של הסטודנטים ומחליטה בהתאם על הענקת המלגה ועל גובה המענק.

 


מלגת צימאון: מלגה לסטודנטים לתואר ראשון או להכשרה מקצועית, תושבי גבעת אולגה בלבד. המענק ניתן לסטודנטים בין הגילאים 25 - 35, בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא, שמתמודדים עם קשיים כלכליים ומגיעים מרקע סוציו אקונומי קשה. המלגאים עוברים תהליך מיון שכולל ראיונות והדרכות, כאשר מדי שנה נבחרים על ידי הועדה כ - 12 סטודנטים במגוון רחב של מקצועות כמו טכנאות, מחשבים, חינוך גופני או לימודי הנדסת חשמל. כחלק מהתנאים לקבלת המלגה, הסטודנטים צריכים להשתתף בתכנית התנדבות למען הקהילה. בתמורה, הם זכאים לסיוע כלכלי לאורך כל שנות לימודיהם. בנוסף, הם מקבלים גם ליווי מקצועי ותמיכה של "הורה מלווה".


מלגת עיר בשינוי: מלגת סיוע לתושבי גבעת אולגה או לבניהם של תושבים בשכונה, שלומדים במוסדות מוכרים. המלגות ניתנות לסטודנטים לתואר אקדמי, ללומדים במסלולי הכשרה מקצועית או לתלמידי מכינות. עליהם להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי בגילאים 21 - 35. הועדה בוחנת גם את המצב הכלכלי של המועמדים, את תרומתם בעבר לקהילה ואת ההישגים שלהם בלימודים והמוטיבציה שלהם להצליח. כמו כן, הם נדרשים להשתתף בפעילות התנדבותית בהיקף של כ - 4 שעות מדי שבוע, ובסך הכל כ - 120 שעות בשנה. גובה המענק נע בין 3,500 - 5,000 שקלים.

 


מלגת "עיר עם אנרגיה": מלגה לחיילים משוחררים או לבוגרי שירות לאומי, תושבי העיר חדרה שלומדים במסלולים לתואר ראשון ושגילם עד 35 שנים. המענק ניתן מטעם עיריית חדרה, כאשר ישנה עדיפות למקצועות נדרשים בעיר כמו הנדסה, חינוך והוראה, מדעי המחשב ומקצועות הפרא רפואה כמו קלינאות תקשורת, סיעוד, פיזיותרפיה, רנטגנאות וריפוי בעיסוק. כדי לקבל את המלגה עליהם ללמוד במוסדות בעיר חדרה עצמה, כמו למשל קמפוס האוניברסיטה הפתוחה או בית הספר לסיעוד של בית החולים "הלל יפה". הועדה בוחנת בנוסף רקע כלכלי של הסטודנטים וניסיון בפעילות חברתית.

 

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לסטודנטים בחדרה

כניסה לפורום מלגות

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על מלגות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב 1,443 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב 960 חוות דעת

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם