מלגות לימודים לסטודנטים בראשון לציון

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לתושבי ראשון לציון - מלגות לסטודנטים שמתגוררים בראשל"צ


לומדים וגרים בראשון לציון? הנה מלגות בשבילכם!


ראשון לציון חווה צמיחה בשנים האחרונות כאשר צעירים רבים עוברים לעבוד ולהתגורר בה. בעיר יש גם לא מעט מוסדות לימוד אקדמיים, החל ממכללות בהן אפשר ללמוד לתואר ראשון ושני ועד למוסדות להכשרה טכנית או ללימודי טכנאים. בין היתר, פועלים בראשון לציון הסלול האקדמי המכללה למינהל, מכון קווים, המכללה למדעים, מכללת המנהל הטכני להכשרת טכנאים וכן מוסדות שונים מטעם האוניברסיטה הפתוחה כמו בית הספר תפנית להכשרת מנהלים.


כדי לסייע לסטודנטים בתשלום שכר הלימוד, גורמים שונים מציעים מלגות לימוד לסטודנטים שמתגוררים בראשון לציון. חלקן ניתנות על ידי העירייה ואחרות מטעם עמותות, ארגונים או גופים תעשייתיים. בדרך כלל יש צורך להשתתף בפעילות חברתית בעיר כחלק מהתנאים לקבלת המלגה. מעבר למלגות אלה, קיימות כמובן שלל מלגות שניתנות מטעם מוסדות הלימוד עצמם.


הנה כמה ממלגות הלימוד להם זכאים סטודנטים מראשון לציון:


שימו לב, המלגות משתנות מעת לעת, לכן מומלץ לפנות למוסד הלימוד על מנת לקבל את הפרטים המדויקים.

 


מלגת קרן ראשון לציון: קרן ראשון לציון מעניקה מלגות לימוד לסטודנטים תושבי העיר. מדובר בעמותה שפועלת לקידום העיר ומסייעת לרווחת התושבים. הקרן מביאה בחשבון גורמים כמו מצב כלכלי של הסטודנטים ובני משפחתם, שירות צבאי או לאומי והשתתפות בפעילות חברתית בעבר. סכומי המלגות משתנים, בהתאם לפעילות הסטודנטים בתכניות ההתנדבות של הקרן.


מלגת פר"ח בשיתוף עמותת עלה: מלגת חונכות זו היא חלק משיתוף פעולה בין פרויקט פרח לבין עמותת על"ה שמסייעת לעיוורים וללקויי ראייה. במסגרת המלגה, הסטודנטים חונכים ילדים בכיתות א - ז עם לקות ראייה בהיקף של שתי פגישות בשבוע, בשעות אחר הצהריים. קיימת עדיפות לסטודנטים מתחום החינוך, ריפוי בעיסוק או לימודי חינוך מיוחד בעלי היכרות עם לקויות ראייה וזיקה לעבודה עם ילדים. גובה מלגה הוא כ - 6,000 שקלים. בנוסף לעיר ראשון לציון, הפרויקט מתקיים גם בערים נוספות באזור השפלה, כמו למשל רחובות, רמלה, גדרה, לוד ונס ציונה.

 


מלגת "אחריי": מלגה לסטודנטים במילואים שניתנת לתושבי ראשון לציון. כדי לקבל את המענק, הסטודנטים צריכים להעביר סדנאות הכנה לצה"ל בתיכונים בעיר בהיקף של כ - 100 שעות פעילות בשנה, במשך יומיים לפחות מדי שבוע בשעות הבוקר. כמו כן, עליהם להיות בוגרי שירות צבאי מלא וניסיון בהדרכה או במקצועות החינוך. גובה מלגה זו הוא כ - 5,000 שקלים.

 


מלגת ארגון הקבלנים והבונים: ארגון הקבלנים והבונים מציע מלגות לימוד לסטודנטים תושבי ראשון לציון שמתמודדים עם קשיים כלכליים. קרן המלגות באה לעודד השכלה גבוהה בעיר ולהציע תמיכה כלכלית לסטודנטים שתומכים בבני משפחותיהם. את המלגה ניתן לקבל החל מהשנה הראשונה, כאשר המלגאים נדרשים להתגורר בראשון לציון בזמן הלימודים. סכום המענק הוא כ - 2,500 שקלים.


קרן מלגות על שם סוניה ושמיל רבין: סטודנטים תושבי ראשון לציון שמתגוררים בעיר ומגיעים ממשפחות מעוטות יכולת יכולים להסתייע בקרן המלגות על שם סוניה ושמיל רבין. זוהי מלגה לסטודנטים לתואר ראשון שמתנדבים בפרויקט פר"ח. בנוסף למלגת הסיוע מפר"ח, זכאים סטודנטים למלגה נוספת של כ - 1,000 שקלים מטעם הקרן.


קרן מקייטן: קרן מקייטן מעניקה מלגות לסטודנטים, בשיתוף עם עריית ראשון לציון. המלגה מתאימה לסטודנטים מכל התחומים וענפי המחקר, אולם היא ניתנת לתושבי העיר בלבד, שמתגוררים בה במשך הלימודים. גובה המענק, שניתן באופן חד פעמי, הוא כ - 1,000 שקלים.


מלגת "אורות ראשון": מלגה לסטודנטים שלומדים לתארים אקדמיים וכן לתלמידים בקורס פסיכומטרי, במסלולים להשלמת בגרויות ובתכניות לימודי מקצוע בעיר ראשון לציון. כדי לקבל את המלגה, שגובהה הוא עד 5,000 שקלים, הסטודנטים צריכים להשתתף בסדרת הרצאות שמעבירה עמותת "לגעת ברוח", שכן מדובר במלגת לימודי יהדות.


מלגת בוחרים מחר - יוצרים מחר: מלגת בוחרים מחר ניתנת מטעם הסוכנות היהודית ואגף הנוער של עיריית ראשון לציון. תכנית זו פעולת בשכונת רמת אליהו בעיר ובמסגרתה הסטודנטים משתתפים בפרויקט התנדבות בקהילה. הם לוקחים חלק בסדנאות יזמות חברתית וכן בתכניות העשרה מעבר ללימודים. היקף הפעילות הוא כ - 6 שעות מדי שבוע. הפרויקט מיועד לסטודנטים לתואר ראשון ושני, שנותרו להם לפחות שנתיים עד לסיום התואר. כדי לקבל את המלגה, הסטודנטים נדרשים, בין היתר, התגורר בשכונת רמת אליהו בזמן לימודיהם.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לימודים בראשון לציון

כניסה לפורום מלגות
אנטון
מלגה לסטודנט עצמאי כלכלית
272 צפיות
אורטל
קבלת מלגה לאם חד הורית ללא שעות התנדבות
873 צפיות
רונית
מלגה ללימוד אילוף כלבים
1020 צפיות
מיכאל
מציאת מלגה מתאימה לחייל משוחרר בספיר
740 צפיות
ענת
מלגות מימון לימודים או דיור לחייל משוחרר, לוחם לשעבר
918 צפיות
זוהר
טפסים להגשת מלגת שכונות בראשון לציון
729 צפיות
שלום מויאל
מלגות לחייל סדיר - לימודי מדעי המחשב במכללה למינהל
990 צפיות
גליה שבתאי
מלגה לחייל סדיר בן לאם חד הורית
768 צפיות
אניטה כהן
בקשה למלגה לעדה הרומנית
1230 צפיות
רבקה רייניץ
מלגה לתושבי ראשון לציון - לימודי הוראה
844 צפיות
יעלה
מלגה לתואר שני במכללה למינהל
939 צפיות
שני אלחנט
מלגת שיקום בראשון לציון - הגשת הטפסים
1029 צפיות
בלן יונתן
סטודנטים מהעדה האתיופית - בקשת מלגות וסיוע ללימודים
1128 צפיות
סלעית
מלגות לימודים ומחייה - המסלול האקדמי
891 צפיות
דניאל
בקשה למלגת קיום ללימודי הנדסאי בניין
901 צפיות
שנהב בן דוד
אילו מלגות לימודים יש למכללה למנהל?
1002 צפיות
Whatsapp Whatsapp